Łukasz Szewczyk21.09.2011 (17:12)95 komentarzy

Cyfra+: Wszystkie kanały własne w HD, wkrótce więcej nowości (wideo)

Więcej telewizji HD w Cyfrze+. Wszystkie kanały własne - paczka Canal+, Ale kino!, Planete, Kuchnia.TV, Domo.TV, MiniMini, teleToon+, Hyper - będą nadawane w wysokiej rozdzielczości HD. To jednak nie koniec nowości HD Cyfry+ w tym roku.
Od 11 listopada 2011 roku nazwy kanałów i ich logotypy zostaną opatrzone znakiem "+", akcentując związek z marką Canal+ i platformą Cyfra+. Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, teleTOON+ i Hyper+, to nowe nazwy kanałów tematycznych produkowanych przez Canal+ Cyfrowy. To jednak nie koniec zmian. Wraz ze zmianą nazw, wszystkie stacje ruszają w wersji HD i wzmacniają swoją ofertę programową. Jeszcze w październiku ruszą dwa nowe kanały HD paczki Canal+ (więcej tutaj)

Dodatkowo operator zapewnia, że do końca 2011 roku oferta Cyfry+ zostanie powiększona o kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości .Na razie nie są znane nazwy kanałów, które dołączą do oferty - finalizowane są rozmowy z nadawcami. Pierwszą z jesiennych nowości był kanał Hustler HD 3D, który dołączył do Cyfry+ na początku września. W przyszłości Canal+ Cyfrowy planuje uruchomić własny kanał 3D.


Dlaczego zmiany w kanałach własnych? - W telewizji wciąż najważniejszy jest kontent, a ten mamy najbogatszy, najbardziej różnorodny i na najlepszym poziomie. Chcemy to podkreślać w każdym aspekcie - poczynając od jakości emisji w HD, przez wzmocnioną ofertę programową, na identyfikacji wizualnej kończąc - mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu Canal+ Cyfrowy. I dodaje: - Chcemy, aby znak "+" jednoznacznie kojarzył się z gwarancją jakości, a konsumenci mogli łatwiej rozpoznać nasze marki wśród wielu innych. W ten sposób klient poszukujący oferty dopasowanej do potrzeb całej rodziny i w najkorzystniejszej relacji ceny do jakości, będzie wiedział, że ma skierować swoje kroki właśnie do Cyfry+.

Już od pierwszego weekendu (11-13 listopada 2011 roku) po zmianach, na antenie odświeżonych kanałów będzie można zobaczyć specjalny zestaw filmów, dokumentów, reality show, produkcji własnych i programów dla dzieci w wysokiej rozdzielczości.

Ale kino+
Ale kino+
Ale kino+ HD zaprosi widzów na polską premierę filmu "Dzień z życia" - okrzykniętego wydarzeniem tegorocznego MFF w Berlinie. Dokument, wyprodukowany przez Ridleya Scotta powstał w całości z materiałów nadesłanych przez użytkowników serwisu YouTube. W tym pionierskim projekcie wzięło udział 80 tys. osób ze 197 krajów. Widzowie obejrzą również "Kontakt" z Jodie Foster, "Rozgrywkę" z Robertem De Niro i Marlonem Brando, a także pierwszy odcinek brytyjskiego serialu "Luther", uznanego za jeden z najlepszych seriali kryminalnych tego roku. Odtwórca tytułowej roli, Idris Elba, został nominowany za tę kreację do najważniejszych branżowych nagród: Złotego Globu, Emmy i Satelity.

Planete+ HD pokaże - wprost z tegorocznej edycji festiwalu Planete Doc - film "Życie Jane" o pracy i życiu słynnej ekolożki i badaczki zachowań społecznych szympansów - dr Jane Goodall, która zdobyła Nagrodę Miesięcznika Focus dla największej osobowości festiwalu. Stacja zaprezentuje też dwa dokumenty poświęcone Bruce’owi Lee - "Bruce Lee. Droga wojownika" i "Bruce Lee sam o sobie" oraz "Zwodnicze obietnice" - kontrowersyjną opowieść o handlu ludźmi.

