Łukasz Szewczyk28.11.2011 (13:05)4 komentarze

Następca "Mad Men" i "Walking Dead" na Sundance Channel HD

2 lutego 2012 roku na antenie filmowego kanału Sundance Channel HD zadebiutuje "Hell On Wheels", nowy serial o amerykańskim Dzikim Zachodzie. Będzie to telewizyjna premiera w Polsce.
Serial "Hell On Wheels" składa się z 10 godzinnych odcinków i opowiada historię budowy kolei transkontynentalnej po zakończeniu Wojny Secesyjnej w 1865 roku. Produkcja przenosi widzów do czasów Wojny Secesyjnej i śledzi trudności związane z odbudowywaniem i naprawą kraju wyniszczonego najbardziej krwawą wojną, jaka została stoczona na amerykańskiej ziemi. Serial śledzi instytucjonalizację chciwości i korupcji, losy imigrantów, trudną sytuację świeżo wyzwolonych niewolników podczas odbudowy oraz proces prowadzący do wyniszczenia amerykańskiej ziemi i jej rdzennych mieszkańców w imię postępu.
W rolach głównych w serialu występują Anson Mount, raper Common, Colm Meaney, Dominique McElligott, Ben Esler, Philip Burke oraz Eddie Spears. Serial został stworzony i napisany przez Joe i Tony'ego Gaytonów, którzy wraz z Jeremym Goldem i Johnem Shibanem z Endemol są również producentami wykonawczymi. Serial został wyprodukowany przez Entertainment

Premiera "Hell On Wheels" (2 lutego 2012 roku o godz. 22) w wersji HD na Sundance Channel jest wyrazem zaangażowania sieci w dostarczanie odważnych i oryginalnych filmów, dokumentów oraz programów w Polsce. Sundance Channel jest dostępny w ramach UPC Polska w wersji HD na kanale 494 i w wersji SD na kanale 493.

Amerykańska premiera serialu "Hell On Wheels" na siostrzanym kanale Sundance Channel - AMC przyciągnęła 4,4 miliony widzów, zajmując drugie miejsce pod względem oglądalności w historii sieci.

Komentarze (1 - 4 z 4)

może to i dobre. przynajmniej tego kanału niema nigdzie oprócz UPC , fajne dokumenty lecą , podobał mi sie dokumentalny zapis trasy IRON MAIDEN po Brazylii, bardzo fajny film, filmy niezalezne, koncerty ok, nie wybrzydzam, pozdrawiem UPC i proszę o więcej
 0  
jest czarny - będzie super serial! LOL
 0  
To, ze kanał jest dostepny tylko i wyłącznie w UPC to ma byc jego plus?
 0  
@Edek, mysle, ze tu chodzi o to, ze @grigori ma UPC i bardzo sie cieszy, ze nikt oprocz niego i m.in. abonentow UPC tego kanalu nie obejrzy. Taka "normalna" zwykla polska zawisc: "ja mam, a Ty nie, haha".
 0