Łukasz Szewczyk25.10.2011 (2:06)34 komentarze

Ludzie TVN współtworzą nową telewizję informacyjną

W połowie grudnia 2011 roku ruszy nowa telewizja informacyjna o charakterze interaktywnym. W projekt zaangażowani są między innymi ważni ludzie związani z Grupą TVN, w tym m.in. szef pierwszej telewizji informacyjnej TVN24. Szefową kanału została Lidia Kazen.
Znane twarze TVN pracują nad nową telewizją informacyjno-społeczno-poradnikową - dowiedział się tygodnik Newsweek Polska. Mowa o telewizji U-TV, jednak dzisiaj już wiadomo, że kanał wystartuje w połowie grudnia 2011 roku pod nową nazwą. Twórcy na razie nie zdradzają pod jaką. Początkowo stacja ma być dostępna w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych, docelowo także w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
Nowy kanał ma być całodobową stacją informacyjną dla zwykłych ludzi. Jej wyróżnikiem będzie przede wszystkim interaktywność z widzami, którzy będą ją współtworzyć. Na antenie ma być mało polityków, jeśli już to w wydaniu lokalnym. Więcej będzie natomiast programów interwencyjnych. W nowym kanale własne pasmo otrzyma m.in. zespół "Uwagi" TVN. Nie zabraknie także programów poradnikowych.

Jak podaje tygodnik Newsweek Polska, w projekt zaangażowane są znane twarze Grupy TVN, wśród nich m.in. Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN), Adam Pieczyński (szef TVN24), Patrycja Redo (była dziennikarka TVN24, TVN Warszawa - w nowym kanale szefowa jednego z pasm), Agnieszka Malinowska (związana m.in. z "Dzień Dobry TVN") czy też Lidia Kazen (producentka, bliski współpracownik Miszczaka - została szefową nowej stacji).

Skąd zaangażowanie ludzi TVN w nowy projekt? Przypomnijmy, że we wrześniu 2011 roku spółka Stavka - posiadacz koncesji na naziemne nadawanie programu U-TV - i Grupa TVN zawarły porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. TVN nabyła także 25 proc. udziałów w Stavka za łączną kwotę 1 095 000 złotych.
Newsweek Polska

Komentarze (1 - 10 z 34)

Brzmi ciekawie, czekam na tą stacje. :)
 0  
lepszy by był jakiś dokumentalny kanał....
 0  
widać jakość FSB 24 też będzie eh a miałem nadzieje na jakiś nie zależny kanał buuuchchchchchaaaaaaaaaaaa
 2  
Odpowiedz jest bardzo prosta, wymienione osoby z TVN-u wija sobie nowe gniazdko . Po sprzedaniu stacji nowy właściciel wprowadzi swoich ludzi, ewakuacje zaczęli zdecydowanie wczesnej, mnie zastanawia co się stanie z zonka prezesa TVN24 Justyna :)
 0  
CNN dla Goździkowej :D
 0  
super, mało polityki :D będę oglądał ten kanał :D
 0  
A miało być coś nowego. :D Pusty śmiech człowieka ogarnia jak patrzy na te nowe koncesje DVB-T.
 1  
kolejny śmietnik TVN
 1  
...oczywiście nikt nie widzi jak podzielony został ten torcik DVB-T...wszystko w rodzinie po staremu w tym samym sosiku.
 1  
i znow jakis TVNowy kanal..zalosne i skandaliczne co sie wyprawia polskim DVB-T...i gdzie tu jakas konkurencja jak wszedzie tylko jakies TVNy i POLSATy
 1