Łukasz Szewczyk13.12.2011 (17:48)35 komentarzy

Nowy kanał TTV - znamy pierwsze szczegóły ramówki

2 stycznia 2012 roku rozpocznie nadawanie TTV. Jest to nowy kanał telewizyjny o charakterze społeczno-interwencyjnym, poświęcony publicystyce społecznej oraz informacjom, które skupione są na wydarzeniach dotyczących każdego człowieka. Co w ramówce?
Kanał TTV stawia na audycje emitowane na żywo. Pierwsze pasmo programów live pojawi się rano. Codziennie między 6 a 9 nadawany będzie poranny program informacyjny "Pogodny Poranek". Kolejne pasmo programów na żywo będzie pojawiło się popołudniu - między 16.45 a 18. Główną częścią popołudniowej ramówki będzie program interwencyjny "Blisko ludzi", który nadawany będzie w dwóch częściach - o godzinie 16.45 oraz 17.30. O godzinie 17.15 nadawany będzie natomiast piętnastominutowy serwis informacyjny - "Express Popołudniowy". Wieczorek o godzinie 20 nadawany będzie na żywo godzinny program interwencyjny "Uwaga po Uwadze", który związany z nadawanym po "Faktach" w TVN programem "Uwaga". O godzinie 22.30 emitowany będzie na żywo godzinny program edukacyjny "Przed północą".
Dodatkowo ramówka stacji TTV zostanie wypleniona cyklicznymi magazynami ("Kulisy Sławy extra", Bloguj, gotuj, jedz!", "Jeszcze raz Dzień Dobry", "Godzina na poddaszu") oraz serialami dokumentalnymi (m.in. "W trasie", "Psie Adopcje", "Kartoteka", "Biznes Reaktywacja", "Życie w przepychu", "Telepaci", "Wojaże szalonego Anglika"). W weekendy nie zabraknie także filmów dokumentalnych (m.in. "Jak zginął Popiełuszko?", "Ready Steady Drink", "Chora miłość").

Przypomnijmy, że grupą docelową stacji TTV są dorośli Polacy, osoby w wieku 25-59 lat, mieszkańcy dużych i małych miast. Wyróżnikiem kanału będzie przede wszystkim interaktywność z widzami, którzy będą mogli współtworzyć stację. Na antenie będzie mało polityków, jeśli już to w wydaniu lokalnym. Więcej będzie natomiast programów interwencyjnych. Szefową stacji TTV została producentka i reżyserka Lidia Kazen.

Jak zapowiada nadawca, stacja będzie dostępna w sieciach kablowych i satelitarnych (na wszystkich platformach cyfrowych) i w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Przypomnijmy, że nadawca kanału TTV jest spółka Stavka, w której mniejszościowe udziały posiada TVN.

Komentarze (1 - 10 z 35)

k...k...kopytko
 2  
babcia się ucieszy
 2  
Na 100% za TVN+1
 2  
CZYLI kolejny tvn24 ble ble ble
 0  
elektorat pisu bedzie mial po kogo dzwonic ze skarga na PO
 0  
Brzmi ciekawie :)
 0  
mam nadzieje że cyfra+ da go na najniższy pakiet
 1  
Mam nadzieję że strona internetowa będzie bogatsza od SUPERSTACJA.PL licha ta strona a już chyba z 5 miesięcy działa ta strona.
 0  
A chociaż wiadomo czy ten kanał będzie FTA na Hot Bird czy jednak będzie kodowany?
 0