Łukasz Szewczyk18.01.2012 (21:06)23 komentarze

TVP Rozrywka i TVP Dokument - powstają nowe kanały TVP

Telewizja Polska powiększy ofertę kanałów tematycznych o dwie nowe stacje. Portfolio publicznego nadawcy wzbogaci kanał TVP Rozrywka promujący polską rozrywkę oraz stacja TVP Dokument. Będą dostępne za darmo m.in. w cyfrowej telewizji naziemnej.
Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzje związane z rozwojem portfolio programów wyspecjalizowanych TVP. Zgodnie z założeniami strategii programowej telewizji publicznej, oferta kanałów tematycznych zostanie wzbogacona w najbliższym czasie o TVP Rozrywka i TVP Dokument. Wnioski koncesyjne zostaną złożone do KRRiT po zaakceptowaniu przez Radę Nadzorczą TVP, która zapoznała się już ze wstępną koncepcją.
- Rozwój oferty programowej Telewizji Polskiej poprzez kanały tematyczne wynika w sposób naturalny z dynamiki cyfryzacji mediów. Jego katalizatorem w Europie jest switch-off - proces wyłączania sygnału telewizji analogowej i uruchamiania multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą dostępne na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - mówi Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP.

Jak podaje nadawca, TVP Rozrywka zaproponuje widzom polską rozrywkę na dobrym poziomie, pozbawioną przemocy i sensacji, za to z poczuciem humoru, inteligentną i wrażliwą na wszelkie przejawy artystycznego działania. Zaoferuje różnorodne gatunkowo i tematycznie treści o charakterze rozrywkowym. W ofercie nie zabraknie także ciekawych pozycji z dorobku polskiego repertuaru rozrywkowego, a także współczesnej sceny rozrywki oraz jej twórców.

Z kolei TVP Dokument będzie odpowiedzią na potrzebę poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, innych ludziach i zjawiskach społecznych. Kanał zaprezentuje to, co wartościowe w rodzimej i światowej produkcji dokumentalnej. Będzie pokazywał prawdziwy świat, ludzi, wydarzenia i zjawiska takimi, jakie są naprawdę. Stacja będzie opowiadała o rzeczywistych ludzkich doświadczeniach i przeżyciach oraz wydobywać prawdziwe emocje.

Przypomnijmy, że obecnie Telewizja Polska jest nadawcą takich kanałów telewizyjnych jak: TVP HD, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale oraz TV Belsat. W internecie prowadzony jest także projekt TVP Parlament. Przed Euro 2012 maja zostać uruchomione także kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD.

Aktualizacja:
Publiczny nadawca ma w planach uruchomienie także dwóch kolejnych kanałów telewizyjnych (o czym szerzej informujemy TUTAJ. Będą to stacje TVP Dla Dzieci i TVP Natura.

Komentarze (1 - 10 z 23)

Zaraz zacznie się tu gadka fanów Eurowizji odnośnie tego, że na uruchomienie dwóch nowych kanałów TVP ma pieniądze, a na wyjazd na nic nie dającą pod względem Naszych wyników i prestiżu Eurowizję pieniędzy nie mam.
 4  
Wydaję takie nowe kanały a później się dziwią że ludzie nie płacą abonamentu i straty przynoszą. Po co komu takie kanały???
 2  
A gdzie zapowiadany od dawna TVP Film (a później także TVP Komedia)? Czyżby zrezygnowano w ogóle z utworzenia jakiegokolwiek kanału filmowego?
 3  
Dla @Johny Mielony
a gdzie Eurowizja w roku 2012?
 0  
TVP Komedia może być objęta ofertą TVP Rozrywka. Swoją drogą, fajnie, pewnie stacja TVP wystartuje prędzej niż ATM... ;d
 2  
to działania zastępcze, niech dadzą TVP Sport i przestaną zwodzić widza !
 1  
czyli o kanałach TVP w HD(może tylko na Euro będą), TVP Sport czy TVP seriale w mux można zapomnieć...bardzo się starają aby zapchać mux obojętnie czym..każdy nowy kanał powinien cieszyć..ale nie kosztem np. jakości innych kanałów.To co wyprawia TVP na mux to jest dopiero TVP Rozrywka , a raczej TVP Cyrk..najpierw dołączyli drugie regionalne wydanie TVP Info- jaki tego sens nie wiem...później TVP Polonia ...co jest jeszcze dziwniejszą decyzją , bo przecież to program dla Polonii zagranicznej jak sama nazwa wskazuje...teraz Rozrywka i Dokument?!jest przecież TVP Historia , która w DVB-T błyskawicznie zyskuje widownię- przecież tam można nadawać dokumenty , nawet zmienić nazwę stacji na TVP Dokument- takie były plany...a TVP Rozrywka? jest przecież TVP Kultura!!! po co więc dublować niepotrzebnie kanały i zapychać mux , ponosić dodatkowe koszty?! chyba tylko po to- "nowy "kanał , więc potrzebny nowy dyrektor programowy , redaktor naczelne i kupa innych ciepłych posadek..
 6  
Podobno ma tez byc TVP XXXL w DVB-T zamiast TV TRWAM!:)
 2  
niech zrobia TVP Religia i Polskie Radio Religia to sekciarskie media rydzyka padna z czasem a oni moze wiecej abonamentu dostana od ludzi
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 18 stycznia 2012 o 22:31:17 przez nanditos).
 0  
Może oba kanały wystartują już od marca 2012 ? W TVP Rozrywka chciałbym obejrzeć min, Śmiechu warte,Wielka gra,koło fortuny,krzyżówka szczęścia,szalone liczby itp. bo pewnie będę to archiwalne pozycje tvp1 i tvp2 jeśli chodzi o TVP dokument, to programy przyrodnicze, seriale dokumentalne tj: złote łany, " miej oczy szeroko otwarte itp. Ale co i kiedy będzie trudno powiedzieć,trzeba czekać.
 1