Łukasz Szewczyk15.11.2011 (12:29)14 komentarzy

Canal+ w TVN: Zarząd bez zmian. Więcej TVN w U-TV?

Po podpisaniu umowy z Grupą Canal+ nie są planowane zmiany we władzach ITI oraz zarządzie Grupy TVN. Z kolei telewizja TVN nie wyklucza większego zaangażowania w nową telewizję U-TV.
Cały czas trwają negocjacje między TVN a Canal+ w spawie "strategicznej współpracy". Dzięki temu ITI Neovision (telewizja "n") połączy się z satelitarną Cyfrą+, z kolei Grupa Canal+ obejmie mniejszościowe udziały w Grupie TVN.
Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN, zapowiada, że alians z Canal+ nie pociągnie za sobą zmiany składu zarządu TVN - czytamy w Gazecie Wyborczej . Z kolei Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy ITI zapowiedział, że Francuzi nie będą zasiadać także we władzach Grupy ITI.

O tym jak dokładnie będzie wyglądała współpraca Canal+ z TVN przekonamy się jeszcze w tym roku, gdy zostanie podpisana ostateczna umowa. Może to nastąpić jeszcze w listopadzie. Na razie, na poczet nadchodzących zmian, powstaje nowy podmiot zajmujący się sprzedażą i marketingiem kanałów Grupy TVN oraz nadawców zewnętrznych.

Dodatkowo Grupa TVN mocno angażuje się w inny projekt. W połowie grudnia 2011 roku ruszy nowa telewizja informacyjna o charakterze interaktywnym, którą tworzą między innymi ludzie TVN. Kanał o roboczej nazwie U-TV powstaje na potrzeby pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), ale dostępny będzie także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Nadawcą kanału U-TV jest spółka Stavka, która we wrześniu 2011 roku zawarła z Grupą TVN porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. TVN nabyła także 25 proc. udziałów w Stavka za łączną kwotę 1,1 mln zł. Piotr Walter zapowiedział, że Grupa TVN nie wyklucza zwiększenia udziału w firmie Stavka
Gazeta Wyborcza/wł.

Komentarze (1 - 10 z 14)

kiedy wrescie bd cos wiadomo z fuzja ?
 0  
WAŻNE BY W N-CE można było sobie dokupić pakiet Canal+
 0  
Mam nadzieje,że kanały tj: Wojna i pokój,Sportklub+,MGM HD, TVN style HD i TVN Turbo HD jeszcze w listopadzie dołączą do cyfry+. Sama Cyfra+ powinna dołączyć Boomerang,Nickelodeon SD,FoX SD/HD,history HD i Travel channel HD,Discovery Histoaria i Discovery showcase HD . Natomiast kanały własne w HD Cyfry+ do N . Niestety trzeba cierpliwie czekać do świąt powinna nastąpić ta wymiana kanałów własnych między Cyfrą+ a n wtedy będzie większe zainteresowanie przyszłych abonentów.
 1  
nsport z le i lm do cyfry
Fan WWE I Piłki Nożnej 15.11.2011 (13:03:57)
 0  
RAFIX, po co ci tyle kanałow. Kiedy ty to bedziesz wszystko ogladał, a plcacic trzeba bedzie sporo.
 0  
Myślę, że do świąt nie dostaną zgody z UOKiKu, więc nie ma się co napalać na szybką zmianę oferty.
 0  
RAFIX, po co ci tyle kanałow. Kiedy ty to bedziesz wszystko ogladał, a plcacic trzeba bedzie sporo.
@kakas ja ma tylko od 2008 r z przerwą 6mies. p.Kompakt i nic po za tym to musi mi wystarczyć i tak są powtórki z kanału na kanał więc nie ma co wydawać kasy na Canal+, HBO czy Cinemax.W styczniu tego roku miałem Canal+ (przymusowy) zapłaciłem w promocji 17 zł i od lutego już z tej opcji zrezygnowałem i do dziś mam p. Kompakt ale od jakiegoś czasu nic nowego tam nie ma.
 0  
Myślę, że do świąt nie dostaną zgody z UOKiKu, więc nie ma się co napalać na szybką zmianę oferty.
Zgoda im potrzebna byłaby na połączenie, ale przecież wymiana programami (jako dodatkowe opcje za opłatą) w tym roku byłaby możliwa, a zgody chyba nie trzeba mieć. A później spokojnie w 2012 można budować wspólną ofertę-platformę, powoli migrując użytkowników do niej (zachęcając promocjami) itd :P
 0  
po fuzji z wizja tv cyfra dala canalplus dla wszystkich za darmo przez 2 miesiace ale kto to z was pamieta ?
 0  
JA PAMIĘTAM TĄ FUZJE BO MIAŁEM WIZJE :) W TEDY - potem byłem w cyfrze i aż do pojawienia się N-ki - teraz jestem z nią ale brakuje mi Canal+ i podejścia do klienta Cyfry - włączanie i wyłączanie pakietów na miesiąc - w N-c wciskają jakieś 6-cio miesięczne pakiety.
 0