Łukasz Szewczyk30.01.2012 (13:32)30 komentarzy

Marzec w Canal+ HD: "Made In Poland", Kino Offowe, 3D, seriale

"Made in Poland", "Władcy umysłów", "Sekrety i grzeszki", "Wygrać miłość",, "Gunnar szuka Boga", start nowych sezonów popularnych seriali, cykl polskich filmów offowych czy przegląd filmów braci Coen - to propozycje na marzec Canal+.
Filmowym wydarzeniem marca będzie premiera telewizyjna koprodukowanego przez Canal+ komediodramatu Przemysława Wojcieszka "Made in Poland" (20 marca). Z marcowej listy premier warto wymienić takie filmy, jak: thriller science fiction "Władcy umysłów" (31 marca) z Mattem Damonem i Emily Blunt, komediodramat Rona Howarda "Sekrety i grzeszki" (10 marca) z Vince'em Vaughn'em, Kevinem Jamesem i Jennifer Connelly, dramat "Ryzykantka" (24 marca) Rachel Weisz i Monicą Bellucci, komedia romantyczna "Wygrać miłość" (4 marca), thriller "Spisek" (17 marca) z Tomerem Sisleyem, Sharon Stone i Weroniką Rosati, dramat obyczajowy "W firmie" (3 marca) z Tommym Lee Jonesem, Benem Affleckiem, Chrisem Cooperem i Kevinem Costnerem, animację dla całej rodziny "Mysi agenci" (25 marca), brytyjski komediodramat "Tamara i mężczyźni" (18 marca), dramat "Mamut" (30 marca) czy komediowy western "Lucky Luck" (premiera: 12 marca).
2 marca 2012 roku na antenie Canal+ wieczór specjalny - Pociąg do kina, w ramach którego stacja pokaże dwa filmy, których pierwszoplanowymi bohaterami są pociągi. Premierą będzie rosyjski dramat historyczny w reżyserii Aleksieja Uchitela "Na końcu świata". Wieczór uzupełni "Niepowstrzymany" z Denzelem Washingtonem,

Jedną z premier marca w Canal+ 3D jest japoński horror w reżyserii Takashiego Shimizu "Labirynt strachu" (26 marca). Marzec 2012 w Canal+ to także start kontynuacji znanych z anteny seriali W sobotę, 24 marca stacja rozpocznie nadawanie drugiego, liczącego 16 odcinków sezonu "Kamuflażu", a w środę 21 marca "Okropnych Amerykanów".

W marcu, w ramach stałego wtorkowego pasma Klub Filmu Polskiego telewizja Canal+ przygotował cykl premier polskich filmów niezależnych (Polskie Kino Offowe): "Teraz i zawsze" (6 marca), "Czarny" z Michałem Żurawskim, Mateuszem Damięckim i Magdaleną Różczką (13 marca) oraz parodia amerykańskich horrorów "Piotrek trzynastego" z obsadą, w której znaleźli się m.in. Weronika Rosati, Cezary Pazura, Mirosław Baka, Eryk Lubos, Wojciech Mecwaldowski i Marcin Dorociński (20 marca). Cykl polskich filmów offowych uzupełni 27 marca "Królowa śniegu" Macieja Michalskiego.

W ramach czwartkowego Cineklubu, czyli stałego pasma poświęconego światowej klasyce filmowej, w marcu Canal+ przygotował przegląd filmów braci Coen. Będą to: 1 marca dramat kryminalny "Ścieżka strachu" z Gabrielem Byrne'em, 8 marca komediodramat "Barton Fink", 15 marca "Hudsucker Proxy" z Timem Robbinsem i Paulem Newmanem, 22 marca "Big Lebowski" z Jeffem Bridgesem i wreszcie 29 marca "Człowiek, którego nie było" z Billem Bobem Thorntonem i Frances McDormand.

Wydarzeniem marca jest pełnometrażowy dokument Gunnara Halla Jensena "Gunnar szuka Boga" (16 marca), będący zapisem podróży reżysera w poszukiwaniu własnej duchowości i Boga. Kolejna propozycja to polsko-rumuńska animacja "Droga na drugą stronę" (26 marca), która jest opowieścią 33-letniego Claudia Crulica, Rumuna posądzonego o kradzież portfela i przetrzymywanego przez kilka miesięcy w krakowskim areszcie bez rozprawy. Crulic w ramach protestu rozpoczął zakończoną śmiercią głodówkę, przez cały czas prowadząc dziennik, który stał się podstawą scenariusza wyróżnionego m.in. w Locarno filmu Anki Damian.. Ponadto, w poniedziałkowym paśmie dokumentów Canal+ pokaże: "Labirynt" (5 marca), w którym artysta plastyk i scenograf Marian Kołodziej odnajduje w pamięci tysiące twarzy współwięźniów z obozu w Oświęcimiu i utrwala je w cyklu grafik "Klisze pamięci - labirynty". Okruchów pamięci poszukują także bohaterki dokumentu "Zagubieni w meandrach pamięci" (12 marca), kameralnej opowieści o pensjonariuszkach domu starości, cierpiących na demencję. Z kolei "Nasz dom" (19 marca) opowiada o poszukiwaniu miejsca w życiu przez mężczyznę, który właśnie opuścił więzienie.

Przypomnijmy, że o premierach Canal+ w lutym 2012 roku informujemy - TUTAJ

Komentarze (1 - 10 z 30)

Jak na brak wielkich hitów to muszę powiedzieć, że marzec zapowiada się wyjątkowo dobrze. Jest kilka filmów, które mogę polecić z czystym sumieniem i jestem pewien że osoby które lubią dobre kino na pewno się nie zawiodą.
 6  
DNO DNO DNO. GDYBY NIE SPORT TO JUŻ DAWNO BYM ZREZYGNOWAŁ Z TEGO BADZIEWIA JAKIM JEST CYFRA+. TYLKO TYLKO CP. MIAŁEM N I ZREZYGNOWAŁEM BO TO JESZCZE WIĘKSZY SZAJS NIŻ CYFRA+ ZARAZ MNIE BĘDZIECIE OBŚMIEWAĆ ALE KAŻDY MA SWOJE ZDANIE.
 0  
Dno dna canal plus to juz trup
 2  
Jak zwykle canal+ prezentuje ramówkę najwyższych lotów i to w jakości HD a nie pseudo hd jak jest w nfilmach.
SUPER FILMY, SUPER SPORT, SUPER HD I SUPER CENA,
olo46 is a fucking asshole 30.01.2012 (14:07:06)
 4  
@xamet
Napinasz się pod każdym tematem... a twoja eNka to nie dno dna ?
 3  
olo jakie depresanty bierzesz a npremium canalplus do piet nie dorasta
 0  
ja nie narzekam na enke smiga jak marzenie
 5  
#olo46 is a fucking asshole ile koksu wziołeś
 0  
# xamet już niedługo po N będzie tylko marzenie bo śmigać już nie będzie. N to już nawet kasy na kanały HD nie ma. Zawsze dodawał je szybciej od konkurencji ale to się zmieniło. Gdzie w N History HD, Travel Chanel HD, History HD czy AXN Spin HD pytam się gdzie.
 0  
po fuzji kolego apropo npremium i canalplus maja byc oddzielnymi gakietami po fuzji
 1