Łukasz Szewczyk19.01.2012 (1:37)35 komentarzy

TVP Dla Dzieci i TVP Natura - kolejne kanały planowane przez TVP

Telewizja Polska ma kolejne pomysły na powiększenie oferty swoich kanałów tematycznych. Publiczny nadawca ma w planach uruchomienie kanału dla dzieci (TVP Dla Dzieci) oraz ekologicznej stacji TVP Natura.
Jak już informowaliśmy, zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzje związane z rozwojem portfolio programów wyspecjalizowanych TVP - oferta kanałów tematycznych zostanie wzbogacona w najbliższym czasie o TVP Rozrywka i TVP Dokument. Okazuje się jednak,że to nie koniec programowych planów publicznego nadawcy.
Telewizja Polska przy okazji ogłoszenia planów uruchomienia portalu edukacyjno zdradziła, że w planach ma stworzenie nowych kanałów telewizyjnych. - W następnej kolejności planowane jest także uruchomienie kanału TVP Dla Dzieci, który będzie drugim etapem rozwoju portalu, a także TVP Natura, stacji, skupiającej się programowo wokół zagadnień agro-ekologii i ekonomii - zapowiada Juliusz Braun, prezes zarządu TVP.

Obecnie Telewizja Polska jest nadawcą takich kanałów telewizyjnych jak: TVP HD, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Seriale oraz TV Belsat. W internecie prowadzony jest także projekt TVP Parlament. Przed Euro 2012 mają zostać uruchomione także kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD.

Komentarze (1 - 10 z 35)

chyba ocipieli
 6  
Co jak co ale z tą "Naturą" to już przesadzili. Po prostu do ch**a nie podobne...
Jeśli myślą, że liczy się ilość kanałów, a nie ich zawartość, po to by ludzie płacili abonament to są w błędzie. Ja czuję, że TVP Dokument będzie ubogi, to zawartość TVP Natury nawet nie pomoże. Tyle na ten temat.
 6  
Boże, kolejne TVR!!!!!
 4  
Historie na której i tak lecą potworki połączyć z zapowiadanym dokumentem i ew. z ta naturą w końcu i tak będzie to dokumentalne. Tvp rozrywka połączyć z kulturą pod nazwa tvp3, a regionalne już na zawsze przemianować na tvp info.

Nie ma sensu robić dziesiątków nowych kanałów, których nikt nie będzie oglądać dłużej niż godzinę dziennie...
 2  
Brak jakiegokolwiek kanału filmowego w DVB-T po wycofaniu się z projektu Kino Polska Nostalgia, a oni tworzą jakieś klony typu TVP Dokument, TVP Rozrywka czy TVP Natura !
A o TVP Film ani widu, ani słychu mimo iż był zapowiadany od wielu, wielu lat !
 5  
Taaa, a potem wszystko zakodujemy i sprzedamy platformom cyfrowym. O dostępności w darmowym DVB-T zapominjcie!
No własnie - gdzie TVP Sport i Seriale?!!
 6  
Ja już im nie wierze, tyle tych kanałów miało być i co? I tak wszyscy wiemy, że jeśli powstaną, to będą nadawać powtórki z TVP1 czy z TVP2. Nie wiem czy jest w tym jakiś sens.

A o DVB-T zapomnijmy, zapewne sprzedadzą do cyfrówek a na naziemnej dadzą TVP HD, żeby ludzie nie marudzili.
 5  
To jeszcze brakuje im brakuje kanału erotycznego (np. TVP XXX HD3D) i kanału w stylu Discovery (np. TVP Discovery) a na marginesie to na ich miejscu od razu wypuszczał bym te kanały w jakości HD bo jak na razie to idą na ilość a nie na jakość..

Dziwie się że tylko platforma N ma psełdo HD w postaci TVP 1 HD a nie sama TVP wypuści ten kanał w HD i to od razu naziemnie w DVB-T no i oczywiście niech zaczną w końcu TVP Sport nadawać w HD bo zegar Euro tyka a ja tam oglądam mistrzostwa świata z Meksyku
 0  
No tak, trzeba straty roczne zaokrąglić do pełnej stówy :) Parę kanałów niszowych bez oglądalności, ale za to z armią znajomków na stołkach. Każdy kanał musi mieć dyrektora, każdy dyrektor musi mieć trzech zastępców, każdy zastępca musi mieć z dychę na rękę. Kryzys kryzysem - interes się kręci. A kto zapłaci ? Pan, Pani, społeczeństwo...
 5  
Co jak co ale z tą "Naturą" to już przesadzili. Po prostu do ch**a nie podobne...
Jeśli myślą, że liczy się ilość kanałów, a nie ich zawartość, po to by ludzie płacili abonament to są w błędzie. Ja czuję, że TVP Dokument będzie ubogi, to zawartość TVP Natury nawet nie pomoże. Tyle na ten temat.
A dlaczego ma być ubogi? TVP Historia to historia całe archiwum TVP można spokojnie wykorzystać, TVP Natura to dokumenciki z TVP z Krystyna Czubówna jako lektorem zresztą już jest cykl Natura w jedynce a TVP Dokument to wszystkie filmy dokumentalne. A kasa będzie z kablówek i platform
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 stycznia 2012 o 10:51:11 przez Golbi).
 0