Łukasz Szewczyk21.09.2011 (17:17)9 komentarzy

Canal+: Od 28 października więcej HD. W przyszłości kanał 3D

28 października 2011 roku wystartują nowe kanały pakietu Canal+ w wysokiej rozdzielczości - Canal+ Gol HD oraz Canal+ Weekend HD. Dodatkowo nadawca zwiększy liczbę pozycji nadawanych w 3D. Planowane jest także uruchomienie kanału 3D.
- Dzięki nowemu transponderowi Cyfry+ znacząco wzrosły możliwości techniczne platformy. Umożliwi to m.in. poszerzanie oferty HD, a także sukcesywne zwiększanie liczby programów w trójwymiarze - mówi Jarosław Kordalewski, Dyrektor Pionu Technologii i Systemów spółki Canal+ Cyfrowy.
Jako pierwsze zostaną uruchomione wersje HD kanałów sportowych. 28 października 2011 roku do Canal+ Sport HD dołączą Canal+ Gol HD i Canal+ Weekend HD. Tym samym Canal+ będzie pierwszą polską telewizją z trzema własnymi kanałami sportowymi nadawanymi w wysokiej rozdzielczości.

W weekend (od 28 do 30 października 2011 roku) na sportowych kanałach Canal+ będzie można obejrzeć relacje HD ze wszystkich meczów 12 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w tym szlagiery Lech - Legia i Śląsk - Lechia. Ponadto transmitowane będą hity lig zagranicznych m.in. Chelsea - Arsenal, Everton - Manchester United, Inter - Juventus, Roma - Milan, Barcelona - Mallorca, Real Sociedad - Real Madryt i Lyon - Saint-Etienne.

Dodatkowo od jesieni w paśmie Canal+3D każdego miesiąca pojawią się dwa seanse filmowe w trójwymiarze, w tym pozycje nadawane w "prime timie". W tym sezonie abonenci Canal+ zobaczą w 3D także kilka relacji sportowych, w tym mecz T-Mobile Ekstraklasy. Canal+ Cyfrowy planuje uruchomienie kanału 3D, w którym będzie pojawiało się jeszcze więcej programów w trójwymiarze.

Przypomnijmy, że paczka Canal+ obecnie składa się z pięciu kanałów SD (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+ Gol, Canal+ Weekend), trzech kanałów HD (Canal+ HD, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD), pasma 3D (Canal+ 3D) oraz usługi VOD (Canal+ na życzenie).

Komentarze (1 - 9 z 9)

nowosci Cyfry+ są niezłe, ale wciąż brak Polsatu HD, TVN HD i chociażby Fox HD...
 0  
a gdzie tvn , polsat , axn, fox w hd
 0  
żygam tym sportem :(. rozczarowałem się po tej ofercie hd. jak dla mnie tylko planete hd.a gdzie history hd.i wypas kanał 3d dla kilkunastu abonentów....
 0  
dają im perełki a narzekają na brak bursztynu*
*bursztyn jest i tak cenniejszy niż psudo hd od tvn i polsatu oraz nędzny programowo (choć to rzecz gustu i nie chcę o tym dyskutować) fox hd - foxlife lepszy
Pan Pawełek (pepe1974) 21.09.2011 (19:02:17)
 0  
Jestem jednym z kilkunastu docenionych widzów i bardzo się cieszę że oferta 3D się poszerzy... jak dla kogoś C+3D jest za drogi może zawsze pooglądać pasma 3D na F-TV HD...
Pozdrowienia dla permanentnych malkontentów [brakuje mi tu komentarza o Monolith'ie]
Pan Pawełek (pepe1974) 21.09.2011 (19:08:17)
 0  
@rex Polsat HD - rozumiem że lubisz reklamy w HD :), tak samo jak TVN - co jest warte oglądania w HD? TzG czy MT, no chyba nie megahity filmowe.
 0  
"W weekend (od 28 do 30 października 2011 roku) na sportowych kanałach Canal+ będzie można obejrzeć relacje HD ze wszystkich meczów 12 kolejki T-Mobile Ekstraklasy..." ot odkrycie; a teraz to niby nie można?
w sumie "wielkie zaskoczenie' - mogli przecież włączyć sportowe HD od 31 października :-)
 0  
poco jeszcze jeden kanal 3D? Przecież ten co jest i tak jest nie wykorzystywany. 1 emisja na miesiąc to żenada. Powinni wszystkie dotychczas emitowane pozycje powtarzać przynajmniej raz na 2 tygodnie. Przecież abonentów z TV 3D przybywa i będzie przybywać.
A nie każdy miał okazję już obejrzeć emitowanych filmów 3D (bo dopiero kupił TV 3D).

ircios, co do ilości abonentów posiadających TV 3D to byś się zdziwił. Obecnie taki telewizor dobrej jakości to wydatek ok 3 tys., A to jest już cena do zaakceptowania. Myślę, że spora część abonentów C+ przy wymianie TV weźmie pod uwagę zakupu takiego odbiornika dokładając raptem kilka stówek, szczególonie, że teraz te telewizory można podłączyć to internetu i wykorzystywać jako przegladarkę.

Mam nadzieje, że faktycznie Cyfra zwiększy emisję w 3D. Sam posiadam taki TV dopiero od miesiąca i czekam na te programy oraz powtórki bo naprawdę warto.
 0  
na ciul Ci ten Polsat czy TVN w HD?
Przecież tam non-stop leca reklamy.
Alekino zjada oba te programy na bardzo wczesne śniadanie. DFo spółki z AXN i Foxx o których knocisz na innych stronach.
 0