Łukasz Szewczyk16.12.2011 (17:00)63 komentarze

Polsat przechodzi na 16/9 z WSS

Coraz więcej nadawców rozpoczyna nadawanie w formacie panoramicznym. Od poniedziałku - 19 grudnia 2011 roku - emisja satelitarna kanału Polsatu zostanie przełączona na format 16:9. Aktualnie stacja nadaje w formacie 4:3.
Przełączenie emisji programu oznacza poprawę jakości odbioru dla wszystkich posiadaczy odbiorników panoramicznych. Posiadacze starszych typów odbiorników zmian niemal nie odczują i tak jak dotychczas programy nadawane w 16:9 będą oglądali z czarnymi paskami na górze i dole ekranu. Posiadacze nowego typu odbiorników mogą liczyć wreszcie na wysokiej jakości odbiór telewizyjny dowolnych programów na pełnym ekranie i bez zniekształceń. W sygnale telewizyjnym będzie nadawany impuls WSS, który automatycznie dostosuje format wyświetlanego obrazu do programów w formacie 16:9 oraz do programów archiwalnych w formacie 4:3. Zarówno w przypadku nowych, jak i starszych odbiorników istnieje możliwość ręcznego rozciągnięcia obrazu na pełen ekran z odpowiednią stratą jakości, treści lub kosztem zniekształceń geometrycznych.
Zmiana dotyczy także emisji "Wydarzeń" w Polsacie. Serwis jest już nadawany w formacie 16:9 na antenie Polsat News (kanał od początku istnienia nadaje w 16:9), a na antenę głównego Polsatu był przycinany, tak, aby przystosować go do formatu 4:3. Od 19 grudnia widzowie Polsatu będą widzieli cały kadr "Wydarzeń" w formacie 16:9. W przypadku starszych odbiorników będzie się to odbywało z czarnym paskiem na górze i dole ekranu.

Komentarze (1 - 10 z 63)

Ludzie mamy prawie 2012 rok! O oni wylaczaja 4:3
 3  
Hallelujah, rok po DVB-T... ;/
 1  
No wreszcie !
 4  
Czekam na Polsat HD w Cyfrze !
 2  
Cała paczka polsatu jest strasznie zacofana (sam polsat hd jest ok). Mozna ja bez zalu oddac zębatemu. No na 50' wyglada to strasznie.
 5  
Lepiej późno niż wcale.
 1  
Jeżeli to prawda to duży + dla Polsatu.
 0  
ALE ZENADA! Szkoda mi abo CP. W n-ce czy cyfrze co rusz dodaja kanały hd (wszystkie wlasne produkcje maja w hd) do tege rozwijaja programy typu premium, vod-net, multiroom itd. Jak sie połacza i zostawia to co w kazdej jest nalepsze powstanie totalna potega, a cp co? Wyłacza 4:3 hehehe smiech na sali. Odpekajcie te swoje 3 lata i chodzcie do nas.
 5  
polsat sport extra i polsat futbol powinny miec odpowiednika w hd a polsat sport hd nadawalby tylko to co leci w polsat sport.
 4  
a TV4 NADAL 4 NA 3?
 3