Łukasz Szewczyk07.09.2011 (15:21)130 komentarzy

Adamek - Kliczko: Za darmo lub 40 zł

W nadchodzący weekend odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych roku - pojedynek bokserski Adamek - Kliczko. Szczęściarze posiadający dostęp do RTL walkę będą mogli oglądać za darmo, pozostali w ramach PPV za dopłatą... 40 zł.
Już w ten weekend - w sobotę, 10 września 2011 roku - odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych roku. Gwiazda polskiego boksu Tomasz Adamek zmierzy się z obecnym mistrzem świata wagi ciężkiej Federacji WBC - Witalijem Kliczko. Pojedynek o pas Mistrza Świata wagi ciężkiej w Federacji WBC odbędzie na nowo otwartym Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
Obóz braci Kliczko, dysponujący prawami telewizyjnymi, zdecydował, że Polacy walkę obejrzą za pośrednictwem płatnego systemu "pay-per-view" (PPV). Wcześniej prawa oferowano telewizyjnym stacjom ( m.in. TVP, Polsat), jednak stawiane warunki finansowe (1,5 mln euro) nie były do przyjęcia przez nadawców.

Z powodu braku porozumienia z nadawcami, podczas walki Adamek - Kliczko na szeroką saklę wykorzystany zostanie w Polsce system PPV. Dostęp do walki w ramach PPV wyceniono średnio na 40 zł. Na chwilę obecną wiadomo, że PPV dostępne będzie u takich operatorów jak Cyfra+, Cyfrowy Polsat, UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Inea czy Toya.

Szczęśliwcy, którzy mają dostęp do sygnału niemieckiej telewizji RTL, walkę Adamek - Kliczko obejrzą za darmo. To może ostatecznie przesądzić o powodzeniu systemu PPV w Polsce. Kibice zapewne na to liczą, by system PPV nie sprawdził się w Polsce, bo w przyszłości nie chcą oglądać walk bokserskich za dodatkowe pieniądze. A już na pewno za proponowane 40 zł.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji na temat planów zagłuszania RTL w Polsce. Domagała się tego kancelaria prawna reprezentująca braci Kliczko. Jednak nadawca RTL nie nakazuje polskim operatorom przerywać emisji sygnału. Dodatkowo RTL zapowiada, że nie zamierza kodować sygnału telewizyjnego podczas walki. Natomiast Polska Izba Komunikacji Elektronicznej podkreśla, że ingerowanie w program przez operatorów będzie niezgodne z prawem.

Co zrobią operatorzy, którzy posiadają RTL w ofercie? Przedstawiciele telewizji "n" już informują swoich abonentów, że w sobotę - na czas walki - kanał RTL nie będzie kodowany, a dodatkowo w dekoderach platformy zostanie przeniesiony na pozycje numer 109. Także telewizja kablowa Vectra w komunikacie dla klientów informuje: "Z naszej obecnej analizy wynika, że transmisja meczu w RTL najprawdopodobniej będzie dostępna dla abonentów Vectry".

Posiadacze anten satelitarnych powinni swoje zestawy ustawić na Astrę (19,2 st. wschód). Cyfrowo RTL nadaje z Astry na częstotliwości: 12,188 GHz/H, SR 27500, FEC 3/4, przekaz analogowy realizowany jest na częstotliwości 11,299 GHz/V.

Komentarze (1 - 10 z 130)

Kto da 4 dychy za JEDNĄ transmisję?
 2  
I tak się znajdą Ci, którzy zapłacą 40 zł...
 3  
Jeżeli na 'n' nie będzie kodowany rtl to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że rtl kupuje iti
 5  
N-ka to syf , żeby nie udostępnić swoim abonentom sygnału PPV. Widać jak jesteście traktowani przez swojego operatora, macie tylko płacić i nic w zamian nie dostaniecie.. Jak Dobrze że wyczułem sytuację i 2 lata temu osrałem n-kę po kolejnej podwyżce cen. Mam teraz po raz kolejny Cyfrę+ i nie narzekam.
 4  
Brawo "n" !!!
 4  
A po co ''n'' PPV, skoro RTL na czas transmisji daje na pozycję 109?
 3  
Już pisałem wcześnie , zorganizujcie się w kila osób i koszta będą dużo niższe
40Zł / 10 osób = 4Zł, od osoby.
 1  
Może od razu niech się składają po 100 osób, to wyjdzie po 40 gr :D.
 1  
Większość obejrzy albo w RTL, albo w Internecie.
 3  
Kto tak zeszpecil stronę media2.pl nic nie widać mało czytelne kolory ludzie co to ma być
 6