Łukasz Szewczyk23.11.2011 (10:11)1 komentarz

Złote Kaczki: "Sala samobójców" najlepszym filmem

Jan Komasa zdobył Złotą Kaczkę dla najlepszego polskiego filmu 2011 roku za "Salę samobójców". Nagrodę za najlepszy polski film o miłości czytelnicy magazynu Film przyznali Jackowi Borcuchowi za "Wszystko, co kocham".
Rozdano Złote Kaczki dla najlepszych twórców filmowych w 2011 r. W tym roku nagrodzono również najlepszy polski film o miłości oraz największych amantów polskiego kina współczesnego. Galę można było oglądać na antenie telewizyjnej Jedynki.
- Tegoroczne Złote Kaczki to nie tylko triumf "Sali samobójców". To triumf kina, które potrafi łączyć ambitne tematy z bardzo atrakcyjną formą. To po prostu triumf profesjonalizmu - podsumowuje tegoroczną edycję Złotych Kaczek Jacek Rakowiecki, redaktor naczelny miesięcznika Film.


W kategorii najlepszej amantki polskiego ekranu wygrała Grażyna Szapołowska za rolę Mariski w "Magnacie". Największym amantem został Marcin Dorociński za kreację gangstera Fabio w "Ogrodzie Luizy". Najlepszym polskim filmem o miłości został polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszego nieanglojęzycznego filmu za 2010 r., "Wszystko, co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha.


Wśród filmów minionego sezonu bezkonkurencyjna okazała się "Sala samobójców". Czytelnicy magazynu Film nie tylko uznali ją za najlepszy film sezonu, a jej scenariusz - za najlepszy scenariusz sezonu. Złote Kaczki 2011 trafiły również do autora zdjęć, Radosława Ładuczuka, oraz do Jakuba Gierszała, który zagrał główną rolę w fabule Jana Komasy. Nagrodę dla najlepszej aktorki sezonu otrzymała Roma Gąsiorowska - zarówno za "Salę samobójców", jak i wspaniałą tytułową rolę w "Ki".

Komentarze (1 - 1 z 1)

śmierć w wenecji, proponuje zobaczć. :)
 0