Łukasz Szewczyk04.01.2012 (0:05)26 komentarzy

Euronews już nie po polsku

Zakończyła się polska prezydencja w Unii Europejskiej, a wraz z nią z przekazu satelitarnego zniknęła polska ścieżka językowa przy informacyjnym kanale Euronews.
Polska ścieżka językowa przy satelitarnym przekazie informacyjnej stacji telewizyjnej Euronews była dostępna od lipca 2011 roku. Wtedy to Polska przejmowała prezydencję w Unii Europejskiej. Jednak już na początku 2012 roku Polska przekazała prezydencję Danii, a w tym samym czasie z przekazu telewizyjnego zniknęła polska ścieżka dźwiękowa.
Należy podkreślić, że nie wszystkie programy z ramówki Euronews były tłumaczone na język polski. Były to wybrane pozycje głównie wieczorami. Kanał Euronews nadaje od 1993 roku. Stacja zajmuje się aktualnościami finansowymi, wiadomościami sportowymi, sztuką, kulturą, nauką, pogodą, polityką europejską, recenzjami prasowymi z największych europejskich gazet, ukazuje też dane rynkowe.

Komentarze (1 - 10 z 26)

Żenada... Traktują nasz jak państwo trzeciego świata...
Gdy była polska ścieżka to i tak w większości było emisja w języku angielskim.
Dodam, że w tym samym czasie istniała ścieżka ukraińska, na której rzeczywiście był język ukraiński. Ta ścieżka pozostała do dziś...
 8  
Rozwala mnie to, że jest tam też arabski, perski etc. - języki (z tego co mi wiadomo) nie używane w Europie urzędowo, a nie ma polskiego, mimo, że stacja jest dotowana przez UE. Jak dla mnie - absurd.
 8  
Wy9588345 Tuska
 2  
Zgadzam się w całości, żenada! Nawet jak była polska ścieżka dźwiękowa to i tak większość programów byla nadawana tylko po ang
 4  
Dobrze że EUROSPORT mamy po polsku,ale jak dobrze pójdzie i nie będzie końca świata w grudniu to za 14 lat o ile dobrze liczę,znowu będziemy mieli prezydencje i język polski w EURONEWS,bądźmy bardziej cierpliwi.Nie ma się co srać mamy przecież POLSAT NEWS i TVN 24.
 0  
To się Euronews'a naoglądałem ;))
W zasadzie trzeba było polować na program z polskim lektorem. Liczyłem na wszystkie programy z j. polskim a tu taka kupa ;(
 2  
POlska buchchchchchch no cóż kolejny sukces Tuska :)
 1  
I tak oglądalność Euronews była na poziomie 3-5 osób.
 0  
Piszecie o porażce, a czy zastanawialiście się kto miałby zapłacić za tworzenie polskiej wersji językowej euronews? Stacja finansowana jest przez publicznych nadawców z całej Europy. Wśród nich nie ma TVP, która nie wyraziła zainteresowania finansowaniem polskiej wersji europejskiego kanału informacyjnego. I to jest powód, dla którego projekt nie wypalił.

Szkoda, że nikt z Media2.pl nie potrudził się, by zadzwonić lub napisać do rzecznika prasowego stacji, pani Lydie Bonvallet. Ale widać dzisiejszego dziennikarstwo ogranicza się do odnotowywania faktów, snucia domysłów, a nie rzetelnym przekazywaniu informacji "dlaczego".
 1  
To euronews miał polską wersję?:) Niestety muszę się zgodzić, że by trafić na ścieżkę z polskim lektorem trzeba było mieć masę szczęścia. Ale nie narzekałem, bo myślałem, że to dopiero początek. A tu nim się obejrzeliśmy, mamy koniec... szkoda, szkoda. Duży minus dla euronews.
Co do niektórych komentarzy tutaj to widzę, że dla krzykaczy popierających opozycję, premier Tusk powoli zaczyna mieć cechy boskie i wpływać nie tylko na kraj, a Europę. I to nie tylko na politykę, ale i na media w UE, pogodę i strach pomyśleć co jeszcze :)
 1