Łukasz Szewczyk10.09.2011 (1:55)4 komentarze

Związek ostrzega przed strajkiem w TVP

Czy dojdzie do akcji strajkowej w Telewizji Polskiej? Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja wystosował list otwarty do prezesa TVP w sprawie działań Andrzeja Jeziorka, dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej.
Związek ostrzega przed strajkiem w TVP
Jak informują w liście do prezesa Telewizji Polskiej związkowcy, dyrektor Jeziorek posunął się do szykan wobec działacza związkowego, wiceprzewodniczącego Zarządu ZZPT TVP Wizja, członka Rady Pracowników, realizatora audycji Jacka Dybowskiego, w postaci próby jego dyscyplinarnego zwolnienia pod fałszywym zarzutem naruszenia obowiązków pracowniczych i narażenia na szkodę wizerunku TVP.
Jeziorek miał zarzucić Jackowi Dybowskiemu niewykonanie polecenia służbowego realizacji koncertu zespołu Morcheeba, w trakcie emisji i nagrania programu "Gramy razem" w Rzeszowie. Związek twierdzi, że posiada dowody na to, że oba zarzuty wobec Dybowskiego są nieprawdziwe.

"Zarzut narażenia spółki na stratę finansową i naruszenia jej wizerunku jest szczególnie podły i obrzydliwy, wobec osoby o wielkim dorobku i zasługach dla TVP. (...) Prawdziwym powodem szykany wobec Jacka Dybowskiego jest jego nieugięta postawa w działalności związkowej , a zwłaszcza w obronie praw pracowniczych" - napisano w liście.

Związek zwrócił się do prezesa TVP o natychmiastowe powstrzymanie szykan dyrektora Jeziorka wobec Jacka Dybowskiego oraz o wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec Dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej za brak nadzoru nad czasem pracy i odpoczynku podległych mu pracowników, co skutkuje łamaniem zasad BHP.

Jednocześnie Związek przypomina, że Jacek Dybowski jest głównym negocjatorem sporu zbiorowego wszczętego we wrześniu 2009 roku, którego kolejna faza mediacji rozpocznie się niebawem. Związek przypomina, że zgodnie z ustawą zwolnienie negocjatora, upoważnia Związek do podjęcia natychmiastowej, legalnej akcji strajkowej.

Dodatkowo Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja uchwalił wotum nieufności wobec Dyrektora Jeziorka.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Jacy oni są biedni... Może tak skomercjalizować TVP2 i wzwyż (łącznie z TVP Polonia), pozostawić TVP1 "misyjny" płatny z podatków, bez pseudo gwiazdek i innych darmozjadów. Jak gwiazdki są takie dobre, to reklamodawcy zapłacą, a na TVP1 pozostawić to, co powinno być w telewizji publicznej. To samo z PR1 i pozostałymi niepotrzebnie opłacanymi z podatków programami radiowymi.
Teraz mnożą proramów TVP i PR, mnożą posady kierownicze, bo wiedzą, że co by nie robili i tak kasa z budżetu przyjdzie.
 0  
Niech sobie strajkują ja i tak prawie tvp nie oglądam wolę tvn i polsat :),może nawet ta tv publiczna przestać istnieć nawet lepiej by było bo więcej pieniędzy by było na inne rzeczy.
 0  
a niech odejdą z pracy nikt nie będzie płakał przecież nikt tego nie ogląda
 0  
Powyższe komentarze pokazują jaki jest typowy Polak... Myśli tylko o sobie, ciągle narzeka, zero empatii. Aż chciałoby się takim egzemplarzom ostro nakopać do...
 0