Łukasz Szewczyk11.11.2011 (0:44)43 komentarze

Cyfra+: Rusza 7 własnych kanałów HD

Od piątku - 11 listopada 2011 roku - telewizyjna rewolucja tematyczna spółki Canal+ Cyfrowy. Stacje Ale kino+, Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, teleToon+, Hyper+ rozpoczęły nadawane swoich programów w wysokiej rozdzielczości HD. Stacje pojawią się w Cyfrze+ i sieciach kablowych.
Polski rynek płatnej telewizji powiększył się o sześć nowych kanałów telewizyjnych w jakości HD. Od 11 listopada 2011 roku swój program w technologii HD emitują: filmowy kanał Ale kino+ HD, dokumentalny Planete+ HD, dziecięcy MiniMini+ HD, młodzieżowy teleTOON+ HD z pasmem Hyper+ HD, kulinarny Kuchnia+ HD oraz wnętrzarski Domo+ HD. Każdy kanał wciąż dostępny będzie także w wersji SD.
Kanały tematyczne Canal+ HD
Kanały tematyczne Canal+ HD
Dodatkowo wszystkie kanały zmieniają logotypy i zostaną opatrzone znakiem "+", akcentując związek z marką Canal+ i platformą Cyfra+. - W telewizji wciąż najważniejszy jest kontent, a ten mamy najbogatszy, najbardziej różnorodny i na najlepszym poziomie. Chcemy to podkreślać w każdym aspekcie - poczynając od jakości emisji w HD, przez wzmocnioną ofertę programową, na identyfikacji wizualnej kończąc. Chcemy, aby znak "+" jednoznacznie kojarzył się z gwarancją jakości, a konsumenci mogli łatwiej rozpoznać nasze marki wśród wielu innych - tłumaczy zmiany Beata Mońka, Prezes Zarządu Canal+ Cyfrowy.

Od samego początku nowe kanały w wersji HD dostępne są w ofercie satelitarnej platformy Cyfra+ bez dodatkowych opłat, już od najniższego pakietu Start z 9 kanałami HD. Przy okazji zmian satelitarna Cyfra+ rusza ze świąteczną promocją z telewizorem 3D za 1 zł.

Nowe kanały HD dostępne są także dla sieci kablowych, jednak ich wprowadzenie do kabla zależy od danego operatora kablowego. Na razie operatorzy kablowi nie zdradzają swoich planów w tym zakresie. O zmianach w ofercie informować będą na bieżąco.

Z okazji telewizyjnej rewolucji HD, tematyczne kanały Canal+ w długi weekend (11-13 listopada 2011 roku) przygotowały specjalne ramówki i specjalną ofertę programową. Ale kino+ HD proponuje premierę filmu stworzonego z materiałów przesłanych przez użytkowników YouTube (więcej ofercie tutaj). Kanał Planete+ HD pokaże m.in. pochodzące wprost z tegorocznego festiwalu Planete Doc - "Życie Jane" (więcej ofercie tutaj).

Kuchnia+ HD nadawanie rozpocznie z nowymi programami w ramówce ze znanymi osobami (więcej ofercie tutaj). Z kolei kanał Domo+ HD pokaże dokument własnej produkcji - "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa" w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej (więcej ofercie tutaj). Nowości nie zabraknie także na antenie MiniMini+ HD (więcej ofercie tutaj) czy pasma Hyper+ HD (więcej ofercie tutaj).

Dzięki uruchomieniu nowych kanałów, spółka Canal+ Cyfrowy emituje każdy swój program w wersji SD oraz HD. Przypomnijmy, że pod koniec października uruchomiono Canal+ Gol HD i Canal+ Weekend HD dzięki czemu wszystkie kanały paczki Canal+ dostępne są w jakości HD. Dodatkowo pasmo Canal+ 3D rozpoczyna codzienne nadawanie prezentując pozycje filmowe, sportowe i muzyczne.

To jednak nie koniec nowości HD w Cyfrze+. Do oferty platformy także [b]dołączył kanał Nickleodeon HD. Wcześniej do oferty Cyfry+ dołączono także TVN HD, TVN7 HD.

Komentarze (1 - 10 z 43)

Cyfra + rządzi i basta!
 2  
I stało się faktem od dziś CYFRA+ ma najwięcej kanałów HD z naszych platform - 32
 4  
No i fajnie.Tylko nie potrzebnie kanaly dubluja sie na liscie.Skoro sa na poczatku listy,to po co je jeszcze pakowac w srodku-vide ale kino
 4  
PSEUDO HD !! HAHAHA
Przeciez te kanały były już w SD wiec to zwykły Up Scaling, różnicy nawet nie zobaczycie, ale przeciez cyfra woli iść na ilość, tak samo w pakietach ma niby 120 kanałów... z czego 40 to kanały FTA niemiecko i angielsko języczne :)

Najlepsze HD to ma Nka
 5  
n-kowiczom już gul zaczął puszczać.
Niestety musicie pogodzić się z prawdą, że n to już nic nieznacząca platforma.
Została z wami sprzedana jak na pchlim targu.
 4  
n-kowiczom już gul zaczął puszczać.
Niestety musicie pogodzić się z prawdą, że n to już nic nieznacząca platforma.
Została z wami sprzedana jak na pchlim targu.
leczysz kompleksy ? postaraj się bardziej bo tylko potwierdzasz niski poziom intelektualny zideologizowanych ( a więc nie-wszystkich) fanatyków Żaba+
 4  
coś te HD nie powala
 3  
a co ma powalać, dobrze że wsadzili NIck HD, bo tam faktycznie jest obraz lepszy. Na Planete jest typowy UpScaling. Ja czekam na fuzję z N i dodanie płatnych abonamentów Nsport i nfilm (nPremium).
 4  
i pojawił się już VIACOM BLING!
 3  
Jakiś nowy kanał/ 34 POLSAT HD? Nie wiedziałem że Polsat ma nowy kanał ;)
 4