Łukasz Szewczyk16.09.2011 (0:25)15 komentarzy

Wybory: PO i PJN najlepsze w Internecie

Analitycy agencji interaktywnej Autentika przygotowali raport, w którym ocenili internetowe serwisy komitetów wyborczych pod kątem ich przyjazności dla wyborcy. Najlepiej wypadły PO i PJN. Najsłabiej PSL i Ruch Poparcia Palikota.
- Wyborcy mają prawo oczekiwać od swoich potencjalnych przedstawicieli politycznych tego, by serwisem internetowym pokazali, dlaczego są warci oddania na nich głosu - mówi Michał Celiński, dyrektor ds. strategii w Autentice. - Strona komitetu wyborczego w swoich ogólnych założeniach przypomina rozbudowaną stronę produktową, na której trzeba w przejrzysty, ale jednocześnie dość efektowny sposób przekonać potencjalnego klienta (wyborcę), że właśnie ten produkt (ten kandydat) jest wart jego uwagi.
W raporcie "Wyborcza Walka Witryn" przeanalizowanych zostało 6 serwisów największych komitetów wyborczych. Najlepsze oceny otrzymały Platforma Obywatelska oraz Polska Jest Najważniejsza. Serwis PO zapunktował ogromną łatwością wyszukiwania informacji. Z kolei za duży plus serwisu internetowego PJN uznano jego przejrzystość. Tutaj warto również odnotować, że Komitet Wyborczy PJN jako jedyny udostępnia na swojej stronie listę źródeł finansowania kampanii.


Na kolejnych miejscach znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które bardzo dobrze przedstawia w serwisie swój program wyborczy. Mnoży jednak liczbę adresów swoich serwisów www ponad miarę i nie wykorzystuje w pełni potencjału najpopularniejszych portali społecznościowych. Dalej jest SLD, posiadające świetnie pozycjonowaną stronę, która jest niestety bardzo nieczytelna.

Przedostatnie miejsce zajął serwis Komitetu Wyborczego PSL, który okazał się niespójny graficznie i chaotycznie wypełniony treścią, co w porównaniu ze zwykłą stroną tej partii wygląda na krok wstecz. Najsłabiej w całym zestawieniu wypadł Ruch Poparcia Palikota, który zaliczył fatalną wpadkę - na pierwszym miejscu w wyszukiwarce Google po wpisaniu nazwy komitetu znajduje się serwis ruchpoparciapalikota.pl, a dopiero pod koniec pierwszej strony wyników znacznie lepsza strona ruchpalikota.org.pl. Uznano, że to właśnie z tą wyżej pozycjonowaną stroną zetknie się przeciętny użytkownik, przez co nie będzie miał szans poznać programu organizacji ani jej kandydatów. RPP może się jednak pochwalić dużym sukcesem, jeśli chodzi o działania na Facebooku, gdzie udało mu się zebrać imponującą liczbę sympatyków (ponad 35 tys. fanów).
Autentika

Komentarze (1 - 10 z 15)

czemu w zestawieniu nie ma Nowej Prawicy ?
 0  
Boją się bo Nowa Prawica by rozwaliła te ładne charty XD
 0  
I niechaj tam zostaną.
 0  
Nie ma Nowej Prawicy, bo to ugrupowanie marginalne z poparciem wśród studencików, którym jeszcze mama pupę podciera, ew. wśród gimnazjalistów/licealistów którzy się mądrzą i łykają farmazony Korwina, a nawet nigdy jeszcze nie pracowali/nie płacili sami rachunków/ nie robili nic sami, no może oprócz ubierania się i grania 24h w WoWa, albo coś innego

Także Nowa Prawica jest całkowicie zbędna w tym zestawieniu, co najwyżej mogłaby wygrać w rankingu "Lider której partii jest największym świrem i demagogiem"
 0  
N0WEJ PRAWICY nie ma?
Dlaczego mnie to nie dziwi. Zgadnijcie.
 0  
Poparcie Korwina na FB - 65.884
Poparcie Kongresu Nowej Prawicy na FB - 12.973

Co do reszty, to i tak jesteśmy daleko przed Bandą Okrągłego Stołu.

Tyle w tym temacie
STOP! podatkom dochodowym! 16.09.2011 (19:44:38)
 0  
Widac Yoyo lubi chwalic się swoją miłością do bratniego narodu :D Dziękujemy Ci za Twój wzniosły wywód,napewno pomoże wielu POprawnym ludzią odpowiednio wybrac :D Jak chcesz rozdawac swoje pieniądze to podeśle Ci numer konta - co za różnica czy zabierze je ZUS,NFZ,podatek VAT czy ja ;)
 0  
Oj wkradł się błąd :P ludziom ^^
 0  
zestawienie to jedna wielka prowokacja, wywołuje mój odruch wymiotny!
 0  
Gdzie Nowa Prawica?
 0