Łukasz Szewczyk24.01.2012 (11:34)47 komentarzy

TV Trwam powinna znaleźć się cyfrze. Dyskryminacja katolików?

Trudności w otrzymaniu koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), stawia pod znakiem zapytania jakość polskiej demokracji - twierdzą specjaliści z Instytutu Globalizacji.
Odmowa otrzymania koncesji na nadawanie w ramach cyfrowej telewizji naziemnej dla katolickiego nadawcy jest niedopuszczalna - uważa Instytut Globalizacji, który od 2008 roku bada proces cyfryzacji radia i telewizji w ramach projektu edukacyjno-badawczego "Cyfrowa Polska". - Nieprzyznanie koncesji Telewizji Trwam, która nadaje program nieprzerwanie od 2003 r. kompromituje Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Ta decyzja ma charakter wybitnie polityczny - uważa dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.
Według instytutu, przytaczane argumenty na rzecz odmowy przez KRRiT (trudności finansowe, niska różnorodność programowa, bariery techniczne) są mało wiarygodne. Jak zauważa instytut, koncesje przyznano innym podmiotom, które nie posiadają kapitału własnego, nie mają ani doświadczenia w nadawaniu programów telewizyjnych, ani zaplecza technicznego, a przedstawiły jedynie promesy kredytowe, które w dobie kryzysu finansowego w ogóle nie powinny być brane pod uwagę.

Instytut Globalizacji uważa, że działania KRRiT będą skutkowały dyskryminacją katolików w Polsce, poprzez ograniczanie konkurencji ze strony Telewizji Trwam. Jednocześnie w procesie cyfryzacji faworyzowani są nadawcy komercyjni. Tymczasem - jak zauważa instytut - proces cyfryzacji ma charakter publiczny i jest finansowany z kieszeni podatników. Dlatego opinia publiczna powinna mieć dostęp do treści wszystkich nadawców obecnych dotychczas na rynku, także do programów Telewizji Trwam.

W opinii Instytutu Globalizacji działania zmierzające do pozbawienia Telewizji Trwam koncesji na nadawanie telewizji cyfrowej w Polsce noszą charakter odwetu światopoglądowego za odważne i bezkompromisowe głoszenie Ewangelii oraz za krytykowanie władzy.
Instytut Globalizacji

Komentarze (1 - 10 z 47)

czarno to widze :/
 1  
Nie ogladam tej telewizji, ale Z CALA STANOWCZOSCIA popieram zeby byla w cyfrze a nie jakies ESKA tv czy POLO tv. Trwam ma juz swoja "marke" w przeciwienstwie do tych 2 wymienionych wczesniej POWINNA znalezc sie w cyfrze. Albo powychrzaniac te pseudokanaly i dac TVP1, 2 TVN i Polsat w HD1080
 4  
dla tych pantwa jest tylko jedno wytlumaczenie -

koncesji nie przyznano takze przynajmniej 10 innym podmiotom...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 24.01.2012 (11:50:57)
 0  
po za tym ten instytut to zadna powazna organizacja... ot gosc zalozyl sobie 5 lat temu fundacje o szumnej nazwie i prezentuje tam swoje przemyslenia.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 24.01.2012 (11:55:56)
 0  
tylko niech ktoś mi powie, jeśli niby to katolików się dyskryminuje w Polsce (już samo pisanie tego, rozbawiło mnie do łez) to kogo niby się promuje wybierając inne stacje?? nie ma ani jednej religijnej telewizji w Polsce która by promowała inne religie więc o czym my tu mówimy? od telewizji trwam, tak samo jak od radia maryja, odcina się większość z katolików w Polsce. Sami biskupi są podzieleni w kwestii poprawności głoszonych w mediach przez te stacje poglądów. Może postawmy sprawę jasno, nie żadna dyskryminacja tylko niejasne warunki przyznawania koncesji. Takie sytuacje niestety są ciągle powszechne, że warunki przyznawania wszelkich koncesji są słabo określone i to trzeba zmienić. ale przestańcie w końcu mówić o tej dyskryminacji, bo jeśli to katolicy są dyskryminowani to co powiedzą wyznawcy innych religii???
 0  
czy *** to ******, że ******** mają ****** skutki ?
 0  
jestem katolikiem a nie to nie sa moje madia. jedno nie ma niec wspolnego z drugim. to sa media pewnej grupy narodowcow
 5  
Powinni sie pojawic, choc nie ogladam im wiekszy pluralizm tym lepiej dla nas
 0  
W 100% się zgadzam z Instytutem Globalizacji.
 2  
oczywista oczywistość, że Trwam MUSI być wszędzie. Więcej- każdy MUSI ją mieć i każdy MUSI ją oglądać. Katolicy zawsze byli dyskryminowani, nigdy nie mieli dostępu do dóbr materialnych. Zresztą zawsze gardzili dobrami materialnymi bo liczyła się nade wszystko miłość jako formalny imperatyw tej religii. Sami spójrzcie zresztą na tę telewizję: tylko obiektywne i rzetelne informacje, tylko propagowanie miłości, żadnego politycznego zaangażowania. Zresztą Nasz Najukochańszy Ojciec Dyrektor jako człowiek święty na ziemi jest dowodem, że liczy się tylko miłosierdzie i pomoc bliźniemu. I dlatego ta telewizja nie ma dużo pieniążków, jest biedna. Najlepiej gdyby wprowadzono osobny podatek dla Trwam np 10 tyś od każdego obowiązkowo by wspomóc naszego ukochanego i nieomylnego ojca Dyrektora. Ludzie bardzo chętnie będą płacić doceniając wyjątkowo wykwintny zmysł estetyczny tel telewizji, jej profesjonalizm do którego takie BBC czy CNN się nie umywa. W zasadzie powinno być tak, że tak na satelicie jak i naziemnie powinna być tylko Trwam TV. No...może jeszcze jakiś drugi program..np Trwam 2 TV. Byłoby cudownie :)
 2