Łukasz Szewczyk24.11.2011 (13:42)10 komentarzy

"Wałęsa" Wajdy z telewizyjną premierą w Canal+

Biografia Lecha Wałęsy to kolejny projekt Andrzeja Wajdy współfinansowany przez Canal+. W rolach głównych zagrają Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska. Film telewizyjną premierę będzie miał na antenie Canal+.
Canal+ został koproducentem nowego filmu "Wałęsa" Andrzeja Warty. Dzięki temu stacja Canal+ nie tylko wspiera polska kinematografię, ale także jako pierwsza emituje filmy na telewizyjnym ekranie. - Z biografią legendarnej postaci, jaką jest Lech Wałęsa, na planie filmowym zmierzy się równie legendarny reżyser. Canal+ jest dumny, że uczestniczy w projekcie, który z pewnością wejdzie do historii polskiej kinematografii. Dzięki konsekwentnej polityce wspierania znaczących polskich produkcji, nasi widzowie mogą oglądać je, jako pierwsi na małym ekranie - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego Spółki Canal+ Cyfrowy.
Zdjęcia do "Wałęsy" rozpoczną się 1 grudnia 2011 roku i będą kręcone m.in. w Gdańsku. Na planie obecna będzie redakcja magazynu filmowego Canal+ "Aktualności Filmowe", która zarejestruje materiały making of.

Producentem wykonawczym filmu "Wałęsy" jest Akson Studio, z którym stacja realizuje jeden ze swoich dwóch najnowszych seriali - 13. odcinkową "Misję: Afganistan".

Udział finansowy Canal+ w filmie "Wałęsa" jest elementem strategii programowej, zakładającej wzrost nakładów na koprodukcje polskich filmów fabularnych i realizację własnych seriali. Jesienią stacja rozpoczęła prace nad dwoma produkcjami: "Misja: Afganistan", z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej oraz serialem "Krew z krwi" z Agatą Kuleszą. Jako koproducent, w 2011 roku Canal+ zaangażował się m.in. w produkcję "Blind Watching" Andrzeja Jakimowskiego, "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego, "Nowhere" Małgorzaty Szumowskiej oraz "80 milionów" Waldemara Krzystka.

Komentarze (1 - 10 z 10)

towarzystwo wzajemnej adoracji smyra się po d...
za dużo niepochlebnych faktów ujrzalo światło dzienne
teraz trzeba odkadzić tego który podpier.... dokumenty państwowe w swojej sprawie - delikatnie pisząc
 0  
OSCAR w 2013 roku murowany !!!
 1  
@qazzxsw

moim zdaniem bzdury piszesz - delikatnie mówiąc; a możesz je pisać m. in. dzięki Wałęsie
 0  
dzięki Wałęsie piszesz jurek71?
wczoraj mi mówili w tv że to dzięki Reganowi
wcześniej pisano że dzięki JPII
teraz piszesz że dzięki Wałęsie
a może też dzięki Kiszczakowi który w 89 władze w ręce najwiekszego głupka oddał aby się Solidarność jak najprędzej skompromitowała
co zresztą mu się udało, bo po 4 latach w "wolnej Polsce" swoi odzyskali koryto
a po dzień dzisiejszy oni jednemu z jego kumpli wlos z głowy nie spadł do czego się walnie przyczynił ten głupek, który uwierzył w swój geniusz i nikt go do tej pory nie uświadomił
 1  
popieram to był majsterszyk w wykonaniu SB i służb.Dać władzę oszołomom, a my swoje weźmiemy.Ludek się cieszył a oni robili swoje, zresztą robią do dzisja. Tak naprawdę państwamiu rządzą służby.
Swoją drogą ani Kiszczak ani Jaruzel i inni niczego się nie dorobli w przeciwieństwie do dzisiejszych bonzów którzy kilka lat temu byli gołodupcami, a dzisiaj majątki liczone w milinoach.
 0  
dają kasę na filmy których nikt nie ogląda zamiast pokazywać więcej meczy premier league
 1  
Jeszcze więcej meczy??? BEZ PRZESADY. Już cała kasa w Canal+ idzie na szmaciankę. Oferta filmowa w CANAL+ jest tak uboga, że muszą o sobie artykułami typu: "Wałęsa" Wajdy z telewizyjną premierą w Canal+" pomagać.
Kiedy ta premiera? Jutro za tydzień? Nie, w 2012 lub 2013 roku.
SZAŁ NORMALNIE
 1  
Fajnie , a będzie wątek o TW BOLKU !!!!
 1  
Ciekawe czy nad-rezyser pokaze jak UB-ecja Walese motorowka do stoczni dowozi. Warto by tez zacytowac oswiadcenie Walesy z czerwca 1992 (Nocna Zmiana) ktore w ostatniej chwili zdjeto i nie ogloszono w TVP, a w ktorym przyznawal sie do kilku rzeczy.
Nie ma to jak stworzyc sobie opozycje, a potem zasiasc z nia do okrraglego stolu. Wtedy pozostanie przy korycie gwarantowane.
 1  
A czy pokażą w nim jak BOlek brał w łapę
 1