Łukasz Szewczyk23.08.2011 (23:55)77 komentarzy

Cyfra+ z szansą na telewizję "n"?

Czy sprawdzą się spekulacje i na rynku medialnym dojdzie do fuzji satelitarnej Cyfry+ z telewizją "n"? Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że Vivendi w sojuszu z France Telecom jest poważnym kandydatem do przejęcia pakietu Grupy TVN.
Nie milkną echa dotyczące transakcji związanej z przejęciem od Grupy ITI większościowego pakietu Grupy TVN, nadawcy wielu kanałów telewizyjnych oraz właściciela portalu Onet.pl i satelitarnej telewizji "n". W mediach co pewien czas pojawią się nieoficjalne informacje w sprawie tej największej transakcji na polskim rynku medialnym.
Kilka dni temu rozpoczął się proces sprzedaży. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że pełnomocnicy ITI zapytania ofertowe skierowali do Time Warner, Vivendi, Bertelsmanna czy Discovery. Jak podaje gazeta, z powodu obecności w regionie to właśnie Time Warner oraz Vivendi są najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia TVN.

Najbliżej realizacji swojego planu może być Vivendi, w Polsce poprzez spółkę Canal+ Cyfrowy operator satelitarnej platformy Cyfra+ oraz nadawca kanałów telewizyjnych (m.in. Canal+, Ale kino!, Planete, MiniMini, Domo.TV czy Kucnia.tv). Dzięki przejęciu pakietu TVN przez Vivendi na rynku płatnej telewizji z pewnością doszłoby do konsolidacji (fuzja Cyfry+ z telewizją "n"), a Polsat doczekałby się poważnego konkurenta.

Transakcję przejęcia Grupy TVN przez Vivendi jest gotowy wesprzeć koncern France Telecom, właściciel Grupy TP, która od kilku miesięcy współpracuje z TVN w zakresie usługi telewizyjnej. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że ta zapowiedź francuskiego telekomu nie zaskoczyła Vivendi, więc gazeta spekuluje, że firmy mogły poczynić pewne ustalenia w tej kwestii.

Gdyby faktycznie doszłoby do fuzji Cyfry+ z telewizją "n", na rynku powstałaby platforma telewizji satelitarnej z liczbą około 2,4 mln abonentów, z bogatą ofertą piłkarską na wyłączność (m.in. T-Mobile Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europejska, liga angielska, włoska, hiszpańska, francuska), z kolei do Canal+ mogłyby powrócić prawa filmowe utracone przez ostatnie lata na rzecz nFilm HD.

Komentarze (1 - 10 z 77)

i sprzet by byl ze sredniowiecza
 0  
nie jestem za tym. już wolę TimeWarner. Zmniejszanie konkurencji na rynku nie jest nigdy dobrym posunięciem .
 0  
tylko nie Vivendi. Wystarczy poczytać forum c+ jakiś czas i zobaczyć jak w h..a gra ten niby wspaniały c+ polska.
Admini kłamią na potęgę , napiszesz prawdę bolesna to wytną post w mgnieniu oka.
2 tyg temu jeden z tych palantów napisał że oficjalnie startuje od zaraz możliwość wyboru komentarza w lidze angielskiej.
No pytania forumowiczów gdzie sie podział ten wybór oczywiście morda w kubeł. Nawet posty bez chamstwa wycina oszołom.
Ludzie nigdy Vivendi , ze o zmniejszeniu konkurencji nie wspomnę. Dopiero ceny pakietów by poszybowałyyyyyyyyyy
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 sierpnia 2011 o 1:27:32 przez tracer10).
 0  
Hmm... jeśli tak się stanie... to będzie prawie 30 kanałów (nie licząc odpowiedników HD tych samych kanałów) jednego właściciela. Część stacji będzie się dublować, np.
Canal+ Film (HD) > nFilm (HD) > nFilm 2 (HD)

Więc co? Ujednolicą kanały, czy będzie:
Canal+ Film 1 (HD)
Canal+ Film 2 (HD)
Canal+ Film 3 (HD)

:D
 0  
powinna byc jedna platforma w polsce i bylo by najlepiej
 0  
ja obstawiam jednak viasat
 0  
niech robia co chca tylko zeby liczba kanałów sie uczymała :)
 0  
"powinna byc jedna platforma w polsce i bylo by najlepiej"
Ta, jasne. Brak konkurencji na pewno zrobiłby dużo dobrego...
 0  
no to lipa. przydalaby sie swieza krew na polskim rynku. a tak,mozna powiedziec ze bedzie to krok do tylu... ehhhhhhhhhhh
 0  
Jak dla mnie git 3 platformy to jednak za dużo !!! Wtedy było by to co najlepsze w jednej czyli film i sport! Byle ceny zostały na przyzwoitym poziomie i pakiety porobione tak żeby fan filmu np. nie musiał płacić za sport jeżeli ten w ogóle go nie interesuje!!
 0