Łukasz Szewczyk02.12.2011 (9:41)29 komentarzy

TTV - od grudnia nowy kanał TVN i Stavki

W poniedziałek - 19 grudnia 2011 roku - rozpocznie nadawanie interaktywny kanał telewizyjny TTV o charakterze społeczno-interwencyjnym. W projekt zaangażowani są między innymi ważni ludzie związani z Grupą TVN, w tym m.in. szef pierwszej telewizji informacyjnej TVN24.
Nie U-TV jak wcześniej zapowiadano ale TTV[/] - taką nazwę będzie nosiła nowa telewizja. Stacja będzie dostępna w ofertach wszystkich satelitarnych platform cyfrowych, wybranych sieciach kablowych oraz docelowo w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), którego start planowany jest jeszcze w tym roku.
[b]Ramówka stacji będzie zawierać pasma publicystyczne, informacyjne, poradnikowe, dokumentalne i rozrywkowe.
Grupą celową stacji są dorośli Polacy, osoby w wieku 25-59 lat. Wyróżnikiem kanału będzie przede wszystkim interaktywność z widzami, którzy będą mogli współtworzyć stację. Na antenie będzie mało polityków, jeśli już to w wydaniu lokalnym. Więcej będzie natomiast programów interwencyjnych.

Jakość stacji buduje doświadczony zespół redakcyjno-produkcyjny zbudowany w drodze współpracy firmy producenckiej Stavka i grupy TVN.. Serwisy informacyjne bazują na zasobach i doświadczeniu TVN24. Pozostałe elementy ramówki stacji stawiają na różnorodność i wszechstronność, które są wynikiem połączenia zasobów i know-how grupy TVN oraz innowacyjności firmy Stavka.

Jak już informowaliśmy, w projekt zaangażowani są ludzie z Grupy TVN, wśród nich m.in. Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN), Adam Pieczyński (szef TVN24), Patrycja Redo (była dziennikarka TVN24, TVN Warszawa - w nowym kanale szefowa jednego z pasm) czy też Lidia Kazen (producentka, bliski współpracownik Miszczaka - została szefową stacji).

Przypomnijmy, że we wrześniu 2011 roku spółka Stavka - posiadacz koncesji na naziemne nadawanie programu U-TV - i Grupa TVN zawarły porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. TVN nabyła także 25 proc. udziałów w Stavka za łączną kwotę 1 095 000 złotych.

Aktualizacja:
Start kanału przesunięty na 2 stycznia 2012 roku - więcej informacji tutaj.

Komentarze (1 - 10 z 29)

I to jest ciekawe TTV startuje i od razu do kablówek tych większych a NEXT TV ciągle nic....
 2  
I to jest ciekawe TTV startuje i od razu do kablówek tych większych a NEXT TV ciągle nic....
TTV z racji powiązań z TVN i ITI ma wiele otwartych drzwi, a NEXT musi je wyważać. Tak bym to ujął.
 0  
Wiem że tak jest polityka, kasa i układy jak nie masz to czekasz . NEXT MUSIC OGLĄDAM bardzo dobry kanał szkoda że tylko w necie oczywiście TK CHOPIN nie ciekawy jestem tych innych kanałów nie widziałem a więc nic powiedzieć nie mogę.Mam nadzieje że te kanały z racji małego zasięgu nie padną bo wiadomo produkcja kosztuje a reklam niema chyba że w TK CHOPIN ale to pewnie nie wielkie kwoty.
 0  
NO TO JUŻ MAMY ODPOWIEDZ FSB24 a miałem nadzieję na w miarę nie zależną stację dziennikarską :(
 3  
po prostu grupa tvn dostala kolejne miejsce w dvb-t a ta spolka stavka to jakas lipa podstawiona byla.
 4  
no wiec właśnie niestety układ i hajs rządzi :( ...
 3  
Puls 2 raczej nie wystartuje na czas wiec może przenieść TTV do MUX 2 a do pierwszego jakiś nowy kanał. kto tam był jeszcze chętny na MUX 1?
 0  
od razu widać, że komentarze powyżej piszą WYŁĄCZNIE EKSPERCI :D :D :D
 0  
Następne PR -gierowskie g....o
 0  
"Znuffcy mediufff" - lekcje sobie odróbcie.
 3