Łukasz Szewczyk07.11.2011 (17:57)6 komentarzy

Łukasz Wejchert odchodzi z Onetu i sprzedaje udziały w ITI

Medialna spółka ITI porozumiała w kwestii nabycia 33 proc. udziałów w ITI Holdings należących do firm związanych z Łukaszem Wejchertem, Agatą Wejchert-Dworniak oraz Victorią Wejchert. Z portalu Onet.pl po transakcji odejdzie Łukasz Wejchert.
Nabycie akcji własnych jest warunkowe i oczekuje się, że zostanie zrealizowane równolegle z podpisaniem ostatecznych umów związanych z wejściem w strategiczne partnerstwo z Grupą Canal+ przed końcem 2011 roku. Warunki nabycia są objęte klauzulą prywatności i poufności.
- Chciałbym podziękować Łukaszowi Wejchertowi za jego dotychczasowy wkład w rozwój Onetu i wypracowanie jego pozycji wśród najlepszych polskich serwisów on-line, który stał się jednym z najważniejszych filarów działalności Grupy ITI. Jako Grupa ITI jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji mogąc zapewnić ciągłość zarządzania w Onecie, wybierając managerów spośród naszych współpracowników. Cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie uwzględniające interesy wszystkich akcjonariuszy Grupy ITI. Mogę zapewnić, że pozostali udziałowcy dołożą wszelkich starań do dalszego rozwoju Grupy ITI, dążąc do zachowania jej ciągłości, innowacyjności i wzmocnienia pozycji rynkowego lidera - mówi Bruno Valsangiacomo, Prezydent Grupy ITI.

Po odkupieniu udziałów Grupa ITI będzie należała do firm związanych z rodzinami Mariusza Waltera, Bruno Valsangiacomo, Aldony Wejchert, i Wojciecha Kostrzewy, którzy raz jeszcze podkreślili swoją wolę dalszego rozwijania Grupy ITI dla zmaksymalizowania wartości firmy dla udziałowców zarówno Grupy ITI, jak i Grupy TVN.

Łukasz Wejchert, prezes Onetu, Członek Komitetu Wykonawczego Grupy ITI, Wiceprezes Zarządu Grupy TVN ds. Online, po odkupieniu udziałów, będzie rozwijał swoją karierę w branży on-line poza Grupą ITI.

- Dołączając do Grupy ITI w roku 1997 czułem, że mieliśmy odpowiednią wizję, ale nie wyobrażałem sobie, że zajdziemy tak daleko i tak szybko w rozwijaniu telewizji i platformy on-line w Polsce. Cały zespół ITI, TVN i Onetu zasługuje na największe podziękowania za ten sukces. Rozstanie z tak utalentowanymi kolegami nie jest proste, ale podjąłem tą decyzję, aby podążać za głosem serca, realizować swoją pasję i w 100% skoncentrować się na on-line i projektach, w których technologia odgrywa kluczową rolę, a odejście z ITI mi to właśnie umożliwi. Ludzie z pasją i wyjątkowi liderzy, którym Onet zawdzięcza swój sukces będą dalej rozwijać innowacyjne rozwiązania i wzmacniać pozycję rynkową firmy -
mówi Łukasz Wejchert.

Komentarze (1 - 6 z 6)

NARESZCIE!
Aśnaebaem (usunięte konto #20478) 7.11.2011 (18:30:37)
 2  
mialo dojsc do sprzedania i onetu i Nki i TVNu i mowilo sie tez o multikinie.......ale widac ze predko do tego nie dojdzie, i bardzo dobrze
 0  
Może i słuszna decyzja matki: dzieci niech biorą kasę i rozkręcają swoje biznesy, ja poczekam. Zresztą przejęcie przez Canal + jest tylko częściowe i mogło nie starczyć kasy dla wszystkich.
 0  
super !! precz z wejchertami w onecie !
 0  
Krakowskiego babilonu i tak nikt nie rozbije ;)
Było, jest i będzie... 7.11.2011 (21:48:41)
 0  
Zabiera kasę (niemałą) i idzie na wcześniejszą emeryturę.
 0