Łukasz Szewczyk31.10.2011 (15:14)3 komentarze

Start Domo+ HD - nowe programy, premiera własnego dokumentu

11 listopada 2011 roku rusza emisja w wysokiej rozdzielczości kanału Domo+. Z tej okazji stacja przygotowała dla swoich widzów specjalny program na weekend. Co w ofercie?
W ramach specjalnego weekendu, w piątek 11 listopada o 22:00 Domo+ HD pokaże dokument własnej produkcji - "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa" w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej. Film, który powstał w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, prezentuje najlepsze prace polskich projektantów - twórców przedmiotów codziennego użytku, które stały się symbolami swoich czasów. Bohaterami dokumentu są rozpoznawalne przez wszystkich przedmioty codziennego użytku - meble, znane z domowych zbiorów przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy. W filmie wykorzystano wywiady z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami. Znaleźli się wśród nich: Beata Bochińska, Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Czesława Frejlich, Krystyna Łuczak - Surówka, Anna Maga, Józef Mrozek, Michał Stefanowski, Wojciech Wybieralski.
Domo+ HD przygotowało także nowe propozycje związane z architekturą i urządzaniem wnętrz. Jednym z hitów jest seria reality "Liczy się miejsce" (od 11.11 w piątek o 12:05), w której Kirstie Allsopp i Phil Spencer przedstawiają aktualne tendencje panujące na brytyjskim rynku nieruchomości. Widzowie zobaczą drugą serię popularnego programu o projektowaniu nowych lokali dla najbardziej prestiżowych i najdroższych marek "Projekt: otwarcie" (od 11.11 w piątek o 14:45).

Mocnym punktem ramówki stacji jest "Top Design" (od 11.11 w piątek o 16:05) - wzorowane na popularnej serii "Top Chef" reality, łączące w sobie sztukę projektowania z fascynującą rywalizacją na najwyższym światowym poziomie. W odcinku specjalnym "Dachu nad gwiazdami" tym razem nie osoba, a miejsce jest bohaterem programu - miejsce wyjątkowe - Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie (11.11 godz. 20:00). Miłośnikom luksusu, awangardowych trendów w architekturze i nietypowych rozwiązań wnętrzarskich Domo+ HD proponuje "Wnętrza z milion dolarów" (od 11.11 w piątek o 20:30). W swoim społecznym projekcie dekoratorka wnętrz i była modelka Debbie Travis ma ambitny plan udowodnić, że wielkie społeczności i idea sąsiedzkiej pomocy wcale nie należą do przeszłości - "Wszyscy dla jednego" (od 11.11 w piątek o 21:15).

Komentarze (1 - 3 z 3)

Cyfra był kiedyś super platfrormą, teraz zostały jej zgliszcza.
Po połączeniu cyfry+ z n proponuje nową nazwę platformy:
UWAGA przed wami SYFraN&+.
 1  
Od kiedy będą te loga na kanałach SD?
 0  
@GOLBUŚ: od 11 listopada dodadzą znak + i pojawią się nowe logotypy. Wtedy tez wystartują wersje HD
 0