Łukasz Szewczyk23.11.2011 (13:51)57 komentarzy

Rusza Polsat Crime & Investigation Network

W czwartek - 24 listopada 2011 roku - na rynku zadebiutuje nowy, piętnasty już kanał tematyczny Grupy Polsat. Będzie to dokumentalna stacja o charakterze kryminalnym - Polsat Crime & Investigation Network. Nowy projekt powstanie we współpracy ze spółką medialną A+E Networks UK.
Kilka dni temu Grupa Polsat zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych kanałów telewizyjnych. Jeden z nich miał ruszyć w tym roku i już wiadomo, że na pewno będzie to Polsat Crime & Investigation Network.
Nowy kanał Polsat Crime & Investigation Network zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów i sal sądowych. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami i życiem niesławnych przestępców. Widzowie na własne oczy mogą przekonać się, jak organy ścigania wykorzystując techniki detektywistyczne i narzędzia diagnostyczne, doprowadzają do rozwiązania skomplikowanych śledztw.

- Dzięki podpisanemu porozumieniu portfolio kanałów Telewizji Polsat sięgnęło 15 stacji i zostało uzupełnione o kolejną tematykę, coraz popularniejszą wśród polskich widzów - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu. - Cieszę się z nawiązania współpracy z tak profesjonalnym i renomowanym partnerem, który naszym abonentom daje gwarancję jakości oferowanych treści - dodaje.

Kanał Polsat Crime & Investigation Network od czwartku (24 listopada 2011 roku) wzbogaci ofertę pakietów Mini HD i Familijny HD na pozycjach 26 (na start) i 74, docierając do wszystkich 3,5 milionów abonentów platformy. Będzie także dostępny dla innych operatorów zainteresowanych włączeniem stacji do swojej oferty. Dodatkowo oferta Cyfrowego Polsatu zostanie powiększona o kanały History i History HD (więcej o tym tutaj).

- Polska jest dla nas kluczowym rynkiem telewizyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej, a Cyfrowy Polsat - największą platformą w kraju. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca będzie miała znaczący wpływ na naszą dalszą działalność, a dzięki wsparciu ze strony Cyfrowego Polsatu będziemy z powodzeniem rozwijać portfolio kanałów A+E Networks UK na tutejszym rynku - powiedział Tom Davidson, Managing Director w A+E Networks UK.

Przypomnijmy, że Polsat Crime & Investigation Network to już drugi kanał telewizyjny Grupy Polsat tworzony z innym nadawcą. Od grudnia 2009 roku nadaje Polsat JimJam, który powstał we współpracy Grupy Polsat z Chello Zone.

Komentarze (1 - 10 z 57)

Świetnie!To może jeszcze zrobią Polsat Ping-Pong.Całodobowe relacje tenisa stołowego na całym świecie:)
 5  
Wzięli nazwę od kanału z paczki cyfry plus crime investigation
 5  
podejrzewam ze to bedzie ten sam kanal ale pod kontrola polsatu
MARLON5000 (usunięte konto #22317) 23.11.2011 (14:09:45)
 0  
Fajnie, będzie gdzie puszczać Trudne Sprawy, Dlaczego Ja i Pamiętniki z Wakacji. Może to zwolni miejsce na głównym kanale :P
 2  
Kanał z Cyfry tylko pod marką Polsat. :)
 4  
a ten drugi to bedzie polsat rozrywka
 0  
@aaaaa piszesz, że: "...Wzięli nazwę od kanału z paczki cyfry plus crime investigation..." - sądzę, że tak jak piszą, z tym kanałem będzie tak samo jak z Jim Jam , a teraz Polsat Jim Jam. I tak samo jak Jim Jam jest (jeszcze do końca roku) dostępny również w N-ce, tak samo Crime & Investigation będzie nadal w C+ tylko, że w Polsacie on będzie już miał zmienioną nazwę na Polsat Crime & Investigation. Przy czym podejrzewam, że o ile N-ka nie dogadała się z Polsatem co do Polsat Jim Jam, o tyle C+ jest to w stanie zrobić mówimy o Crime & Investigation (oni zawsze mieli się ku sobie:)...C+ i CP)
 1  
thomasz ale ty glupi jestes ja ogladalem ten kanal i pokazuja prace FBI CIA i detektywow bo mialem cyfre to wiem. Nastepny laik skad sie tacy biora a ja o tym juz godz temu wiedzialem . Na ence mogli by dac po fuzji napewno bd ale bez loga polsatu
 2  
W N-ce też jest już od bardzo dawna podobny program. Nazywa się ID - Investigation Discovery. Pewnie programy na tym kanale polsatu też będą puszczać z tego kanału Discovery. :P
 1