Łukasz Szewczyk23.01.2012 (17:51)20 komentarzy

Cyfrowy Polsat przenosi się na Cypr

Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował o przeniesieniu wszystkich akcji spółki będących w posiadaniu Delas Holdings (z siedziba na Malcie) na spółkę Pola Investments (z siedziba na Cyprze).
W dniu 13 stycznia 2012 roku spółka Pola Investments nabyła w drodze darowizny otrzymanej od swojego jedynego udziałowca (Delas Holdings Limited) łącznie 168 941 818 akcji spółki Cyfrowego Polsatu. Podmiotem dominującym wobec Pola Investments jest Zygmunt Solorz-Żak

W wyniku przeprowadzenia transakcji Pola Investments posiada akcje stanowiące 48,5 proc. kapitału zakładowego Cyfrowego Polsatu. Akcje uprawniają do ponad 335,8 tys. głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co stanowi 63,64% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.
Po przeniesieniu własności akcji, Delas nie posiada jakichkolwiek akcji Cyfrowego Polsatu. Z kolei Pola Investments nie zamierza dalej zwiększać udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki w okresie 12 miesięcy od złożenia niniejszego zawiadomienia.
, a wyżej opisana transakcja miała miejsce w ramach jednej grupy kapitałowej.

Komentarze (1 - 10 z 20)

super wiadomość?!, może z tej okazji włączą programy bbc !!!
 1  
no to juz nie maltanski ale cypryjski polsat. no ładnie zygmuś kupil sobie cyfrowy polsat.
 0  
oj max sobie dlugo poczekasz ta platf. Stoi w miejscu
 4  
Tak się właśnie pierze brudne pieniądze. Oczywiście nic nie zrobią, bo mają "swoich" w rządzie.
 1  
"no i tak zapłacimy mniejsze podatki" - pomyślał Solorz-Żak
 5  
Przenoszą się na Cypr tylko po to aby polskie prawo było nie osiągalne. Nie będą już podlegać polskiego prawo, więc mogą robić wszystko z klientem, aby ściągnąć z niego jak najwięcej kasy. A chociażby nie korzystne 3 letnie umowy.
 2  
. wyciska z polakow miliony a podatki placi za granica. o ile, bo znajac pana S. to tam tez pewnie sciemnia...
 0  
Ładnie, podatków się nie płaci
 0  
i wciska wadliwy sprzet i bez wiedzy klienta przedluza automatycznie umowy bez szans na negocjacje. Zaraz obroncy polsatu dadza teksty ze to klamstwo
 1  
ja tam rozwiązałem umowę jak mi się kończyła i nie płacę bo mało kanałów hd jak za te pieniądze a za to co jrst w dvbt nie będę płacić 19,90 (mini hd bez umowy) za to mam kanały fta i dvbt i to mi narazie wystarcza..
 0