Łukasz Szewczyk13.10.2011 (11:49)93 komentarze

TVN Turbo, TVN Style i TVN7 w HD. Koniec TVN HD+1

Grupa TVN rozszerza ofertę HD. W listopadzie 2011 roku telewizja TVN uruchomi trzy nowe kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości - TVN Turbo, TVN Style oraz TVN7. Większość z tych stacji dostępna będzie na wyłączność w telewizji "n". Z rynku znika kanał TVN HD+1.
Kanały TVN Style HD, TVN Turbo HD oraz TVN7 HD zostaną uruchomione 4 listopada 2011 roku. Wszystkie stacje telewizyjne od samego początku będą dostępne w telewizji "n", z czego dwie pierwsze (TVN Style HD i TVN Turbo HD) w telewizji "n" pojawią się na prawach wyłączności. Będą dostępne także dla sieci kablowych (więcej tutaj). Dodatkowo 4 listopada 2011 roku Grupa TVN zakończy emisję kanału TVN HD+1.
TVN 7 HD to kanał rozrywkowy uzupełniający ofertę TVN-u poprzez emisje filmów fabularnych i seriali telewizyjnych. Stacja udostępnia bogaty wybór własnych produkcji, filmów i seriali, takich jak m.in. popularny amerykański serial kryminalno-komediowy "Detektyw Monk", "Dowody zbrodni" - serial przedstawiający fabularyzowaną historię zespołu wydziału policji w Filadelfii, specjalizującego się w badaniu niewyjaśnionych spraw, czy "Przyjaciele" - popularny amerykański sitcom opisujący życie grupy przyjaciół na Manhattanie, a także wiele innych.

TVN Turbo HD to z kolei pierwszy kanał tematyczny w Polsce skierowany do mężczyzn i poświęcony głównie motoryzacji. Ramówka TVN Turbo HD jest stale uaktualniania o różne programy motoryzacyjne, a także produkcje własne i formaty zagraniczne. Najpopularniejsze programy na TVN Turbo HD to "Red Bull X-Fighters" "Cruiser" "Uwaga! Pirat", "Turbo Kamera" oraz "Moto ON".

TVN Style HD to kanał tematyczny skupiający się na stylu życia, zdrowiu i urodzie kobiet. Do sztandarowych programów tej stacji należą "Kuchnia Nigelli", popularne show kulinarne, "Jak się nie ubierać?" - kultowy program BBC dający kobietom wskazówki, jak unikać powszechnych i codziennych błędów w ubiorze, "Piekielna kuchnia Gordona Ramsaya" - popularny program kulinarny światowej sławy kucharza, "Tori i Dean" - reality show śledzący losy Tori Spelling i Deana McDermotta, celebrytów, którzy stali się organizatorami ślubów, a także wiele innych pozycji.

Dodatkowo w połowie grudnia 2011 roku telewizja "n" uruchomi dwa kanały nPremium, o których szerzej informujemy tutaj.

Komentarze (1 - 10 z 93)

Świetna wiadomość
 0  
kiedy TVN HD w C+ ?
 0  
propunuję zbiorczą nazwę dla tego palietu "POWTÓRKA HD"
 0  
Jasne "Przyjaciele" w HD ;D
 0  
i bardzo fajnie ,kanały SD trzeba zastępować kanałami HD. Dobry krok do przodu.
 0  
TVN HD w Cyfra+ od 11 listopada !!!
 0  
Świetnie. Skoro Cyfra+ daje swoje kanały w HD, to i TVN musiał odpowiedzieć.
 0  
Jeśli likwidują TVN+1HD to proszę, niech TV Trwam nie zajmuje jego miejsce w Multiplexie w telewizji naziemnej.
 0  
szkoda że nie wprowadzą TVN24 HD - może niebawem - oby :-]
 1  
@Speed2: przecież od maja chyba jest?
 0