Łukasz Szewczyk06.10.2011 (0:57)12 komentarzy

CoLaska.pl - porównywarka cen usług kościelnych

Ile bierze Twój ksiądz? W sieci funkcjonuje serwis internetowy CoLaska.pl, który jest internetową porównywarką cen kościelnych sakramentów: chrztów, ślubów czy pogrzebów.
Colaska.pl to pierwszy w Polsce i na świecie serwis internetowy prezentujący wysokość opłat za kościelne sakramenty w polskich parafiach. Dane zbierają i aktualizują sami internauci.
Serwis ma być przede wszystkim skarbnicą wiedzy na temat wszystkich parafii w Polsce. - Użytkownicy mogą dzielić się informacjami na temat konkretnych parafii. Mogą uzupełniać cennik usług parafialnych, dzięki temu unikną zakłopotania przy pytaniu o kwoty" - informują twórcy serwisu.

Strona ma posiadać także walory edukacyjne. Twórcy serwisu chcą uświadomić społeczeństwo za co tak naprawdę płacimy w kościele i na co idą pieniądze wpłacane księdzu.

W chwili obecnej w serwisie są wszystkie parafie polskie (ponad 10 tys.). Twórcy serwisu mają w planach także stworzenie bazy danych historycznych parafii oraz galerii Polskich kościołów, które niejednokrotnie są dziełami sztuki.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Mój ksiądz chciał mi dodać pieniędzy gdy zobaczył w jakiej biedzie żyję a także to że nie mam pracy. A więc nie piszcie oszołomy głupot o księżach. Raczej napiszcie DLACZEGO PO oszukuje mamiąc społeczeństwo opowieściami jak to daje zasiłki a tymczasem je odbiera pod byle pretekstem.
poSZKODNIKpolski (usunięte konto #21760) 6.10.2011 (1:48:42)
 0  
Mój ksiądz chciał mi dodać pieniędzy gdy zobaczył w jakiej biedzie żyję a także to że nie mam pracy. A więc nie piszcie oszołomy głupot o księżach. Raczej napiszcie DLACZEGO PO oszukuje mamiąc społeczeństwo opowieściami jak to daje zasiłki a tymczasem je odbiera pod byle pretekstem.
Odstępstwa od reguły znasz coś takiego ?

Niestety w naszym kraju kościół jest bezkarny , wnika we wszystko w każdą dziedzinę zycia społecznego itd. Jak można płacić za coś co jest związane z Religią oraz wiarą?
 0  
Fakt, jakby kościół zajął się działalnością misyjną byłoby w sam raz.
Przeczytałem tutaj: colaska.pl/forum/post/id/692, że chodzi im o pieniądze a to przykre.
 0  
Widze Pan "Stanisław" w każdy temat miesza PO, choc nie widzę związku. Ksiądz człowiek jak każdy inny ma swoje słabości, nie możemy generalizować, bo każdy ksiądz jest inny. Jeden wspomoże biednych, drugi kupi felgi do nowej BMKI;]
 0  
jak bys mial biede to bys nie mial neta proste:D
 0  
Kiedys mój znajomy miał wypadek rodzina chciała w jego imieniu ogłoszenie w kościele zrobić żeby siępomodlili za neigo . Ksiądź powiedział dobrze 500 zł . Ogłoszenie trwało wraz z modlitwą 1 min. To jest dopiero koszmar... Wierzyć w Boga można spoko nie bronię nikomu sam nei jestem wierzący , ale jeżeli masz płacić za to że wierzysz w coś ... No to chyba coś tutaj jest nie tak.
 0  
Kościół to sku....yny, to fakt, że znajdują się rodzynki w postaci księży, którzy na [prawde chcą pomagać, ale jest to mniej niż 1% - reszta to po prostu złodzieje w sukienkach zasłaniajacy się Bogiem. I drogi Stanisławie ciekawe ile PiS dał na msze w których będzie promowany w czasie ciszy wyborczej - i czemu tych pieniędzuy nie dał TObie skoro jesteś taki potrzebujacy :)
 0  
Ja do kościoła idę nie dla księdza, a modlic sie do Pana Boga, a co do mojego ksiedza to jest naprawde w porządku, rozbudował kościół przy pomocy ludzi nigdy nie prosząc o pieniądze,
a jak jest pogrzeb, slub czy chszest to jak ktoś niema pieniędzy to odprawi za darmo lub poczeka, tylko takich księży to trzeba szukac z swiecą.
 0  
Czy tylko u mnie nie mogę zmienić na np. stronę drugą po wyszukaniu? Od razu ładuje się strona 1.
 0  
strona się zmienia tylko cyferka się nie aktualizuje
 0