Łukasz Szewczyk12.09.2011 (9:52)105 komentarzy

Sukces PPV w Polsce. Kolejne walki w TV płatne?

Tomasz Adamek przegrał sobotnią walkę z Witalijem Kliczko, jednak na pojedynki najwięcej wygrali operatorzy płatnej telewizji. Popularność PPV może spowodować, że kolejne walki bokserskie w Polsce będą płatne.
Jak już informowaliśmy (tutaj), do piątkowego wieczora ponad 100 tys. Polaków zdecydowało się wykupić dostęp do walki Adamek - Kliczko w systemie PPV. W sobotę, tuż przed walka, liczba ta mogła się podwoić.
Być może operatorzy pochwalą się oficjalnymi danymi sprzedaży PPV w Polsce. Jednak już teraz można powiedzieć, że mimo wysokiej cenie, Polacy chętnie decydowali się na zakup dostępu do walki. Mimo, że polski bokser przegrał, na walce wygrali operatorzy płatnej telewizji.

"Nadawcy należą do grona wygranych, bo debiut systemu pay-per-view w Polsce to zdecydowany sukces. Liczba subskrybentów zamawiających walkę w cyfrowych platformach i kablówkach przerosła najbardziej optymistyczne wcześniejsze szacunki i otwiera drogą do, zupełnie innego niż do tej pory, finansowania sportów walki w Polsce" - napisał w swoim komentarzu na łamach Przeglądu Sportowego Marian Kmita, szef sportu w TV Polsat.

Czy to oznacza, że operatorzy kolejne ważne walki bokserskie będą oferować za dopłatą?
Przegląd Sportowy / wł.

Komentarze (1 - 10 z 105)

buhaha! no to macie fraj..erzy! Mimo waszych wypasionych pakietów będzie bulić, bo nie będziecie mogli obejżeć co ważniejszego wydarzenia. Chory kraj. A winni są Ci, którzy płacili... To niech sobie teraz płacą zawsze.
 2  
no cóż jeleni i frajerów nie brakuje, mają mecz za darmo w RTL to bulą za PPV mają kanały za darmo w DVB-T to bulą za nie w kablówce czy platformie - pierwszy lepszy Niemiec jakby się temu przyjrzał to oczy by mu wyszły z orbit nad głupotą polaczków...
 1  
Brawo Polacy! Widać że lubicie być dojeni ze wszystkich stron
 1  
Oczywiście ze nastepne beda w ppv, ta walka to był sygnał że można łoić polaczków z kasy bo większość jest zbyt ograniczona żeby włączyć rtl czy poszukać streama w necie. Jak by się wszyscy solidaryzowali i nie kupili nastepne byłyby po 10 zł tak bedą po 50 zł.
 1  
tego sie obawiałem...
 1  
I bardzo dobrze że będzie PPV. Przynajmniej nie będą zaśmiecać ramówkinormalnych stacji tymi głupotami dla garstki frajerów (co to za wynik 100 000 w porównaniu do "M jak miłość"?
 1  
Przecież takie wydarzenia są kilka razy w roku. Co to za problem wysupłać te 30-40 zł, zaprosić znajomych, zrobić imprezę i oglądnąć dane wydarzenie? Mam wrażenie że te negatywne komentarze piszą dzieciaki które nie zarabiają i nie mają życia poza komputerem. Taka walka to dobra okazja do spotkania towarzyskiego.
 3  
To było do przewidzenia, że jeśli dobrze się sprzedadzą to wykorzystają tą usługę w przyszłości. Warto jednak podkreślić, że to była walka stulecia, więc stąd ogromna ilość ludzi kupiło dostęp. Jeśli będą chcieli wykorzystać do mało interesujących wydarzeń to niech nie liczą, że ktoś to kupi. PPV uważam za otwarty test.
 0  
To sie nazywa skuteczna praca. Bez obaw, mimo sukcesu PPV nie bedzie ono norma w sportach walki
 1  
Jak was nie stać to nie kupujcie. PROSTE! Ale nie wylewajcie już żalów w komentarzach.
 0