Łukasz Szewczyk15.11.2011 (17:54)62 komentarze

Polsat zapowiada dwa nowe kanały TV

Grupa Polsat w najbliższych miesiącach planuje uruchomienie dwóch nowych kanałów telewizyjnych - zapowiedział prezes Cyfrowego Polsatu podczas konferencji prasowej. Nie będą to kanały sportowe. Po trzech kwartałach Polsat notuje także wzrost przychodów i zysku.
Polsat HD
Grupa Polsat pracuje nad dwoma nowymi kanałami tematycznymi - wynika z zapowiedzi Dominika Libickiego, prezesa Cyfrowego Polsatu. Nie chciał zdradzić szczegółów nowych projektów. Dodał jedynie, że jeden projekt być może uda się wprowadzić na rynek jeszcze w tym roku. Drugi kanał na rynku najpewniej zadebiutuje dopiero w 2012 roku.
Przypomnijmy, że Grupa Polsat jest nadawca już kilkunastu kanałów telewizyjnych: Polsat, Polsat 2, TV Biznes, Polsat News, Polsat Cafe, Polsat Sport, Polsat Play, Polsat JimJam, Polsat Film, Polsat Sport Extra, Polsat Futbol, Polsat Sport News, Polsat Sport HD.

Swojego czasu media informowały, że Grupa Polsat pracuje nad stworzeniem międzynarodowego kanału telewizyjnego, który w całości poświęcony będzie siatkówce. Jednak nadawca zapewnia, że [b]nowy kanał nie będzie sportowym
. Być może będzie to realizacja planów sprzed kilku miesięcy, dy zapowiadano uruchomienie kanału muzyczno - młodzieżowego.

Z opublikowanych dzisiaj danych wynika, że w trzecim kwartale 2011 roku przychody Telewizji Polsat wzrosły z 213 mln zł rok temu do 226 mln zł. Po trzech kwartałach Telewizja Polsat notuje wzrost przychodów z 689 mln zł do 779 mln zł. Z kolei zysk netto Telewizji Polsat w trzecim kwartale 2011 roku wzrósł z 15 mln zł do 21 mln zł. Jednak po trzech kwartałach 2011 roku łącznie zysk netto spadł o 2 mln zł, do 156 mln zł.

Udział kanałów Grupy Telewizji Polsat w oglądalności wyniósł 21,2% (w tym udział kanału głównego - 15,9%, a kanałów tematycznych - 5,3%);

Przychody z reklamy telewizyjnej i sponsoringu Grupy Telewizji Polsat wrosły mimo spadającego rynku, a ich udział w rynku reklamy telewizyjnej wyniósł w III kw. 23,7%.

Komentarze (1 - 10 z 62)

Już dawno mówili o o kanale muzyczno - młodzieżowym wiec kto wie czy to nie to.

Nie wiem tylko czy nie powinni zrobić kanały na bazie istniejących Superstacje i TV Biznes można by połączyć w jeden kanał
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 15 listopada 2011 o 18:00:38 przez Golbi).
 22  
Zamiast dodawać nowe kanały tematyczne mogliby przywrócić paczkę BBC !!
 1  
Niech poprawią ogladalność tych już działających. Bo to co oferują to syf z kiłą. A zębaty okrada ludzi na giełdzie. Cały ten gość z radomia to dno z grubą warstwą mułu.
 3  
Powinni zrobić paradokument tv i niech będą tam same dlaczego ja czy trodne sprawy
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 15 listopada 2011 o 18:05:18 przez mateusz131).
 5  
ciekawe czy beda w jakosci HD bo juz powinni robic tylko kanaly HD
 0  
Polsat Pogoda = TVN Meteo :P
i jakiś młodzieżowy
 0  
Niech już lepiej poprzestaną na tych kanałach co już utworzyli .
Kanały tematyczne CP są beznadziejne , mam CP i oprócz Polsat News , nie oglądam więcej żadnych ich kanałów .
 2  
W tym roku były zapowiedzi trzech nowy kanałów

Polsat Biznes
Polsat Dla Młodzieży

i kanał muzyczny
 0  
Powinni by stworzyć kanał Polsat international dla Polaków mieszkających za granicą
 0  
W tym roku były zapowiedzi trzech nowy kanałów

Polsat Biznes
Polsat Dla Młodzieży

i kanał muzyczny
Dwóch muzyczny i młodzieżowy miał chyba być chyba w jednym

ja bym połączył TV Biznes i Superstację ta druga praktycznie nie ma magazynów za to dużo telezakupów
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 15 listopada 2011 o 18:56:43 przez Golbi).
 22