Łukasz Szewczyk02.02.2012 (10:48)117 komentarzy

Polsat Sport Extra w HD. Koniec Polsatu Futbol

Grupa Polsat zaoferuje więcej sportu w jakości HD i wzmocni ofertę swoich kanałów sportowych. Kanał Polsat Sport Extra wkrótce rozpocznie nadawanie w jakości HD i wzbogaci ramówkę Polsat Sport News. Natomiast w maju 2012 roku nadawanie zakończy piłkarski kanał Polsat Futbol.
Kanały sportowe Polsatu przejdą w najbliższym czasie zmiany. Między innymi wzmocniona zostanie oferta programowa Polsatu Sport Extra, w którym od lutego 2012 roku będzie można oglądać rozgrywki piłkarskie T-Mobile Ekstraklasy. Dodatkowo w najbliższym czasie Polsat Sport Extra zostanie uruchomiony w jakości HD. Dzięki temu Grupa Polsat wzmocni swoją ofertę sportową - poprzez emisję Polsatu Sport i jego wersji HD oraz Polsatu Sport Extra i jego wersji HD - oraz skupi się na rozwoju naziemnego kanału Polsat Sport News. Tym samym widzowie kanałów sportowych Polsatu mają zyskać przejrzysty dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych, nadawanych w najwyższej jakości.
Nadawca oficjalnie poinformował także, że w maju 2012 roku zakończona zostanie emisja kanału Polsat Futbol, który został uruchomiony w 2009 roku m.in. w związku z nabyciem przez Polsat praw do pokazywania Ligi Europejskiej UEFA. Kanał zakończy swoją działalność wraz z końcem koncesji i zakończeniem nadawania przez Polsat Ligi Europejskiej UEFA.

Telewizja Polsat tłumaczy, że biorąc pod uwagę niewystarczające zainteresowanie kibiców zarówno Ligą Europejską UEFA, jak i Ligą Mistrzów UEFA, nie wystartowała w przetargu na zakup praw do ich pokazywania w kolejny latach, skupiając się na bardziej pożądanych przez polską widownię piłkarskich rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.

Komentarze (1 - 10 z 117)

Moim zdaniem z tematycznych kanałow zostanie PS, PSE, PN, JimJam, CI resza pojdzie na odstrzał
 3  
ciesze się bardzo że wreszcie będę mógł się pożegnać z cyfrowym polsatem bo ten kanał mam zapewniony w umowie dosyć tej słonecznej platformy przecież na polsacie sport extra nic ciekawego nie ma sam boks i siatka
 1  
Polsat mial kiedys dobry kanal, ktory zwal sie Muzyczny Relaks. Teraz to ogolnie dno i gdyby nie programy Okila, to ....
 6  
no i po co było walczyć z polskimi kibicami ? nie pokazywać Wisły i Legii w pucharach na przynajmniej polsacie sport ? mam nadzieje, że 1/16 finału pokazana bedzie juz normalnie a nie w jakims niszowym kanale polsat futbol. Do kibica trzeba z marchewka a nie tylko kijem panowie z Polsatu...
 6  
Kolejny dowod na to ze najlepszy sport jest w kanalach sporotwych Polsatu. Najlepsza pilka nozna jest w Canal+, ale najlepszy sport zdecydowanie w Polsacie. Polsat tak trzymac!
 3  
Co za baja.Co jest najlepszego w polsacie ? Siatkówka ? Proszę cię...
 1  
Kanaly sportowe maja zroznicowana oferte. Canal + to tylko pilka i kosz, oraz od swieta boks, rugby, zuzel... 5 sportow na krzyz- zalosna oferta
 1  
wreszcie cos zaczyna sie dziac w cp. Po po totalnej stagnacji w 2011 przyszedł czas na dzialania, a jest duzo do zrobienia, cp jest tak ze dwa trzy lata za konkurencja. Dla dobra wszystkich telemaniakow czas najwyzszy sie obudzic.
 0  
no cóż Polsat od nowego sezonu traci LM,LE ,ekstraklasę za jakiś czas no to po co ten kanał -do kasacji
 3  
cały polsat - nic poza reklamami...
 2