Łukasz Szewczyk26.10.2011 (21:32)20 komentarzy

TVP1 HD i TVP2 HD od czerwca 2012 roku

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o uruchomieniu cyfrowej, naziemnej emisji programów TVP1 i TVP2 w wysokiej rozdzielczości. Kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD dostępne będą m.in. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Obecnie publiczna telewizja nadaje jeden kanał HD - TVP HD.
Rozpoczęcie emisji głównych programów TVP w rozdzielczości HD pozwoli widzom na oglądanie w najwyższej jakości transmisji z przyszłorocznych wydarzeń sportowych - Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, które rozpoczną się w dniu 8 czerwca 2012, oraz XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, rozgrywanych w dniach od 27 lipca do 12 sierpnia 2012 roku.
Program TVP1 HD nadawany będzie na multipleksie 1 (MUX-1), a program TVP2 HD nadawany będzie na multipleksie 3 (MUX-3).

Aby w przyszłości móc odbierać bezpłatnie programy TVP1 HD i TVP2 HD nadawane drogą naziemną należy posiadać jedynie odbiornik telewizyjny lub STB, który ma możliwość odbioru sygnału DVB-T nadawanego w formacie MPEG-4 i standardzie HD.

Należy jednocześnie przypomnieć wszystkim użytkownikom, że przy nabywaniu odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej, kupujący - w myśl zapisów ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej - w sytuacji, gdyby urządzenie nie spełniało wymogu odbioru programów HD, powinien zostać o tym wyraźnie poinformowany przez sprzedającego.

Komentarze (1 - 10 z 20)

i to bedzie już tak na stałe?
 0  
Lepiej późno niż wcale. I oby technicznie dali radę, a nie jak teraz TVP1 HD w n/TNK
 0  
ale jak to? Wszędzie piszą o zapaści finansowej, że nie ma na nic pieniędzy, a oni kupią wozy HD, wyposażą studia, przeszkolą ludzi? Za co? No chyba, że będzie to SD pod szyldem HD. wtedy rozumiem
 0  
Tak się ostatnio zastanawiałem kiedy zamierzają uruchomić to HD bo wiadomo było że na Euro musi być wysoka rozdzielczość i widzę że na ostatnią chwilę...
 0  
Zastanawia mnie co zrobią z TVP HD, bo wątpię żeby nadawali 3 kanały. Może przemianują TVP HD na TVP 2 HD jak w Uk BBC HD --> BBC 2 HD, zwłaszcza, że pozycji z TVP 2 jest kilka które jednocześnie nadają na TVP HD.
 0  
W ramach przygotowań do HD proponuję żeby TVP w 2 dekadzie XXI wieku zaczęłą wreszcie emitować filmy w 16:9 na swoich dwóch głównych kanałach. A nie polskie w letterboxie a zagraniczne pan&scan.
Jakieś zniżki od dystrybutorów TVP dostaje za to że pokazuje tylko 56%~72% kadru ?
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 października 2011 o 22:03:07 przez Leszek1979).
 0  
Kanały te zostaną na zawsze.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 października 2011 o 22:12:10 przez jedna.litera.i.0).
 1  
a ja myślę że tvp hd zostanie albo zrobią z tego tvp sport hd
 0  
albo będzie działał podobnie do canal + weekend albo tych nowych npremium
jakieś sportowe wydarzenia będą a po za tym wybrane pozycje z innych kanałów tvp
 0  
z tvp hd zrobią kanał premium, bo i tak go nie będzie w naziemnej
 0