Łukasz Szewczyk21.06.2005 (21:22)brak komentarzy

Live 8 na żywo w TVN

2 lipca pod hasłem Live 8 odbędzie się koncert na rzecz Afryki. Bezpośrednią transmisję z tego międzynarodowego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenach TVN, TVN Siedem oraz TVN24.
Dwadzieścia lat temu poprzez koncert Live Aid i piosenkę "We are the World" przemysł muzyczny skierował uwagę świata na tragiczne warunki życia mieszkańców Afryki. Zorganizowany 13 lipca 1985 roku koncert charytatywny na rzecz głodującej Etiopii był jedną z najgłośniejszych i największych imprez muzycznych w historii muzyki rozrywkowej.

W 20. rocznicę koncertu Live Aid idea pomocy dla Afryki powraca. Pod hasłem "Live 8" zorganizowana zostanie druga edycja imprezy. Tym razem celem nie będzie jednak zebranie pieniędzy na pomoc potrzebującym, ale przekonanie Stanów Zjednoczonych oraz Europy do zaakceptowania historycznego planu podjęcia szeroko zakrojonej współpracy z rządami państw afrykańskich i pomocy w walce z AIDS, skrajną biedą i korupcją, m.in. poprzez umorzenie długów.

Impreza ta organizowana jest tuż przed kluczowym spotkaniem G8, podczas którego zapadnie decyzja co do ewentualnej pomocy dla Afryki, a które z udziałem m.in. premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira i prezydenta USA George'a Busha oraz przywódców najbogatszych państw świata odbędzie się 8 lipca w Szkocji.

Live 8 będzie największą w historii akcją lobbingową, która ma na celu przekonanie międzynarodowej opinii publicznej do wywarcia nacisku na światowych przywódców, by ci udzieli Afryce wsparcia i pomocy gospodarczej.

Koncert Live 8 transmitowany będzie przez stacje telewizyjne na całym świecie. W Polsce w całości na żywo 2 lipca będzie można obejrzeć koncert na antenie TVN i TVN Siedem. Transmisja tego wydarzenia rozpocznie się o godz. 15.55 w TVN i potrwa do rozpoczęcia Faktów o 19.00. Następnie od godz.19.00 koncert emitowany będzie przez kanał TVN Siedem i powróci na antenę TVN o godz. 23.15. Obok bezpośredniej transmisji w TVN i TVN Siedem widzowie będą mogli również śledzić przebieg imprezy Live 8 w TVN24, gdzie między innymi pokazywane będą relacje na żywo korespondenta kanału, Macieja Worocha z londyńskiej części imprezy.
TVN
brak