Łukasz Szewczyk28.10.2011 (7:06)brak komentarzy

Audioteka.pl zainwestuje 2 mln złotych w nowe produkcje

Audioteka.pl poinformowała o dalszym rozwoju marki. Firma zainwestuje 2 mln zł w najbliższe produkcje audiobooków dla kilkudziesięciu wydawnictw. w tym: w superprodukcję "Gra o Tron", biografię Steve’a Jobsa, "Fight Club" w wykonaniu Borysa Szyca, "Zaginiony symbol" Dana Brown’a
Do tej pory Audioteka oferuje blisko 2000 tytułów przy współpracy z ponad 150 wydawnictwami i partnerami z kraju i zza granicy a także wybitnymi lektorami i aktorami. Teraz czas na kolejne produkcje i superprodukcje. Audioteka wraz z wydawnictwem ZYSK kończy pracę nad audiobookiem "Gra o Tron" Georga R.R. Martina w formie superprodukcji. W tym samym czasie trwają równoległe nagrania prawie 20 nowych klasycznych jednogłosowych audiobooków, a kolejne 30 tytułów, łącznie od kilkunastu wydawnictw, czeka na swoją realizację. Wszystko po to, żeby częściej i skuteczniej przenosić ludzi do niezwykłego teatru nowych doznań oferowanych przez audiobooki.
W odróżnieniu od filmów i komputerowych gier, które kreują naszą wyobraźnię poprzez muzykę i obraz, audiobook czerpie swoją siłę z dźwiękowej kompozycji słów, a w przypadku superprodukcji audiobooków - czyli nagrań z udziałem wielu aktorów, muzyką i efektami specjalnymi, także z dźwiękowej kompozycji słów, muzyki i dźwięków imitujących każdą, nawet najdrobniejszą czynność, od szelestu drzew, zderzających się o siebie mieczy po świszczący w trakcie wędrówki wiatr.

Audioteka wraz z wydawnictwem ZYSK rozpoczęła właśnie nagrania światowego bestsellera, jednej z najpopularniejszych powieści fantasy, pt. "Gra o Tron" Georga R.R. Martina w formie superprodukcji, czyli w formie audiobooka z pełnym podziałem na role, muzyką i specjalnymi efektami dźwiękowymi. - Ci, którzy czytali lub oglądali sfilmowaną dla stacji telewizyjnej HBO "Grę o tron", z łatwością wyobrażą sobie skalę tego wyzwania. Tajemnicze postacie, intrygi w walce o tron krainy Westeros i odradzające się na dalekiej północy starodawne zło tworzą niepowtarzalny klimat, który teraz odtwarzamy z pełnym realizmem i dbałością o najmniejszy detal - mówi Paweł Andryszczyk, odpowiedzialny za nową superprodukcję Audioteki.

W nagraniu, które w formie plików, będzie już wkrótce dostępne tylko w serwisie Audioteka.pl oraz w aplikacjach mobilnych Audioteki, uczestniczy ponad 70 aktorów, m.in. Robert Więckiewicz, Robert Gonera, Agata Kulesza, Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Piotr Fronczewski, Rafał Mohr, Łukasz Garlicki, Marian Dziędziel, Mariusz Benoit, Henryk Talar, Jerzy Trela i bardzo wiele innych znakomitych osób. Reżyserem całości przedsięwzięcia jest Krzysztof Czeczot a kompozytorem muzyki jest Adam Walicki.