Łukasz Szewczyk01.11.2011 (1:20)1 komentarz

Film użytkowników YouTube na start Ale kino+ HD

11 listopada 2011 roku rusza emisja w wysokiej rozdzielczości (HD) filmowego kanały telewizyjnego Ale kino+. Z tej okazji stacja przygotowała specjalne pozycje,wśród nich premierę filmu użytkowników YouTube.
W ramach specjalnego weekendu (11-13 listopada 2011 roku), Ale kino+ HD zaprosi na brawurowo zrealizowany, trzymający w napięciu brytyjski serial "Luther", uznany za jeden z najlepszych seriali kryminalnych tego roku. Odtwórca tytułowej roli, Idris Elba, został nominowany za tę kreację do najważniejszych branżowych nagród: Złotego Globu, Emmy i Satelity. Premiera dwóch pierwszych odcinków w niedzielę, 13 listopada, od godz. 20:10.
Ale kino+ HD pokaże również "Dzień z życia" - dokument okrzyknięty wydarzeniem tegorocznego MFF w Berlinie. Film, wyprodukowany przez Ridleya Scotta, powstał w całości z materiałów nadesłanych przez użytkowników serwisu YouTube. W tym pionierskim projekcie wzięło udział 80 tys. osób ze 197 krajów. Premiera w piątek, 11 listopada, o 18:20.

Widzowie obejrzą również "Kontakt" - film science fiction w reżyserii Roberta Zemeckisa, z nominowaną za swoją rolę do Złotego Globu Jodie Foster. Premiera w piątek, 11 listopada, o godz. 20:10.

Ale kino+ HD zaprosi też na "Rozgrywkę" - film wpisujący się w najlepsze tradycje kina sensacyjnego. W rolach głównych gwiazdorski duet: Robert De Niro i Marlon Brando. Premiera w sobotę, 12 listopada, o godz. 20:10.

Przypomnijmy, że 11 listopada 2011 roku kanał Ale kino! zmieni nazwę na Ale kino+ i będzie dostępny w wersji SD oraz HD. Stacja dostępna jest na satelitarnej platformie Cyfra+ oraz wybranych sieciach telewizji kablowej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Luther - genialny serial, szkoda że w Polsce trzeba czekać ponad rok na premierę.
Więcej brytyjskich seriali i filmów w polskiej TV!
 0