Łukasz Szewczyk09.08.2011 (10:03)4 komentarze

"Układ warszawski" - jesienią nowy serial kryminalny TVN

Telewizja TVN jesienią 2011 roku wprowadzi do swojej ramówki nowy serial kryminalny - "Układ warszawski". W serialu grają m.in. Jan Englert, Lesław Żurek, Olga Bołądź, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Herman, Adam Ferency, Bartek Topa, Alan Andersz.
"Układ warszawski" to serial kryminał z przymrużeniem oka z gwiazdorską obsadą. Będzie nadawany na antenie telewizji TVN od września 2011 roku, w niedziele (około godziny 22) po "Tańcu z gwiazdami".
Główny bohater, Marek Oporny pracuje w Wydziale Przestępczości Gospodarczej jako analityk. Marzy jednak, żeby być prawdziwym policjantem. Kiedy był mały "powtarzała mu mama, żeby się nie bał chama", dlatego dziś gotów jest bronić sprawiedliwości za wszelką cenę. I gdyby wziąć pod uwagę wyłącznie chęci to rzeczywiście Marek zasługiwałby na medal, bo z samymi efektami bywa dość… no cóż, opornie. Zdarza mu się czasem „przedobrzyć” i przekroczyć swoje kompetencje, za co w końcu zostaje oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na czerniakowskim komisariacie. W ten oto sposób jego zawodowe marzenie ma szansę się spełnić. Zanim jednak to nastąpi, Marek musi przekonać do siebie nowych kolegów…

"Kryminalny wyjadacz" – Kosa, niezważający na poprawność językową – Sikorek, wiecznie szukający autorytetu - Młody i pyskata komisarz Szarek to zespół, dla którego integracja z „nowymi” nie jest priorytetem… Wygląda na to, że Oporny ma przed sobą niezły chrzest bojowy. A to dopiero początek jego „policyjnych przygód”.

Szefowa komisariatu – zasadnicza Ewelina Bargan, wyznacza mu pierwsze zadanie. Oporny ma złapać Antoniego Rylskiego vel Łapę – najsłynniejszego włamywacza w Polsce, który stoi za głośną kradzieżą brylantowej kolii. Ta bardzo prestiżowa sprawa, może zapewnić Opornemu szacunek kolegów. Mimo, że Łapa to człowiek legenda i absolutny mistrz w swojej dziedzinie – Marek, jak zwykle zresztą, wierzy w swoje siły. I gdyby wiara czyniła cuda – to na pewno by mu się udało. A tak to nie dość, że przyskrzynia Łapę na podstawie fałszywych dowodów, to jeszcze przynosi wstyd całemu komisariatowi. Marek do tej pory nie był ulubieńcem, a teraz jest już na cenzurowanym. Czy może być gorzej?
TVN

Komentarze (1 - 4 z 4)

oby to nie była kopia Kryminalnych .
 0  
Jeżeli Adam Ferency będzie grał patologa to będzie tak samo jak w Kryminalnych:)
 0  
Na bezrybiu kryminalnych seriali, myślałem, że ten okaże się chociaż rakiem, ale to - niestety - jest raptem płotka (na dodatek wychudzona).

Po skasowaniu przez TVP genialnego Pitbulla (nawet trzeci sezon trzymał poziom, mimo maksymalnej komercjalizacji i cenzurze), liczyłem, że w końcu ktoś zrobi coś, co da się oglądać. Patrzę na newsa... tytuł wydaje mi się ok, ale im więcej czytam (już nie licząc nazwiska głównego bohatera - czy to jakaś chora moda?), tym bardziej nastawiam się na "anty".

Z seriali kryminalnych z przymrużeniem oka są przecież genialni "Ludzie Chudego" - wystarczy! Szkoda, zniósłbym nawet klon Kryminalnych.

Jest jeszcze jedna wada: Lesław Żurek :)
 0  
kryminalny z przymrużeniem oka? Coś czuję i obawiam się, że będzie trzeba bardzo mrużyć oczy i zatkać uszy, ale mam nadzieję że się mylę ;)
 0