Łukasz Szewczyk18.11.2011 (0:35)26 komentarzy

"Sailor Moon" w telewizyjnej Czwórce

1 grudnia 2011 roku na antenie telewizyjnej Czwórki wyemitowany zostanie pierwszy odcinek jednego z najpopularniejszych japońskich filmów animowanych (czyli anime) - "Bishoujo Senshi Sailor Moon" (dosł. "Piękna wojowniczka Sailor Moon") w Polsce znana dotąd jako "Czarodziejka z Księżyca".
"Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca" to z pewnością jeden z najpopularniejszych poza Japonią przedstawicieli anime. Skierowany początkowo do bardzo młodej widowni serial zdobył wielką popularność w różnych grupach wiekowych na całym świecie - emitowany był m.in. w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Chinach, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Hong Kongu, na Węgrzech, w Indonezji, Izraelu, we Włoszech, Korei, Meksyku, Holandii, USA, Filipinach, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Tajlandii.
Fenomen "Sailor Moon - Czarodziejki z Księżyca" nie ominął i Polski. W latach 1994 - 1995 serial emitowany był na antenie Telewizji Polsat. Pomiędzy rokiem 1997 i 1999 w Polsce nakładem założonego przez Japończyka Shina Yasudę wydawnictwa Japonica Polonica ukazało się wszystkie 18 tomów mangi, na podstawie której został zrealizowany komiks. W tym czasie powstało też wiele klubów zrzeszających fanów serialu. Niektóre z nich działają po dziś dzień.

W grudniu i styczniu w Czwórce emitowany będzie pierwszy, liczący sobie 46 odcinków sezon serialu "Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca" opowiadającego o pojawieniu się pięciu pięknych wojowniczek walczących z Królestwem Ciemności i jego demonami (youma), pragnącymi odebrać ludziom życiodajną energię oraz wejść w posiadanie Srebrnego Kryształu. Specjalnie na potrzeby tej emisji serial został ponownie przetłumaczony, zmianie ulega tytuł (na bliżej nawiązujący do oryginalnego tytułu: "Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca") oraz osoba lektora.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

juz dawno o tym mowia ale cza ogladnac fajna bajka to jest mialam chyba 4 lata jak ja ogladalem:D:D
 48  
No jeszcze nie tak do końca ostatnie bo dzis w nocy o 1 20 leci odc ostatni z serii Classic..... Trzeba napisać do nich to może kiedyś rozpoczną emisję dalszych odcinków.Ja też na to czekam.....i liczę że się doczekam bo jestem z pokolenia Moonies czyli tych którzy z Sailor Moon zaczynali swoją przygodę z anime i dziś mam 29 lat...
 47  
Super wiadomość,to jest świetne anime.
 47  
A ja już wolę lektora, bo dubbingu w 99% wychodzi w serialach animowanych badziewnie - fatalnie dobrane głosy i wiecznie ci sami aktorzy... Najlepsze są napisy.

Ale czemu lektor inny? ;< Ach te sentymenty :P
 46  
Super, ciesze cie że ponownie.
Mam tylko nadzieje ze ponowne prztłumaczenie bedzie dobre i lektor dośc znosny, bo z bajkami przetłumaczonymi na tv4 i innych kanał ostanio to porazka
 46  
Bardzo fajnie,że po tylu latach znowu puszczacie to anime tym razem na TV4 i fajnie, że z lektorem a nie np. z dubbingiem. Dobrze w tle jest słyszeć oryginalne głosy bohaterów. Mam nadzieję, że serial zdobędzie tak jak kiedyś sporą popularność i fanów młodego pokolenia gdyż według Mnie jak najbardziej nadaję się aby puszczać go też w TV w tych czasach. Poza tym jest o wiele lepsze od innych wielu nowszych bajek typu np. Witch czy Winx , które z resztą bazowały na SM i są według Mnie jej o wiele gorszą kopią. Fajnie jakby po tylu latach w końcu wyemitowano wszystkie serie nie wyrzucając z nich ani jednego odcinka (czyli wszystkie 200 odc.) Telewizyjna Czwórko miejcie chociaż Wy odwagę i zróbcie to jako pierwsi w Polskiej stacji telewizyjnej. Pozdrawiam
 46  
Czy ktos wie czy TV 4 wyemituje całe 200 odc czy tylko 1 serię zwaną Classic ?
 46  
Właśnie będzie całość na TV4?
 46  
Pitereq-trzeba bedzie szukać w programie w gazecie lub w sieci jak seria Classic będzie się kończyć bo chyba nikt nie wie...
 46  
Info dla wszystkich fanów Sailor Moon jeśli chcecie żeby TV 4 wemitowało pozostałe serie to musi wzrosnąć oglądalność bo od tego zależy czy pozostałe odcinki zostaną wemitowane.Wiec fani z całej Polski od 17 00 do 18 00 wszyscy bez wyjątku zasiadamy przed tv i oglądamy TV 4 !!!!!!
 46