Łukasz Szewczyk06.01.2012 (1:44)149 komentarzy

TV Trwam bez cyfrowej koncesji. Ojciec Rydzyk apeluje do słuchaczy

Szef Radia Maryja chce umieścić kanał TV Trwam w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na takie rozwiązanie nie godzi się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nie oznacza to jednak - jak podają niektóre media i politycy - że dalsze nadawanie TV Trwam jest zagrożone.
- Kochani, jeśli nie otrzymamy miejsca na multipleksie, zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację - apeluje na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk. Obecnie TV Trwam dostępna jest za pośrednictwem anteny satelitarnej oraz w sieciach kablowych oraz Internecie. Jednak ojciec Tadeusz Rydzyk chce jeszcze bardziej powiększyć zasięg swojej stacji, by TV Trwam była także dla wszystkich w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), która coraz bardziej dostępna jest dla Polaków (obecnie uruchomiono trzy multipleksy).
Wcześniej fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, wraz z innymi nadawcami (m.in. TVN Meteo, iTV, Tele5, Superstacja czy Orange Sport Info) brała udział w konkursie na miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej, ale przegrała. Wyłoniono czterech zwycięzców (Eska TV, Polo TV, TTV, ATM Rozrywka), bo tylko tyle było wolnych miejsc w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Przedstawiciele KRRiT tłumaczą, że w konkursie brano pod uwagę różnorodność oferty programowej oraz - co najważniejsze - finansowe zapewnienie przedsięwzięcia.

Przy okazji tej informacji warto sprostować jeszcze jeden fakt. Media za Rzeczpospolitą błędnie informują, że TV Trwam z powodu braku koncesji nie będzie dostępna m.in. w kablówkach. Wyjaśnijmy, że TV Trwam nie otrzymała jedynie koncesji na nadawanie cyfrowe drogą naziemną. Nic nie zmienia się jednak w dotychczasowej koncesji dla TV Trwam i stacja nadal będzie dostępna dla widzów jak dotychczas (przez satelitę oraz kablówki).

Od kilku dnia na antenie Radia Maryja emitowane są apele, w których zbieranie podpisów pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przydzielenia miejsca na multipleksie. "Dlatego wszystkich, którym zależy na wolności, pluralizmie i demokracji w naszej Ojczyźnie prosimy o pomoc w uzyskaniu koncesji na miejsce na multipleksie. Prosimy bardzo o zbieranie podpisów wśród wszystkich ludzi dobrej woli pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tej sprawie (...) Prosimy bardzo gorąco o modlitwę, aby nikt w Ojczyźnie nie był wykluczany i dyskryminowany, także Radio Maryja, TV Trwam i inne dzieła z nim związane, wyrosłe przy Radiu Maryja" - apeluje ojciec Tadeusz Rydzyk.

Komentarze (1 - 10 z 149)

Ten kanał nie może zostać dopuszczony do DVB-T! takie jest moje zdanie
 1  
a to niby dlaczego?jeżeli masz wyrobione o nim zdanie tzn. że oglądałeś i ci się nie podoba...ale to tylko twoje zdanie:)Dla mnie osobiście połowa kanałów DVB-T to...wpuszczanie w kanał.Nie oglądam ich po prostu , ale ktoś chyba ogląda i nic mi do tego.Np.POLO TV nie powinno otrzymać tak sobie koncesji- powinien być ponowny konkurs, tak samo dziwi mnie ,że TVP Polonia bez konkursu i zapowiedzi nagle się pojawiła, jak również druga wersja TVP Info..ale są to są .Ja nigdy nie widziałem Trwam ani minuty , wcale mi nie jest potrzebny..ale taki kanał by wpłynął na zainteresowanie DVB-T - teraz mało kto odbiera.Wolałbym nadającą Trwam niż plansze testowe innych nadawców.
 3  
Jak to dlaczego, w tvn tak mówią.
 4  
POLO TV akurat jest fajnym kanałem i wole go niż tv trwam
 1  
Że tak zacznę nieco uszczypliwie, ale ci co mają rozum, to nie boją się o. Rydzyka i jego TV TRWAM, czy Radia Maryja.
Powyższy wstęp niby sugeruje, że optowałbym za naziemną koncesją dla wymienionej telewizji, nie mniej jestem zdania, że jedna stacja religijna powinna być dostępna ową drogą.
W pierwszej kolejności wymieniłbym religia.tv, ale nawet i dla Trwam nie powinno zamykać się drzwi, bo póki co można odnieść wrażenie, że dając koncesję dla Eska, Polo, TTW, ATM, Puls 2, Tele5 i iTV tak pilnowana przez KRRiT szala "różnorodności oferty programowej" jakby zbytnio została przechylona w jedną stronę.
K l i n (usunięte konto #3093) 6.01.2012 (8:45:17)
 4  
widzę, że histerię podjęły też określone siły.
Jeśli Rydzyk ma poczucie krzywdy (a okazuje się , że KRRiT w sprawie konkursu nie taka święta i obiektywna) niech walczy dostępnymi środkami o swoje.
Wolę Trwam niż planszę ATM, lub pierdoły o psach na TTV.... a te przedsięwzięcia podobno rokowały sukces. Parodia urzędnicza.
 0  
Wypieprzyć TTV. Skoro to taki świetny kanał to bez problemu poradzi sobie będąc na satelicie. Przykład? POLO TV.
 2  
Telewizja O Rydzka w dużym stopninu naucza szowinizmu, nacjonalizmu i nienawiści do innych niż on sam dlatego też taka tv nie powinna wogóle istnieć. Jeżeli ma tak dużo kasy niech sobie wykupi transpoder i nadaje w jakości cyfrowej z satelity ale nie z Polski
 1  
na multipleksie powinno być coś co już nadaje... a nie coś co istnieje tylko w planach marzeniach i teorii... ale TV Trwam na multipleksie jest całkowicie dla mnie nie do przyjęcia... jeśli chodzi o stacje religijną to religia.tv ale trwam telewizja wzywająca do nienawiści przez ojca dyrektora? może zacznijmy zbierać podpisy przeciwko zebranym podpisom za Trwam?
 1  
Precz z rydzem i jego banda
 3