Łukasz Szewczyk28.11.2011 (16:27)1 komentarz

Kożuchowska, Karolak, Soyka, Maleńczuk, Cugowski na święta w TVP2

Na czas świąt TVP2 przygotowała dla widzów spotkanie m.in. z Krzysztofem Cugowskim, Małgorzatą Ostrowską, Maciejem Maleńczukiem, Joanną Kurowską, Stanisławem Soyką i Sidneyem Polakiem. Program poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak.
W świątecznym programie "Między nami Polakami" (25 grudnia o godz. 20.15 w TVP2), znani rodacy, związani emocjonalnie z różnymi regionami Polski, w przekorny, żartobliwy sposób rozmawiać będą m.in. o tym, który region góruje nad resztą kraju, gdzie mieszkają Polacy obdarzeni największym poczuciem humoru, a gdzie ponuracy, kto jest najbardziej gościnny, a kto skąpy, z kim najchętniej poszlibyśmy na piwo, komu pożyczylibyśmy pieniądze, a komu nie …Przekonamy się, jak dogadują sobie m.in. warszawiacy, krakusy, poznaniacy, pyry, ślązacy, gorole, Polacy znad morza i "ściany wschodniej".
Jak Polak z Polakiem porozmawiają prof. Jerzy Bralczyk (Warszawa i Mazowsze), Jan Nowicki (Kraków i Małopolska, ale także Kujawy), Krzysztof Cugowski ("ściana wschodnia" - Lublin), Małgorzata Ostrowska (Wielkopolska), Joanna Kurowska (Pomorze), Krzysztof Respondek (Śląsk), a wspierać ich będą m.in. Maciej Maleńczuk i Psychodancing, Stanisław Soyka i Altra Volta, Sidney Polak i Pezet, Tymon Tymański i The Transistors, Sylwia Grzeszczak.

Do studia zaproszeni zostaną także przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych m.in. Białorusini, Ukraińcy, Tatarzy, a także mniejszości napływowej, czyli Wietnamczycy.

Program poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Oby nie było tylko podczas swiąt zadnych spotkań z "aktorami" M jak mdłości i Barw nieszczęścia bo chyba pawia puszczę.
 0