Łukasz Szewczyk16.08.2011 (16:21)brak komentarzy

Nowi naczelni Przekroju i Sukcesu

Donat Szyller przejmie obowiązki redaktora naczelnego tygodnika Przekrój od Artura Rumianka, który przenosi się do spółki Gremi Media, która czeka na zakończenie transakcji przejęcia wydawcy Rzeczpospolitej. Zmiany także w miesięczniku Sukces.
Szyller od końca marca tego roku był zastępcą Rumianka. W Przekroju jest od 2010 roku. Wcześniej był między innymi szefem Działu Kraj w Dzienniku. W stopce redakcyjnej Przekroju Szyller jako p.o. redaktor naczelny pojawi się już w najbliższym numerze tygodnika – 22 sierpnia. Jego zastępcą będzie Piotr Witek – dotąd sekretarz redakcji.
Z kolei obowiązki redaktora naczelnego wydawanego także przez Wydawnictwo Przekrój miesięcznika Sukces będzie pełnić Agata Daniluk, która kierowała już tytułem do marca tego roku. Przygotuje ona numer październikowy pisma.

Dotychczasowy naczelny obu pism będzie pełnomocnikiem ds. programowych spółki Gremi Media, kontrolowanej podobnie jak Wydawnictwo Przekrój przez krakowskiego biznesmena Grzegorza Hajdarowicza. 1 lipca spółka poinformowała, że zawarła umowę nabycia spółki Mecom Poland Holdings, do której należy 51,01 proc. udziałów spółki Presspublica, wydającej m.in. dziennik "Rzeczpospolita". Transakcja czeka na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.