Łukasz Szewczyk14.09.2011 (0:34)4 komentarze

Będzie strajk ostrzegawczy w TVP

Środowie spotkanie związkowców z prezesem Telewizji Polskiej nie przyniosło pożądanych rezultatów. Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja podjął decyzję o ogłoszeniu strajku ostrzegawczego.
Będzie strajk ostrzegawczy w TVP
13 września 2011 roku odbyło się odbyło się spotkanie Juliusza Brauna, prezesa TVP z Barbarą Markowską - Wójcik, przewodniczącą zarządu Związku Zawodowego Pracowników Twórczych TVP Wizja.
Spotkanie dotyczyło działań dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP, który 9 września 2011 roku, wręczył wypowiedzenie dyscyplinarne realizatorowi audycji telewizyjnych Jackowi Dybowskiemu. Zarzucił mu opuszczenie stanowiska pracy i odmowę wykonania polecenia służbowego podczas realizacji programu "Gramy razem" w Rzeszowie. W zgodnej opinii osób współpracujących przy realizacji tego programu zarzuty wobec Dybowskiego są bezpodstawne i kłamliwe.

Niestety spotkanie z prezesem TVP nie przyniosło pożądanych efektów. W związku z brakiem ostatecznej decyzji w sprawie wycofania zwolnienia dyscyplinarnego Dybowskiego, wiceprzewodniczącego ZZPT TVP Wizja, członka Rady Pracowników oraz głównego negocjatora sporu zbiorowego, [b]związek TVP Wizja proklamuje strajk ostrzegawczy[b]. Data i forma strajku zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Jednocześnie związek złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP w postaci utrudniania działalności związkowej oraz złośliwego i uporczywego łamania praw pracowniczych, wynikających ze stosunku pracy.

"Jacek Dybowski jest jednym z nielicznych, którzy wobec przełożonych twardo artykułują kwestie permanentnych naruszeń praw pracowniczych w Spółce. I za to, według nas, został zwolniony. Jest to wyraźna próba zastraszania Związku i wszystkich pracowników, którzy upominają się o należne im prawa. Informujemy, że dyrektor Jeziorek wzywa kolejno pracowników, którzy uczestniczyli w realizacji koncertu w Rzeszowie i próbuje wpłynąć na ich oświadczenia" - czytamy w oświadczeniu związkowców.
ZZPT TVP Wizja

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ja bym proponował strajk włoski, czyli skrupulatne wykonywanie przez TVP swojej misji i puszczanie tylko i wyłącznie programów misyjnych, i oby taki strajk nigdy się nie skończył...
 0  
Chcesz misji, to pooglądaj sobie TV Trwam... Co za pajac. Strajkują szarzy pracownicy a nie ludzie, którzy są decyzyjni odnośnie ustalania ramówki. Wczuj się w ich rolę i zastanów się czy miałbyś odwagę upominać się o swoje prawa ryzykując utratą pracy? Sądzę, że siedział byś w kącie z podkulonym ogonem i "dzielnie" znosił to co z Tobą w robocie robią...
 0  
Brawo Leszek1979, dobry pomysł, popieram z całego serca.
 0  
szkoda że nie napisano coś więcej w jakich okolicznościach pan Dybowski miał opuścić stanowisko pracy itd, coś więcej o kulisach powodów tego zwolnienia, przerwał program czy co?
 0