Łukasz Szewczyk27.09.2011 (13:33)48 komentarzy

TV.Disco już nadaje. Co w ofercie?

We wtorek (27 września 2011 roku) nadawie rozpoczął całodobowy kanał telewizyjny - TV.Disco. Na antenie stacji emitowana będzie głównie muzyka disco z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Twarzami kanału są Mandaryna i Paweł Stasiak. Nadawcą stacji jest spółka 4Fun.TV. Co w ofercie?
- Pomysł nowej telewizji tematycznej narodził się również z obserwacji rynku i chęci wykorzystania popularności, jakie na polskim rynku odnoszą filmy typu: "Mamma Mia!" czy "Gorączka sobotniej nocy" oraz przeróbki starych hitów z dawnych lat takich jak Madonna "Hung Up!" z przeróbką ABBY, "Barbara Streisand" Boney M. - Duck Sauce czy ostatni przebój Jennifer Lopez bazujący na podkładach z "Lambady"- mówi Ewa Czekała, Prezes Zarządu 4fun Media.
Profil muzyczny stacji TV.Disco oparty jest na muzyce dance, eurodance, italo disco oraz klasycznych przebojach polskiego disco. W ramówce obok pasm z muzyką disco znajdują się programy rozrywkowe i listy przebojów Przykładowo "Eurodance Top 10" (w soboty o godz. 19), flagowy program stacji poprowadzi Marta "Mandaryna" Wiśniewska. Już w październiku na antenę wejdzie program z klasycznymi teledyskami disco "Niech żyje bal", który poprowadzi Paweł Stasiak.

W ramówce także "Imprezowy kogut" (poranny program z energetyczną i pozytywną muzyką disco), "Disco Relaks" (program z przebojami disco polo), [b]"Max impreza" (codzienny program z największymi hitami disco), "Disco Lovers" (wieczorne pasmo dla zakochanych), [b]"Lody na patyku" (frywolny mix niegrzecznych teledysków), interaktywne "Disco życzenia" (widzowie mogą zamawiać teledyski oraz pisać na czacie swoje życzenia lub pozdrowienia.) oraz pasmo [b]"Sobotnia gorączka", czyli czterogodzinna mega kompilacja największych przebojów disco.


- Zawartość programowa stacji dedykowana jest dwóm grupom docelowym. Jedną z nich są osoby w wieku 16 - 34 lat, a drugą 35 - 49 lat. Dla młodszych widzów przygotowano muzykę typowo imprezową. Dla widzów starszych propozycją będą np. polskie sztosy i klasyczna muzyka disco z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych - mówi Ewa Czekała, Prezes Zarządu 4fun Media.

Korzystając z posiadanych aktywów, w tym zebranego kontentu oraz własnego systemu emisyjnego, wprowadzenie na rynek TV.Disco nie wiąże się z dużymi nakładami. Na razie jest to kwota ok. 1 mln zł. Powiększy ją - o dodatkowe kilkaset tysięcy złotych umieszczenie sygnału nowej stacji na satelicie. Środki zainwestowane w TV.Disco pochodzą w całości z emisji giełdowej.

TV.Disco nadawany jest 24 godziny na dobę, w języku polskim, sygnał emitowany z satelity Hotbird:

Hotbird @ 13 Deg East D/L
Freq : 11642 Horizontal Polarization
TXP: 157
S.R : 27500
FEC : 3/4

Dystrybucja kanału prowadzona jest w modelu biznesowym "free to air" (FTA). Docelowo stacja będzie nadawała swój program w Internecie. Znajdzie się także w ofertach satelitarnych i kablowych operatorów płatnej telewizji.

TV.Disco jest już trzecim kanałem telewizyjnym w ofercie 4Fun Media, która nadaje już takie stacje telewizyjne jak 4Fun.TV oraz Rebel.TV.

Komentarze (1 - 10 z 48)

A w najwiekszej kablowce UPC pojawi sie za 10 lat dobrze pujdzie..he he...
 1  
napiszcie w jakich kablowkach ten kanal jest
 0  
NIE MA W ENCE ENKA NIE SPIMY albo dodajcie wyszukiwanie kanałów samemu !!!!!!!
 0  
w cyfrze też nie ma
 0  
@xcv: za 10 lat nie dodadzą bo jak UPC będzie dalej tak postępować z klientami to jej już wtedy dawno nie będzie
 0  
Enka nie śpimy
maniakow skuterow zapraszam na skuterypolnoc pl ;']
 0  
słabiutki sygnał zacina się
 0  
o ciekawe czy 4fun poszybuje w gore na gieldzie szkoda by bylo gdyby bank musial przejac taka spółkę
 0  
jest na satelicie to nie ważne czy cyfra .N-ka czy cyfrowy polsat. po prostu jest.szukajcie a znajdziecie.proponuje przeskanować hot bird
 1  
W n to sobie możesz co najwyżej majtki przeskanować. Ta super nowoczesna platforma nie pozwala użytkownikom samodzielnie dodawać jakichkolwiek kanałów. O wszystko trzeba prosić n, a oni i tak na to leją. Nawet kanałów Polskiego Radia nie potrafią dodać i ich super dekodery odbierają tylko PR1 i PR2...
 2