Łukasz Szewczyk30.08.2011 (14:57)22 komentarze

TVP planuje 16 lokalnych kanałów tematycznych

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, zapowiedział utworzenie aż szesnastu regionalnych kanałów tematycznych, które będą miały szansę powstać dzięki naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
Szef Telewizji Polskiej na antenie TVP Kraków zapowiedział, że nie ma planów redukowania programów regionalnych telewizji publicznej. Wręcz przeciwnie, władze TVP obiecują duży rozwój środków regionalnych.
- Chcielibyśmy wzmocnić programy regionalne. Wzmocnić ośrodki regionalne. Może nie natychmiast, ale 2013 roku czyli w okresie wielkich zmian w Telewizji Polskiej związanych z wprowadzeniem cyfryzacji telewizji naziemnej - mówi Juliusz Braun.

Dodał, że cyfryzacja jest wielką szansą dla TVP. - Możemy zbudować 16 programów regionalnych dostosowanych generalnie do granic województw. Ja bym chciał, żeby za dwa lata w Polsce funkcjonowało 16 programów tematycznych regionalnych - mówi prezes TVP.

Braun nie ukrywa, że powodzenie projektu zależy od finansów. Prezes TVP przyznaje, że jeśli do 2013 roku nie zostanie uporządkowany system finansowania mediów publicznych to pomysł utworzenia kanałów regionalnych może nie zostać wprowadzony w życie.
TVP Kraków

Komentarze (1 - 10 z 22)

Na ośrodki regionalne pieniędzy nie mają, ale na wypłaty ''wielkich gwiazd'' to kasa się skądś bierze...
 0  
Zbierać kasę w TVP bo to ma szansę tylko jeśli kanały regionalne TVP będą trzymały fason TVN Warszawa. Może zacznę płacić wtedy abonament RTV
 0  
Coś mi się w to wierzyć nie chce że tvp uruchomi 16 Kanalow jak oni nawet tvp film jeszcze nie uruchomili to są moim zdaniem bajki tylko tvp seriale nadal niema w dvb-t na co oni czekają na oklaski zróbcie chodz jedną normalną rzecz a nie bujacie w oblokach
 0  
chcę właśnie TVP Rzeszów oddzielnie w DVB-T!
 0  
gdym był w tvp to było by tak w dvb-t
tvp1 hd
tvp2 hd
tv hd
tvp sport
tvp info
tvp seriale
tvp film
tvp bajka
tvp kultura
tvp historia
tvp dokument
tvp regionalna łódź warszawa itd Zrobił bym mux 3 8 Kanalow tvp i jak nie będzie analogu mux4 z 5 kanałami tvp z czego 3 hd to była by telewizja a nie to co jest teraz
 0  
a niby czym to się będzie różnić od dotychczasowj sytuacji? przecież są regionalne kanały tvp w każdym woj.
 0  
zobaczymy co dalej bedzie
 0  
@nnn: nie, masz ośrodki regionalne TVP, które mają swoje maleńkie okienka w TVP INFO. Różnica jest o tyle istotna, że ośrodki mają wtedy bardzo marną szansę tworzenia jakiegokolwiek sensownego programu, bo TVP wpuszcza ich tylko na kilka godzin, akurat wtedy, kiedy nie dzieje się nic ciekawego i prawie nikt ich nie ogląda. A jeżeli TVP INFO ma coś ważnego, to nawet wogóle rezygnują z okien regionalnych. Powoduje to m.in. problemy ze zdobywaniem reklamodawców. Powstanie prawdziwych kanałów regionalnych byłoby kolosalną zmianą na lepsze! Na poziom aż tak wysoki, jak TVN Warszawa raczej bym nie liczył, ale trzeba pamiętać, że TVN Warszawa po prostu był pewnego rodzaju reinterpretacją TVN 24 w warunkach lokalnych - tyle, że nie wzięto pod uwagę, że emisja satelitarna, prawie całodobowa produkcja i masa wejść na żywo kosztują. Ostatecznie koszty przerosły to co daje się wyciągnąć na lokalnym (i to jeszcze miejskim-a nie wojewódzkim!) rynku reklamowym.
 0  
Wow, I like it. Ideałem byłby wariant z lat 90- kiedy okienka lokalne w późniejszejTrójce miały nawet 10 godzin. Ale czy TVP na to stać? Może połączyć ten pomysł z innym np chyba niestety zapomnianym kanałem archiwalnym.
 0  
ha ha czytam i nie wierze-wiec pytam sie po co likwidowali osrodki regionalne.OSRODKI te byly jedyna rzecza ktora udala sie TVP jednak jak to u nas bywa wszyustko co dobre trzeba popsuc
 0