Łukasz Szewczyk19.08.2011 (8:30)35 komentarzy

TVP planuje dwa nowe kanały TV

Po sukcesie kanału TVP Seriale publiczny nadawca planuje kolejne nowości w swoim portfolio. Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, przed sejmową Komisją Kultury i Środków Przekazu zapowiedział uruchomienie dwóch nowych, tematycznych stacji telewizyjnych.
Telewizja Polska planuje wprowadzenie na telewizyjny rynek dwóch nowych kanałów tematycznych. Szef TVP zaradził, że jednym z nich będzie kanał filmowy, który skupiać się ma na polskich produkcjach filmowych. Stacja prawdopodobnie będzie nosiła nazwę TVP Film. Z kolei drugim kanałem ma być telewizja kierowana do dzieci. Na razie nadawca nie zdradza szczegółów projektów oraz terminu ewentualnego wprowadzenia stacji na rynek.
Przypomnijmy, że obecnie w portfolio publicznego nadawcy dostępne są cztery inne kanały tematyczne, które można oglądać w telewizji: TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport i TVP Seriale oraz uruchomiony niedawno - dostępny tylko w internecie - projekt TVP Parlament.

Obecnie największym sukcesem Telewizji Polskiej jest najmłodszy, uruchomiony w grudniu 2010 roku, kanał TVP Seriale, który mimo emisji powtórek w lipcu 2011 roku zajmuje drugie miejsce w rankingu oglądalności kanałów serialowo-filmowych z wynikiem ponad 33 tys. widzów (o czym szerzej informujemy tutaj). Dla porównania TVP Kultura w lipcu zanotowała średnią oglądalność na poziomie 16,4 tys. widzów, TVP Sport - 13,8 tys. widzów, a TVP Historia - 4,8 tys. widzów.
PAP/wp.pl

Komentarze (1 - 10 z 35)

Dawać TVP SPORT HD
: )
 1  
jak wyzej:-) stare odgrzewane kotlety filmowe pokazuja juz na tvp hd, lepiej te kase zainwestowac w sport!
 1  
Już to widzę. TVP Film już dawno miał być, tak samo jak TVP Archiwum, a o TVP Rozrywka nie wspomnę. A teraz jeszcze mowa o kanale dla dzieci "TVP Bajka" pewnie. Tak i tak nic z tego nie wyjdzie. Wystarczy kliknąć w tag TVP Film i odrazu wyskakują newsy z 2007r. Tak samo będzie jak z TVP Rozrywka, TVP Archiwum, TVP Parlament, TVP International.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 sierpnia 2011 o 8:51:09 przez Kingston).
 0  
TVP Parlament istnieje, ale nadaje tylko w internecie.
 0  
Brawo za kanał dziecięcy. Mam nadzieję, że będzie to kanał z dawnymi bajkami z archiwum TVP oraz nowe własne produkcje.
Co do TVP Film to będzie to takie samo gówno jak TVP Seriale. Ale znając mentalność Polaków to będzie bił rekordy oglądalności, bo Polacy wielbią odgrzewane kotlety.
 0  
Wiem że istnieje ale tylko w internecie, taki kanał TV jak nie TV, a TVP Sport HD tak szybko nie będzie niech najpierw zrobią prawdziwe TVP1 HD
 0  
Beda puszczac koziolka matolka :P takich bajek juz starczy na TVS i TV Puls :)
 0  
Od kiedy Braun jest prezesem to TVP szaremu Polakowi wyłącznie obiecuje, a jednocześnie postępuje dokładnie tak jak życzą sobie komercyjne prywatne platformy. Nie wiem za co ten człowiek bierze tak kolosalne pieniądze? Chyba tylko za to, że pilnuje układu.
 0  
TVP Film, ktory by nadawal polskie filmy to bylaba swietna propozycja. Taki drugi kanal Kino Polska, cos pieknego. Konkurencja
 0  
A ja się pytam co z obiecywanym TVP Dokument - niech odpalą ten kanał a dopiero potem myślą o reszcie. Z tych co obiecywali niech uruchomią TVP Rozrywka, TVP Film no i TVP International które mogłoby być FTA z Hot Birda. No i niech TVP Parlament przeniosą na telewizor.
 2