Łukasz Szewczyk02.11.2011 (0:01)129 komentarzy

Wspólna platforma Cyfry+ i "n": Więcej HD, 3D i 2,5 mln abonentów

ITI zdradza więcej informacji o strategicznym partnerstwie z Canal+. W ramach fuzji satelitarnych platform Cyfra+ i "n", ponad 2,5 mln abonentów otrzyma dostęp do większej ilości kanałów HD w Polsce, kanałów 3D oraz nowych technologii. Canal+ przejmie też udziały w TVN.
Sporo zamieszania wywołał komunikat ITI i grupy TVN sprzed kilku dni, w którym poinformowało o negocjacjach na wyłączność z Grupą Canal+, których celem jest zawarcie strategicznego partnerstwa w Polsce. Wieczorem 1 listopada 2011 roku ITI wydało komunikat prasowy w którym spółka zdradza więcej szczegółów na temat istotnej na polskim rynku telewizyjnym transakcji.
Oczekuje się, że Grupa TVN i Grupa Canal+ połączą swoje działania w polskiej branży płatnej telewizji w ramach joint venture mającego na celu stworzenie wspólnej platformy cyfrowej telewizji w Polsce. Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (operator telewizji "n" i nadawca nSport HD, nFilm HD, MGM HD, Wojna i Pokój) z Cyfrą+ w zamian za istotne udziały mniejszościowe w połączonej spółce.

W ramach realizacji planowanej transakcji nie przewiduje się dokonywania płatności gotówkowych przez Grupę TVN. Połączona platforma telewizyjna będzie dysponowała ponad 2,5 milionową bazą abonentów i będzie mogła wykorzystać efekt skali i zwiększonej wydajności. Jak czytamy w komunikacie, abonenci wspólnej platformy cyfrowej skorzystają z zastosowania najnowszej technologii i dostępu do najszerszej oferty HD na polskim rynku i będą mogli odnieść pełne korzyści z wprowadzenia telewizji 3D.

Jak napisano w komunikacje, dzięki połączeniu polskich operacji płatnej telewizji Grupy TVN i Grupy Canal+, Grupa TVN chce sprostać wyzwaniom stojącym przed nią w dobie konwergencji mediów i dostarczyć rozrywki swoim klientom poprzez zapewnienie atrakcyjnej oferty typu premium. Grupa TVN i połączona platforma płatnej telewizji planują podpisać umowy partnerskie dotyczące takich obszarów jak opracowanie treści, ich produkcje i eksploatacje na polskim rynku.

Równolegle do połączenia operacji płatnych telewizji, Grupa Canal+ planuje nabyć istotne mniejszościowe udziały w spółce N-Vision, do której z kolei należy 51% większościowy pakiet akcji TVN. Ponadto Grupie Canal+ zaoferowano opcję nabycia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI.

ITI podkreśla, że strony obecnie negocjują ostateczne warunki umowy. Jak zaznaczono w komunikacie, na tym etapie negocjacji nie można stwierdzić, że strony zawrą ostateczną umowę. Ewentualne dalsze informacje dotyczące szczegółów transakcji mogą zostać przekazane w późniejszym terminie.
ITI

Komentarze (1 - 10 z 129)

w ciągu 3 lat cyfra przegoni CP w ilośći abonentów, będą mieć najlepszą ofertę programową.
 7  
oby coś dobrego z tego wyszło.
 2  
będa nowe dekodery le cube Canal + i nowa wizualizacja salonów i nowe oferty
la vie change avec Orange 2.11.2011 (0:36:01)
 1  
Szkoda, że zniknie paczka POLSATu.

Ilość kanałów HD to miała znaczenie w latach 2008 - 2009.
Teraz liczy się ILOŚĆ ciekawych kanałów HD z super jakością video, bo od tego jest HD. A takich jak na lekatstwo.

Dobrych filmów w tygodniu na kanale POLSAT HD jest więcej niż na nFilm 1/2 i CANAL + razem wziętych.
Taka gorzka prawda.
Każdy "Kowalski" to powie.

Wróci to co było:
- a jest POLSAT ?
- nie ma,
- to Państwu już dziękujemy.

Z pewnością pomoże VIVENDI zakup T-mobile z netem LTE.
Czekam na taki komunikat.

No i jeszcze zgoda UOKiK na fuzję. Będą poważne problemy.
N-kę powinna kupić telewizja publiczna TVP.
 13  
KOchani nareszcie spełniły się moje słowa a le malkontenci muszą być ja tam się cieszę
 1  
@HD fan
ty masz coś z głową. Paczka polszmatu nie zniknie , a po drugie nie wiem czy zauważyłeś ale na polszmacie lecą same odgrzewane kotlety , a na Cyfrze+ nowości, więc co ty porównujesz. To tak jak byś porównał konia do samochodu.
Siedź w tym swoim zapchlonym polszmacie i się nie odzywaj
 3  
musze kupic na swieta jaka telewizje, ciekawe czy juz sie zdarza polaczyc
Aśnaebaem (usunięte konto #20478) 2.11.2011 (7:32:16)
 1  
Po jaką cholerę komu jakieś paczki Polsatu, jeśli tam nawet nie można filmu po ludzku obejrzeć, tylko z jakimś gadającym facetem. To samo na TVN, choć tam czasem ŁASKAWIE można włączyć napisy.
 2  
Oglądanie filmów na polsacie kończy się wraz z pierwszą reklamą trwającą 15 minut, czyli po 20(sic) minutach filmu!

do igono
Podajesz filmy, które lecą rano albo w południe, napisz może filmy, które lecą wieczorem jak każdy normalny, pracujący człowiek jest w domu i chce obejrzeć normalnie jeden dobry film
 0  
Niepotrzebnie przejmują tą n-kę, ona by sama znikła z rynku w przeciągu roku-dwóch, jej upadek był kwestią czasu a przy okazji i ITI stanęła by na granicy upadłości,
 2