Łukasz Szewczyk04.01.2012 (0:05)26

Euronews już nie po polsku

Zakończyła się polska prezydencja w Unii Europejskiej, a wraz z nią z przekazu satelitarnego zniknęła polska ścieżka językowa przy informacyjnym kanale Euronews.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 26)

Żenada... Traktują nasz jak państwo trzeciego świata...
Gdy była polska ścieżka to i tak w większości było emisja w języku angielskim.
Dodam, że w tym samym czasie istniała ścieżka ukraińska, na której rzeczywiście był język ukraiński. Ta ścieżka pozostała do dziś...
 8  
Rozwala mnie to, że jest tam też arabski, perski etc. - języki (z tego co mi wiadomo) nie używane w Europie urzędowo, a nie ma polskiego, mimo, że stacja jest dotowana przez UE. Jak dla mnie - absurd.
 8  
Wy9588345 Tuska
 2  
Zgadzam się w całości, żenada! Nawet jak była polska ścieżka dźwiękowa to i tak większość programów byla nadawana tylko po ang
 4  
Dobrze że EUROSPORT mamy po polsku,ale jak dobrze pójdzie i nie będzie końca świata w grudniu to za 14 lat o ile dobrze liczę,znowu będziemy mieli prezydencje i język polski w EURONEWS,bądźmy bardziej cierpliwi.Nie ma się co srać mamy przecież POLSAT NEWS i TVN 24.
 0  
To się Euronews'a naoglądałem ;))
W zasadzie trzeba było polować na program z polskim lektorem. Liczyłem na wszystkie programy z j. polskim a tu taka kupa ;(
 2  
POlska buchchchchchch no cóż kolejny sukces Tuska :)
 1  
I tak oglądalność Euronews była na poziomie 3-5 osób.
 0  
Piszecie o porażce, a czy zastanawialiście się kto miałby zapłacić za tworzenie polskiej wersji językowej euronews? Stacja finansowana jest przez publicznych nadawców z całej Europy. Wśród nich nie ma TVP, która nie wyraziła zainteresowania finansowaniem polskiej wersji europejskiego kanału informacyjnego. I to jest powód, dla którego projekt nie wypalił.

Szkoda, że nikt z Media2.pl nie potrudził się, by zadzwonić lub napisać do rzecznika prasowego stacji, pani Lydie Bonvallet. Ale widać dzisiejszego dziennikarstwo ogranicza się do odnotowywania faktów, snucia domysłów, a nie rzetelnym przekazywaniu informacji "dlaczego".
 1  
To euronews miał polską wersję?:) Niestety muszę się zgodzić, że by trafić na ścieżkę z polskim lektorem trzeba było mieć masę szczęścia. Ale nie narzekałem, bo myślałem, że to dopiero początek. A tu nim się obejrzeliśmy, mamy koniec... szkoda, szkoda. Duży minus dla euronews.
Co do niektórych komentarzy tutaj to widzę, że dla krzykaczy popierających opozycję, premier Tusk powoli zaczyna mieć cechy boskie i wpływać nie tylko na kraj, a Europę. I to nie tylko na politykę, ale i na media w UE, pogodę i strach pomyśleć co jeszcze :)
 1