Łukasz Szewczyk21.09.2011 (18:24)18 komentarzy

Internet w dekoderach Cyfry+. Nowe funkcje

Jesienią 2011 roku satelitarna platforma telewizyjna Cyfra+ stawia na Internet. Dekodery PVR uzyskają nowe funkcje internetowe, a dekodery Sagem HD możliwość podłączenia zewnętrznego dysku i funkcje PVR.
Jeszcze w listopadzie na dekoderach PVR Cyfry+ zostanie zainstalowane oprogramowanie umożliwiające dostęp do szeregu usług internetowych bezpośrednio przez terminale podłączone do sieci. W pierwszej kolejności będzie to Internetowe Centrum Abonentów - ICA, serwisy muzyczne i portal zakupowy. Sukcesywnie dodawane będą kolejne aplikacje internetowe.
Nowością będzie także wzbogacenie dekoderów Sagem HD w funkcję PVR poprzez podłączenie przez USB zewnętrznej pamięci. W ten sposób terminale, które dotychczas nie miały funkcji zatrzymywania i nagrywania programów staną się de facto dekoderami PVR.

- Nowe usługi otwierają przed abonentami platformy zupełnie nowe możliwości. Klienci Cyfry+, logując się do serwisu za pośrednictwem komputera, będą mogli z dowolnej lokalizacji oglądać przez Internet kanały platformy lub programy "na życzenie". Jednocześnie użytkownicy dekoderów PVR, nie ruszając się sprzed telewizora zyskają możliwość korzystania z wybranych usług internetowych - mówi Jakub Jagiełka, Dyrektor Działu Nowych Technologii spółki Canal+ Cyfrowy.

W listopadzie Cyfra+ zaoferuje także wiele usług dodatkowych dostępnych w internecie, m.in. oglądanie telewizji na żywo. Szerzej o nowościach informujemy tutaj

Komentarze (1 - 10 z 18)

Skoro C+ idzie w stronę internetu, to może w końcu n uda się naprawić wszystkie babole uniemożliwiające normalne korzystanie z większości funkcji w nboxach? Bo jak na razie, pomimo super nowoczesnego sprzętu, n nie potrafi poradzić sobie ani ze zlecaniem nagrań online, ani z prawidłowym działaniem YouTube'a dłużej niż miesiąc, ani nawet z odbiorem kanałów radiowych Polskiego Radia z satelity, zaś pozostałe internetowe funkcje nboxów to żałość totalna - pomimo naprawdę dużych możliwości dekoderów ADB...
 0  
nowosci podobne z n wiem bo sam mialem n teraz mam pvr hd z cyfry ale tylko malo tych kanalow hd.
 0  
Łał, Cyfra w końcu będzie mieć to co N-ka ma już od ładnych kilku lat. No, ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale. :P
 0  
Nic tutaj nie dzieje ..... TYLKO zmienili logo tak aby jakość była nowa nie po staremu.
Na razie nie ma lepszej oferty !
Potrzymam sobie n-ke. Jeszcze za pare lat zobaczymy. Bo jest drogo i niech tworzą nowe kanały np Pietruszka+

Pozdrowienia
 0  
12 lat temu jak kupowałem cyfre+ to też obiecywali mi internet.Cóz kto czeka ten sie doczeka...
 0  
A Cyfrowy Polsat pod względem nowych technologi w porównaniu z n-ką i cyfrą+ jest 100 lat za murzynami
 1  
Wow! 5 lat im to zajęło. Ciekawe ile lat zajmie im dopracowanie softu, aby obiecane funkcje działały przynajmniej tak jak w nboxach n-ki, a i w n-boxach nie działa jeszcze wszystko idealnie.
 0  
Wow, a po co mieli bawić się tym wcześniej skoro szerokopasmowy internet nie był tak powszechny jak teraz?
 0  
@G.K. a jaki Ci szerokopasmowy internet jest potrzebny do prostego portalu czy BOK via dekoder. 1 Mb spokojnie wystarcza, a taki jest dostępny już od dobrych paru lat.
 0  
@Rusol, nie obrazaj murzynow... :D
 0