Łukasz Szewczyk12.09.2011 (13:26)1 komentarz

Nowe programy w Domo.TV

Kanał Domo.TV we wrześniu i październiku przygotował dla swoich widzów sporo nowych, polskich oraz zagranicznych programów. Wśród nich m.in. premiera filmu "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa".
Polski design, ekologia i wielka architektura w nowych, inspirujących filmach i programach we wrześniu i październiku w Domo.tv.
Ekologia w domowej praktyce to temat nowego programu emitowanego od 24 września, w niedziele o 16:15. "Eko-dom" podpowie, jak z korzyścią dla mieszkańców i środowiska wykorzystać nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, budując i urządzając dom. Prowadzący Arkadiusz Lerch będzie zachęcać widzów do korzystania z alternatywnych rozwiązań, zwracając uwagę przede wszystkim na aspekt ekonomiczny. W kolejnych 6 odcinkach przeanalizowane zostaną rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w polskich realiach.

Od 23 października o 16:45 widzowie Domo.tv będą mogli oglądać nową serię - "Dom & Wnętrze według Ewy Mierzejewskiej", w której redaktor naczelna prestiżowego miesięcznika odwiedzi najciekawsze polskie wnętrza i porozmawia z ich twórcami. Cykl przedstawi nowoczesne i praktyczne pomysły, które z powodzeniem można zastosować w aranżacji własnych mieszkań. W każdym odcinku widzowie zobaczą dwa domy w podobnym stylu i przekonają się, jak na różne sposoby osiągnąć zbliżony efekt.

Od 9 października Domo.tv zaprasza miłośników ogrodnictwa i wielbicieli Audrey Hepburn na serię dokumentalną "Ogrody świata z Audrey Hepburn". Ikona kina zabierze widzów w magiczną podróż po ogrodach świata i zaprezentuje najbardziej malownicze, zielone zakątki globu. Aktorka odwiedzi 17 wyjątkowych miejsc w 8 krajach na różnych kontynentach. W każdym odcinku przedstawiony zostanie ogród w innym stylu.

Od 31 października o 21:10 Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant - zabierze widzów na place budowy Europy. "Wielkie projekty za granicą" to kontynuacja popularnej brytyjskiej serii o tym samym tytule. Widzowie będą mieli okazję prześledzić kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych i wyjątkowych budynków w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Irlandii.

Z koeli 11 listopada widzowie Domo.TV będą mogli zobaczyć premierowy dokument "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa", który prezentuje najlepsze prace polskich projektantów, które stały się symbolami swoich czasów. Bohaterami dokumentu są rozpoznawalne przez wszystkich przedmioty codziennego użytku - meble, znane z domowych zbiorów przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy. W filmie wykorzystano wywiady z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami. Znaleźli się wśród nich: Beata Bochińska, Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Czesława Frejlich, Krystyna Łuczak- Surówka, Anna Maga, Józef Mrozek, Michał Stefanowski, Wojciech Wybieralski.

Domo.tv to pierwsza polska telewizja poświęcona tematyce domu i ogrodu. Istnieje od 2008 roku. Stacja dociera do ponad 2,7 miliona gospodarstw domowych poprzez platformę cyfrową Cyfra+ i sieci kablowe

Komentarze (1 - 1 z 1)

Bardzo lubię ten kanał szczególnie programy o niezwykłych ogrodach ale także materiały o urządzaniu wnętrz. Sama budowałam dom 12 lat temu i dzięki mojej i mojego męża pasji nasz dom ciągle się ,, broni" i wraz z ogrodem nadal są piękne a teraz po latach mają ,,duszę"
Takie programy pomagają!
 0