wikma07.02.2012 (10:00)9 komentarzy

"Komisarz Alex" od marca w TVP

Od soboty, 3 marca o godz. 20.20 widzowie TVP1 będą mogli śledzić w trzynastu odcinkach serialowe losy łódzkich policjantów. W rolach głównych zobaczymy: Kubę Wesołowskiego, Magdalenę Walach oraz Ireneusza Czopa.
Od 1 września serial realizowany był w Łodzi, pod czujnym okiem reżysera Roberta Wichrowskiego, który w swoim dorobku ma już m.in. takie produkcje jak "Szpilki na Giewoncie", "Brzydula" czy "Klub szalonych dziewic".
Serial "Komisarz Alex" to historia policjanta, którego partnerem jest niezwykły pies. W roli jego opiekuna zobaczymy popularnego aktora młodego pokolenia Kubę Wesołowskiego, znanego m.in. z seriali "Czas honoru", oraz "1920. Wojna i miłość". Wcieli się on w postać komisarza Marka Bromskiego, a na planie partnerować mu będzie Magdalena Walach, odtwarzająca rolę inteligentnej pani podkomisarz Lucyny Szmidt oraz związany z Łodzią Ireneusz Czop, jako starszy aspirant Ryszard Puchała.

"Komisarz Alex" to polska wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", nadawanej z powodzeniem od 1994 r.

W "Komisarzu Aleksie" zobaczymy także innych znakomitych polskich aktorów m.in. Daniela Olbrychskiego, Janusza Chabiora oraz gościnnie m.in. Katarzynę Figurę, Ewę Kasprzyk, Piotra Machalicę czy Annę Milewską. Znaczną część obsady będą stanowili aktorzy związani z Łodzią. W serialu pojawią się także polscy aktorzy, którzy występowali w oryginalnej wersji serialu, czyli "Komisarzu Reksie".

Scenarzyści zapewniają, że w serialu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Nie zabraknie bowiem trzymających w napięciu scen akcji, ale również pełnych humoru epizodów. Wszystko to pieczołowicie sfilmowane zostało przez jednego z najlepszych polskich operatorów filmowych - Jacka Fabrowicza, w niezwykłych łódzkich plenerach i najbardziej charakterystycznych dla miasta obiektach. ekipa pracowała m.in. na ul. Piotrkowskiej, w zabytkowych pałacach, dawnych fabrykach, itp.

Dzięki serialowi "Komisarz Alex" po wielu latach w polskim filmie znowu pojawi się psi bohater. Producenci zapewniają, że serialowy Alex jest godnym następcą psa Cywila czy Szarika z kultowego serialu "Czterej pancerni i pies". Grający Alexa owczarek niemiecki do swojej roli przygotowywany był już od lutego ubiegłego roku przez uznaną treserkę Beatę Krzemińską. Członkowie ekipy, którzy w pierwszych dniach pracy spotkali się już z serialowym Alexem nie mają żadnych wątpliwości, że skradnie on serca widzom.

Premierowe odcinki będą pokazywane w TVP1 od marca w każdą sobotę o godz. 20.20. Serial będzie emitowany również w TVP HD w każdą niedzielę o godz. 17.30.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Bardzo dziecinny serial.
 5  
Już oglądałeś, że się wypowiadasz?
 6  
parodia świetnego komisarza rexa
 5  
Zobaczymy po 1 odcinku czy jest warte oglądania ;]
 4  
Już oglądałeś, że się wypowiadasz?
Widziałem oryginał, który był dziecinny, a polska wersja będzie taka sama.
 3  
a moze by tak zrobili Druzyne A lub Nieustraszonego w polskiej wersji.W koncu to byly hity w latach 90.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 7 lutego 2012 o 14:29:14 przez nanditos).
 1  
co znowu kolejny tasiemiec ciekawe czy podobnej fabule do poprzednika ,bo widzowie muszą do znudzenia mieć kolejny i podobne gnioty na lata , Bo naprawdę nie ma nic lepszego.
 1  
"Dzięki serialowi "Komisarz Alex" po wielu latach w polskim filmie" - chyba błąd, bo to serial.
 1  
Reżyser i operator zrobili wielką kupę. Smród się będzie unosił przez najbliższe kilkanaście tygodni. Takie serialiki powinni nadawać w niedziele o piątej rano w telewizji Trwam. Kto tego Wesołowskiego cały czas upycha na ekran?! To musi być jakiś pedalski układ bo talentu za grosz. Za takie granie powinni go wynagradzać karmą dla psów. Abonamentu w życiu nie zapłacę. Ten serialik jest jak lot do Smoleńska. Wszystko nawaliło. Zdziwiony jestem bo realizatorzy mają niezły dorobek. A teraz popełnili harakiri z granatem w dupie. Nawaleni byli jak zwykle z operatorem na czele...
 1