Łukasz Szewczyk11.08.2011 (15:48)8 komentarzy

"X-Factor" najbardziej dochodowym show TV

Dwa programy rozrywkowe telewizji TVN ("X-Factor" oraz "You Can Dance") oraz muzyczne show telewizji Polsat ("Must be The Music") - to najbardziej dochodowe programy tego roku, wynika z raportu TV Flash domu mediowego PanMedia Western.
X-Factor
Dom mediowy PanMedia Western w ramach swojego cyklicznego raportu TV Flash przeanalizował przychody reklamowe z emitowanych w telewizji programów rozrywkowych w pierwszym półroczu 2011.
Wśród TOP 10 najbardziej dochodowych show najwięcej za 30 sekundowy spot trzeba było zapłacić w blokach reklamowych stacji TVN (przy programie X Factor – średnio 83,9 tys zł, przy You Can Dance - średnio 60,3 tys zł). Na trzecim miejscu znalazł się Must Be The Music (Polsat) – za 30 sekund przy tym programie trzeba było zapłacić średnio 39,7 tys zł.

Ranking Investment Break (uśrednione przychody z jednej przerwy reklamowej):
1. X Factor (Wojewódzki/Mozil/Sablewska ) – 471 tys. zł
2. You Can Dance (Piróg/Rusin/Egurolla) – 273 tys. zł
3. Must be The Music (Sztaba/Kora/Zapendowska/Łozowski )– 260 tys. zł
4. Tomasz Lis na Żywo (Tomasz Lis)- 202,8 tys. zł
5. Sprawa dla Reportera (Elżbieta Jaworowicz) – 202,5 tys. zł
6. Bitwa na Głosy (Urbański, Kędzierski)– 178 tys. zł
7. Szymon Majewski Show (Szymon Majewski) – 172 tys. zł
8. Szansa na Sukces (Wojciech Mann) – 142 tys. zł
9. Kuchenne Rewolucje (Magda Gessler) - 131 tys. zł
10. Kocham Cię Polsko (Kurzajewski, Rogalska, Zielińska) – 111 tys. zł

Średni koszt emisji spotu 30 sekundowego:
1. X Factor (Wojewódzki/Mozil/Sablewska ) – 83,9 tys. zł
2. You Can Dance (Piróg/Rusin/Egurolla) – 60,3 tys. zł
3. Must be The Music (Sztaba/Kora/Zapendowska/Łozowski) – 39,7 tys. zł
4. Szymon Majewski Show (Szymon Majewski) – 35,1 tys. zł
5. Kuchenne Rewolucje (Magda Gessler) – 27,7 tys. zł
6. Bitwa na Głosy (Urbański, Kędzierski) – 25,7 tys. zł
7. Jaka to Melodia (Robert Janowski) – 24,4 tys. zł
8. Tomasz Lis na Żywo (Tomasz Lis) - 23,1 tys. zł
9. Sprawa dla Reportera (Elżbieta Jaworowicz) – 22,6 tys. zł
10. Kocham Cię Polsko (Kurzajewski, Rogalska, Zielińska) – 20,3 tys. zł
PanMedia Western

Komentarze (1 - 8 z 8)

Gratulacje dla TVN - ale jak dla mnie program "X Factor" w wykonaniu TVN okazał się bardzo nie fajny - przede wszystkim przez prowadzącego z TVN24 oraz też w jakimś stopniu przez głupie zachowania jurorów tego programu, ogólnie też nie wszytko fajnie się tam prezentowało. Mnie ten program w gruncie rzeczy wcale się nie spodobał - ocena negatywna dla TVN z mojej strony (...) na pewno też TVN nie popełni błędu, czyli nie poproszą już nigdy tego Pana z TVN24 do prowadzenia tego programu - ogólnie większość była z niego zawsze nie zadowolona - jego miejsce jest w TVN24, chociaż też przez to wszystko wiele stracił, poza zyskaniem przez jakiś czas większych środków pieniężnych - co też dla osoby mądrej nie jest najważniejsze...
 0  
Mi nie za bardzo podoba się format tego programu. Przecież wiadomo, że zespoły wokalne nie mają dużych szans z wokalistami, a na dodatek jurorzy przez swoją strategię przepuszczali je dalej. Odcinki na żywo były nudne i męczące.
 0  
Program nudny jak flaki z olejem.
 0  
a nagroda - tylko 100tys. - banda złodziei - w USA nagroda główna wyniesie 5 mln dolarów (tam Xfaktor będzie nadawany po raz pierwszy)
 0  
zgadzam sie z wczesbiejsza wypowiedzia nagroda to " marne" 100tys w porownaniu z milionami które stacja zarabia - żenada to chyba w mam talent była kilkakrotnie większa
 0  
zdarzylo sie wam nie znac odpowiedzi na jakies pytanie w "kocham cie polsko"?:-)
 0  
O wiele lepszym programem by było połączenie wykonawców z Must Be The Music z jury X-Factora. Program Polsatu muzycznie jest ciekawszy, tylko ma mdłe jury.
 0  
z jury polsatu najciekawsza jest kora... reszta faktycznie mdła... Mimo wszystko program oceniam dużo lepiej o xfactora. Hit eneja okazal sie przebojem lata, a to wielki sukces jak na zespół który wygrał muzyczne show
 0