Kuchnia+ HD wyemituje drugą serię programu "Jakubiak w sezonie", w którym Tomasz Jakubiak przekonuje do rodzimych, sezonowych produktów. Słynny Jamie Oliver zaprosi na "Rybną kolację Jamiego". W programie "Dwóch łakomych Włochów", szefowie kuchni Antonio Carluccio i Gennaro Contaldo opowiedzą o włoskiej kuchni i swoim kraju, zaś w "Martha piecze" będzie można podziwiać wypieki Marthy Stewart. Emocje miłośników reality rozpalą uczestnicy serii "Top Chef: desery". W ramach cyklu Kuchnia.tv Food Film Fest pojawią się festiwalowe dokumenty: "Farma na ciężarówce" i "Historia Zażartego Pete’a".

W Domo+ HD będzie można obejrzeć premierowo nową produkcję stacji - dokumentalny film zrealizowany w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa". To podróż przez dziesięciolecia polskiego designu, od początków XX wieku po czasy współczesne. Światowe trendy w projektowaniu widzowie poznają oglądając "Top Design" - reality, łączące sztukę aranżacji wnętrz z ekscytującą rywalizacją oraz "Wnętrza za milion dolarów" - program o pracy najbardziej rozchwytywanych dekoratorów wnętrz. Wystartuje również "Wszyscy dla jednego" - społeczny projekt Debbie Travis.

teleTOON+ HD - nowa marka telewizji dla dzieci, która startuje 1 października, w listopadzie emitować będzie nowe seriale - "Gawayn" o 10-letnim chłopcu, który pragnie zostać rycerzem, a także niespotykany dotąd w polskiej telewizji dziecięcej proekologiczny "The Green Squad", którego bohaterowie podróżują po świecie, by chronić największe skarby przyrody.

Hyper+ HD zaprosi na kultowy, pełnometrażowy film anime "Bleach" a z okazji 10. urodzin pokaże relację z wyścigu o tytuł Gracza Dekady Hypera oraz odcinki programów autorskich, które przypomną jak Hyper zmieniał się na przestrzeni lat.

W MiniMini+ HD najmłodsi śledzić będą najnowsze przygody małej wyścigówki ze Srebrnego Toru w drugiej serii animacji "Rajdek" i oglądać nowe odcinki "Czytanek Rybki MiniMini" z udziałem m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Małgorzaty Foremniak i Katarzyny Skrzyneckiej.

Dodatkowo Cyfra+ w listopadzie zaoferuje usługi telewizji na żywo oraz VOD w Internecie (więcej tutaj), nowe usługi internetowe w dekoderach (więcej tutaj).

Komentarze (1 - 10 z 95)

HA HA HA i ci teraz powiedzą N-kowcy i CP-polsatowcy!!!!! nic bo szczęki im opadły!!! Brawo najlepsza platforma w Polsce!!!
 3  
Fakt, pozamiatane :D
 0  
a gdzie davici learning foxhd axn hd nie wspominajac o viasat'ach
 0  
...ale loga beznadziejne.
 1  
kuchnia + HD na to czekałem !
 0  
To podwyżki na c+ od stycznia się kroją :D hehehehe
 0  
CYFRA JAKO PIERWSZA W POLSCE BEDZIE MIALA KANALY DLA DZIECI I LIFESTYLOWE W HD I TO ODRAZU PO DWA!
 0  
Fox'a jak nie było tak nie ma. Obawiam się o jakość tych nowych kanałów.
 1  
Pierwsza platforma w Polsce z stu procentami własnych kanałów w HD.
 0  
fakt, dodanie "plusika" to majstersztyk, nie ma jak bełkot i próba ratowania kondycji przez pozorowane działania. Czy Canal + dostanie drugi "plus" i będzie się nazywał Canal ++ ? Konkurencja wymusza format HD i ocenimy rzetelnie jaki będzie to bitrate i czy będą choć 2 pozycje dziennie w HD natywnym. Strata wytwórni filmowych? eeee patrzcie mamy PLUSIK - jesteśmy najlepsi:D Sagem z funkcją PVR...wow...cud techniki..streaming? tylko za wynajem żaby :D
 1