Łukasz Szewczyk01.10.2011 (1:16)7 komentarzy

"Selekcja 2011" na antenie TVN Turbo

Zmęczenie, ból i nadludzki wysiłek śmiałków. "Selekcja" zna cała Polska, od dwunastu lat przewinęły się przez niego tysiące osób. Program "Selekcja 2011" od października na antenie TVN Turbo.
Pomysł zorganizowania imprezy wzorowanej na metodach selekcyjnych przyjętych w najbardziej elitarnych formacjach wojskowych świata narodził się w roku 1998 roku. Od początku ideą majora Arkadiusza Kupsa było stworzenie nowoczesnego sposobu werbunku do jednostek specjalnych, a jednocześnie stworzenie imprezy o wybitnie ekstremalnym charakterze. Doświadczenia miał. To on w latach dziewięćdziesiątych stworzył bojowy system walki Combat 56. To nowatorska technika, której celem jest obezwładnienie przeciwnika w ciągu 2-3 sekund. Kups był też szefem wyszkolenia oddziałów kawalerii powietrznej. Po przejściu do rezerwy został instruktorem GROM-u, BOR-u oraz policyjnych kompanii antyterrorystycznych. Swoje pasje zrealizował właśnie w "Selekcji".
Impreza składa się z dwóch etapów. Na wstępie trzeba sprawdzić ogólną sprawność zawodników. Sprawdzian jest oparty na prostych ćwiczeniach fizycznych angażujących podstawowe grupy mięśniowe.

Etap właściwy w Drawsku Pomorskim rozpoczyna się już tylko dla wybranej, najsprawniejszej grupy stu osób. Nazywa się wyrównaniem szans i polega na pozbyciu się własnego prowiantu oraz sprawdzeniu czy uczestnicy nie mają zabronionych rzeczy. Każdy uczestnik otrzymuje opaskę z numerem i od tech chwili traktowany jest zupełnie bezosobowo. Długotrwałe marsze przerywane są zadaniami o charakterze pamięciowym, wymagającym spostrzegawczości i kojarzenia. Codziennie inne zadania, inne hasła do zapamiętania.

Program "Selekcja 2011" na antenie TVN Turbo we wtorki o godzinie 18.25 (od 4 października 2011 roku).

Komentarze (1 - 7 z 7)

Bardzo fajnie lubiłem oglądać kiedyś selekcje a potem niestety znikła
 0  
Też lubiłem ten program kilka lat temu ja byłem w gimnazjum.
 0  
Powrot naprawde fajnego programu pokazujacy mlodych ludzi ktorzy walcza z przeciwnosciami i trudnymi zadaniami ktorzy gotuja im instruktorzy na poligonie:):):)
 0  
a ja liczę zobaczyć siebie :)
 0  
milo ze wróciła selekcja na antenę telewizyjna bo naprawdę ten program pokazuje jak potrafią ludzie walczyć i radzić sobie z mega trudnym wysiłkiem fizycznym a za razem z psychicznym ;)
 0  
No to zobacze sowje wypociny w TV hehe.... pozdrawiam nr 99
 0  
No wreszcie będzie "S" w tv! Naprawde świetny program, świetnie zorganizowany przez majora Kupsa. Kiedyś jeszcze na antenie tvp czekało się na następny odcinek z niecierpliwością, teraz będzie zapewne tak samo. Tylko szkoda że mało ludzi może wiedzieć o transmisji- za mało reklamówek na ten temat. Mimo wszystko super że wróciła na antene
 0