Łukasz Szewczyk18.11.2011 (0:35)26

"Sailor Moon" w telewizyjnej Czwórce

1 grudnia 2011 roku na antenie telewizyjnej Czwórki wyemitowany zostanie pierwszy odcinek jednego z najpopularniejszych japońskich filmów animowanych (czyli anime) - "Bishoujo Senshi Sailor Moon" (dosł. "Piękna wojowniczka Sailor Moon") w Polsce znana dotąd jako "Czarodziejka z Księżyca".

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 26)

Że co? Dubbingi z Polonii 1 i RTL 7 wymiatały. Francuski i Włoski, (nie pamiętam czy coś jeszcze) były na serio niezłej jakości, piosenki były świetnie zaaranżowane. Poza tym to bardzo dźwięczne języki, więc mi i innym jako dzieciakom to pasowało.
 0  
Zobaczymy jak to będzie z tym nowym lektorem, Danuta Stachyra naprawdę świetnie podłożyła głos w pierwszej wersji. Co do seriali animowanych dla dzieci, niespecjalnie rozumiem, dlaczego "powinien być dubing", zwłaszcza przy kiepskawym poziomie w naszym kraju. Chyba najświetniejszym przykładem jest "Bugs": wygląda że Amerykanie przed 50 laty dysponowali bardziej zaawansowaną techniką - np. gdy mysz profesor robi wykład o zaletach produkcji masowej wewnątrz butelki na wodę, w wersji oryginalnej słychać jej głos odbijający się od ścianek, w polskim dubingu oczywiście już nie.
 34  
ANIME!
NIE BAJKA!
 1  
Bardzo fajnie,że po tylu latach znowu puszczacie to anime tym razem na TV4 i fajnie, że z lektorem a nie np. z dubbingiem. Dobrze w tle jest słyszeć oryginalne głosy bohaterów. Mam nadzieję, że serial zdobędzie tak jak kiedyś sporą popularność i fanów młodego pokolenia gdyż według Mnie jak najbardziej nadaję się aby puszczać go też w TV w tych czasach. Poza tym jest o wiele lepsze od innych wielu nowszych bajek typu np. Witch czy Winx , które z resztą bazowały na SM i są według Mnie jej o wiele gorszą kopią. Fajnie jakby po tylu latach w końcu wyemitowano wszystkie serie nie wyrzucając z nich ani jednego odcinka (czyli wszystkie 200 odc.) Telewizyjna Czwórko miejcie chociaż Wy odwagę i zróbcie to jako pierwsi w Polskiej stacji telewizyjnej. Pozdrawiam
 46  
Czy ktos wie czy TV 4 wyemituje całe 200 odc czy tylko 1 serię zwaną Classic ?
 46  
Właśnie będzie całość na TV4?
 46  
Pitereq-trzeba bedzie szukać w programie w gazecie lub w sieci jak seria Classic będzie się kończyć bo chyba nikt nie wie...
 46  
Info dla wszystkich fanów Sailor Moon jeśli chcecie żeby TV 4 wemitowało pozostałe serie to musi wzrosnąć oglądalność bo od tego zależy czy pozostałe odcinki zostaną wemitowane.Wiec fani z całej Polski od 17 00 do 18 00 wszyscy bez wyjątku zasiadamy przed tv i oglądamy TV 4 !!!!!!
 46  
Dziś ostatnie odcinki SM,jak na szpilkach siedzimy z córą:)
Nie wstydzę się tego,że znów oglądam SM,bo teraz wiem,że Polak potrafi.
Inne tłumaczenie transformacji,czy też zaklęcia o niebo lepiej przetłumaczone.Nie wspomnę o oryginalnych openingach,ściskam kciuki aby tv4 wziął na warsztat resztę serii,a także inne godne uwagi anime:)
Co niektórzy narzekają czemu znów SM,a czemu nie Dragon Ball,czy też One Piece albo Tsubase,niech wezmą pod uwagę,że SM rozsławiło mange i animę na szerszą skalę i to w czasach raczkującego dla mangi i anime,czyli ciężkich,bo cenzura,bo tamto i siamto.
Później już było jak z górki,a dzięki netowi jeszcze lepiej.
 46  
No jeszcze nie tak do końca ostatnie bo dzis w nocy o 1 20 leci odc ostatni z serii Classic..... Trzeba napisać do nich to może kiedyś rozpoczną emisję dalszych odcinków.Ja też na to czekam.....i liczę że się doczekam bo jestem z pokolenia Moonies czyli tych którzy z Sailor Moon zaczynali swoją przygodę z anime i dziś mam 29 lat...
 47